Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bu yasadiklarim normal mi?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Bu yasadiklarim normal mi?

Bende bu yil söyle bir durum oldu, aynaya bir süre bakinca bir anda sanki ben bedenimden disari cikiyorum ve kendime bir baskasiymisim gibi bakarak konusuyorum Sen misin bu? gibi sorular yöneltiyorum ama o bir baskasi. Karsimdakinin ben olduguma inanmiyorum sanki ben bu dünyaya ait degilmisim gibi oluyor. Bu aileye. yaklasik 2 dk sürüyor ve korkuyorum sanki bir an hersey bos ve anlamsiz geliyor. Bu gectikten hemen sonra kendime gelince düsüncelerimin baskasi tarafindan yönetildigine inaniyorum ve düsüncelerim okunuyor baskalari düsüncelerimi okuyor ve beni ona göre yönlendiriyor gibi geliyo. Birde kücüklügümden beri geceleri sessizken sürekli bicok kisi kulagima konusurdu bir suru karma karisik sinir bozucu durduramadigim sesler duyardim hala oluyo. Bir türlü susturamiyorum arada bir bana anlasilir bicimde birseyler söylüyolar ama cogu kez gülerek karisik karisik konusuyolar. Bunlar normal mi?

neler varmıs haberimiz yok

Yorum

önce bir doktor snra bir hoca... ikisinede git.. hangisinde çareyi bulursan...yeterki sen derman ara

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emilyyy View Post
        önce bir doktor snra bir hoca... ikisinede git.. hangisinde çareyi bulursan...yeterki sen derman ara
        bırak hoca mocayı......doktora git........

Yorum

Sizin ne yasadiginizdan da benim haberim yok öneri yazmiyacaksaniz bence gereksiz yere biseyler yazmayin

Yorum

Orjinal yazı sahibi: queensyche
            senin yaşadıklarına benzer bir çok olaylarla karşılaştım ve korkmuyorum artık hatta beni o boyut daha dinginleştiriyor? sende korku ve endişe oluşuyormu?
            Hayir aslinda artik korkmuyorum aksine bazen o aynada ki olay hosuma bile gidiyor cünkü cok farkli bir duygu ama seslerden rahatsiz oluyorum ne yalan söyliyim

Yorum

Peki dediklerimden özellikle ayna karsısında bu olayi yasamis yasiyor olan var mi? Yani bir sizofreni belirtisi mi varsa o kisi tespit edebilmis mi merak ediyorum? Cunku doktora gitmek istemiyorum bu yil baya inisli cikisli seyler yasadim hadi sizofreni denilirse ne yaparim? Tedavi edilirken hastanede mi kaliniyor noluyor bilmiyorum bilen biri aydinlatsin ben olamam yani ama bu dusunce okuma dusunceside beni delirticek...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selinmtl View Post
                Peki dediklerimden özellikle ayna karsısında bu olayi yasamis yasiyor olan var mi? Yani bir sizofreni belirtisi mi varsa o kisi tespit edebilmis mi merak ediyorum? Cunku doktora gitmek istemiyorum bu yil baya inisli cikisli seyler yasadim hadi sizofreni denilirse ne yaparim? Tedavi edilirken hastanede mi kaliniyor noluyor bilmiyorum bilen biri aydinlatsin ben olamam yani ama bu dusunce okuma dusunceside beni delirticek...
                Doktora neden gitmek istemiyorsun? Üniversite hastanesine gitmeyi dene daha hassas davranıyorlar, bana öyle denk geldi yani. Hastaneye yatırmazlar korkma, bu düşünce korku varsa at kafandan.
                Ayna karşısında ben de nadiren garipsiyorum ama senin anlattığın farklı
                Mutlaka bi psikiyatra görünmelisin bana göre
                Doktora gitmekten ben de çekinirdim eskiden saçma sapan düşünceler yüzünden, neden gitmek istemediğini yazar mısın?

Yorum

Peki tesekkurler ama benim okulum var normal yasantim var ve hic gitmek istemiyorum yani boyle bir tani konulursa mahvolurum. Ailemde. Onlara hic bahsetmedim korkuyorum yani boyle bi teshisin konulmasindan nasil olur? Off cok kotu bir durum ve ailem hic beklemez boyle birseyi hic yasamadilar ki zaten gencte degiller kaldiramazlar bunu bundan once zaten bir kayip oldu. Hastanede illa bir yakin isteniyor mu yoksa tek basimiza halletsek olmuyor mu?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: queensyche
                    senin yaşadıklarına benzer bir çok olaylarla karşılaştım ve korkmuyorum artık hatta beni o boyut daha dinginleştiriyor? sende korku ve endişe oluşuyormu?
                    Siz sizofrenimisiniz peki? Lutfen cevap verin...

Yorum

Birde tedavi uygulanirken normal hayattan alikonuluyor mu? Eger sizofreniysem de fazla ileri boyut oldugunu dusunmuyorum cunku surekli olmuyor canim cok sikkin oldugunda ya da cok dusundugumde oluyor

Yorum

Su saatte uyuyamiyorum dusuncelerim iyice yogunlasti simdide dusuncelerimi herkes okuyabiliyor dusuncesine kapildim sanki herkes bunlari dusuncelrimi okuyacak ve bana kotu birsey yapacaklar gibi geliyor eger acik olan biri varsa yazssin arkadaslar cok kotuyum kendimi kontrol edemiyorum psikolojik midir nedir anlamadim yaa

Yorum

halüsinasyon hic gormuyorum yani baska birilerini falan sadece benimle alakali seyler

Yorum

O zaman sizinle benzer boyutta yani ileri degil sadece yalniz kalmamak zaten bu olayda yalnizken oluyor

Yorum

Selinmtl kesinlikle doktara gitmelisin. Evet ilaçlar başta kotu gibi geliyor ancak bu gidiş seni psikotik atağa ve Allah göstermesin intihara sürükler. O yüzden yok aileymis yok başkalrıymış bilmem ne diye düsünme.

Yorum

İşleniyor...
                              X