Duyuru

Collapse
No announcement yet.

sesler duyorum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• sesler duyorum

bundan yaklaşık 6 yıl önce annemin veya babamın sesini duyordum uzaktan yankı olarak geliyordu ve söyledikleri anlaşılmıyordu ve küçükken pek önem vermedim geçti ama 2 gündür geceleri halikopter sesi duyorum bu 4-5 dakika devam ediyor ve çok yakından geliyor çevreme bakıyorum dışarı bakıyorum sesin geldiği yeri bulamıyorum yaşım 16 sizce bunun sebepi nedir?

geçmiş olsun canım kardeşim..

doktora git..derdi veren ALLAH şifayıda verir sana inşallah..

Yorum

Bencede doktora git normal digil sonucta ,
      allah kolaylik versin ....

Yorum

şizofrenler helikopter sesi duymaz. rahatsız edici daha doğrusu çıldırtıcı insan sesleri duyarlar.
        işitsel ya da görsel halüsinasyon sadece şizofrenlerde olmaz. normal insanlar da zaman zaman yaşayabilir ama bu onların yaşantılarını etkilemez.
        şizofreni sadece işitsel halüsinasyondan ibaret değildir. hezeyan da görülür.
        birilerinin kendisine zarar vereceği şeklinde paranoid hezeyanlar çok görülür. işyerindeki arkadaşlarının kendisini öldüreceği korkusu ile işi bırakabilir. ailesinin kendisini zehirleyeceği korkusu ile evi terkedip sokakta yaşamaya karar verebilir.
        şizofrenide negatif semptomlar olarak adlandırılan durgunluk, ilgisizlik, sosyal hayattan tamamen uzaklaşma, kendine hiç bakmama yani hiç banyo yapmama, traş olmama gibi semptomlar çok görülür.
        şizofren değilsin.

Yorum

İşleniyor...
        X