Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Asla iyileşemez denilen psikoz arkadaşimin hayati

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Asla iyileşemez denilen psikoz arkadaşimin hayati

hastaneye ilk yattığım zamanlardı,kapıdan girince ilk onu görmüştüm
    hızlıca geldi yanıma ve anlamsız anlamsız baktı suratıma ve aynı hızla geri dönüp gitti.
    eyvah dedim aklımdan tam delilerin arasına düştüm
    hoş ben de oraya delirdim diye diye ağır depresyon teşhisi ile yatırılmıştım.
    bir kaç yaş ufaktı benden.komşu şehirde yaşıyorlarmış,aniden hastalanmış,ailesi herkesten gizli hastaneye yatırmış. etrafa da bir arkadaşında kalmaya gitti demişlerdi.
    kendinden bir haberdi.
    sık sık elektro şok a sokarlardı. durmadan iğne yaparlardı tedavi sırasında.
    gün gelip çıkarma vakitleri gelmişti.
    lise de okuyordu,annesi doktoruna sormuş okuluna devam edebilir mi ?
    doktoru ne okulu yahu önünden bile geçemez demiş
    akut psikozdu konulan tanı.

bir kaç yıl sonra ben onu aradım buldum,yanına gittim ablam onların bulunduğu şehirdeydi.
    kaldık falan. sonrasın da ara ara haberleştik bir müddet koptuk.

o ara da arkadaşım okumuş,okulunu bitirmiş,üniversite sınavlarına girecekti,dua istedi benden.

sonrasın da kazanmış,fen ve teknoloji öğretmeni olmuş uzak bir şehir de görev yapıyordu tekrar görüşmeye başladığımız da. evlenmişti.
    durumu da gayet iyiyi di.
    sonrasın da green kart çekilişi ile amerika ya gitmeye hak kazandı.
    şu an amerika da eşi ve iki evladı ile güzel bir hayat yaşıyor.

doktorunun okulun kapısın dan bile geçemez dediği arkadaşım aradan geçen 18 yıl da bu noktaya geldi.

darısı şuan hasta olan tüm arkadaşlara olsun. allah şifanızı şifamızı versin...

Asla, asla dememek lazım demek ki, bir de her Doktor işinin ehli değil malesef,
    (söz meclisten dışarı) gerçi tüm meslek grupları için aynı durum söz konusu, galiba öncelikle inanmak lazım,
    birbirimize o kadar az inanıyoruz ki biz insanlar...

Yorum

İşleniyor...
    X