Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Çevrenin yoksullaşması (environmental impoverishing)

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Çevrenin yoksullaşması (environmental impoverishing)

Arkadaşlar, bende bir şizofreni belirtisi olarak eksiklik sendromu var ama geçici... Çevrem çok yoksullaştı yani kendimi hem geniş hissetmiyorum, hem de çok yalnız hissediyorum. Bunun için ne yapabilirim?
    "Ben anlamadığım şeyleri ciddiye almam."

Orjinal yazı sahibi: cybryl
    çekirdeksiz üzüm ye
    niye ? ne alaka ?

Yorum

çekirdeksiz üzüm ye
      bir troll yorumu

Yorum

üzerindeki elbisenin uzun kollusu bende var
        bu tür troll'lere forumda izin verilmemesi gerekir.

Yorum

hahaha cybryl stilini sevdim. :RpS_biggrin: bana bi tanıdığı anımsattın. hoş-sohbet biri olduğunu düşünüyorum şimdiden. bakalım, belki bir ara bir sohbet çeviririz.

@OP
          dostum internetten uzak kal, sosyal olmak istiyosan. aksi halde arkadaş çevrenin olması mümkün değil.

Sağlıcakla kal.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dertli biri

forumdan çık, sosyalleş.
            sana ne ki

Yorum

Insan bio-psiko-sosyal varlıktır denir. Üçlü saç ayağı gibi, bir bacağı eksik kalırsa hastalık meydana gelir ve insan mutsuz kalır denir. Bizde psikoloji sıfır sosyallik desen sıfır iki bacağı da sallanıyor. Seninki de buna benziyor. Sosyalleşmeden kendini sağlıklı hissetmemen, hasta hissetmen, mutsuz olman normal. Psikolojin için birşey diyemem ama sosyallik sonradan elde edilen bir yetenek ve üzerinde durulmaz ise kendiliğinden gerileyebilen bir yetenek. Başka yolu yok dertli biri'nin dediği gibi tek yolu sosyalleşmekten geçiyor. Önce ailen ile sosyalleşmeyi deneyebilirsin sonrasında dış uzaya açılabilirsin. Malesef başka çaresi yok gibi...

Yorum

İşleniyor...
              X