Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Psikoz hastaları nasıl araba kullanabilir.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Psikoz hastaları nasıl araba kullanabilir.

Merhabalar

2007 yılında Psikoz teşhisi konuldu.2010 yılında %40 özürlü rapor aldım.Bu raporla ömss sınavına girip memur oldum.Clonex 500 kullanıyorum.Aynı yıl içerisinde sürücü kursuna gidip b sınıfı ehliyet aldım.Gayet sağlıklıyım ve mutluyum. .Aldığım sağlık raporunda H sınıfı ehliyet alamaz ibaresi var.Şu an elimde b sınıfı ehliyetim var.İki yıldır arabayı düzenli bir biçimde kullanıyorum.Normal de B sınıfını kullanmaya devam edebilir miyim yoksa H sınıfı bir ehliyet mi almalıyım.Maddi açıdan bir sıkıntım yok, sadece araba kullanmak istiyorum.H sınıfı ehliyet almam mecburimi.Vergi muafiyeti falan istemiyorum.Beni aydınlatırsanız çok memnun olurum

aldığın raporda H sınıfı ehliyet alamaz ibaresi var diyorsun ama H sınıfı almam mecburi mi diye soruyorsun anlayamadım.

Şu anda B sınıfı var olduğuna göre onu kullanabilirsin sanırım
    Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

Psikoz hastaları nasıl araba kullnabilir???

Raporumda H sınıfı ehliyet alamaz ibaresi var.Bu benim için ömür boyu araba kullanamaz anlamınamı geliyor...

Orjinal yazı sahibi: iyimser View Post
      aldığın raporda H sınıfı ehliyet alamaz ibaresi var diyorsun ama H sınıfı almam mecburi mi diye soruyorsun anlayamadım.

Şu anda B sınıfı var olduğuna göre onu kullanabilirsin sanırım
      Last edited by Azata; 23-11-2013, 05:12 PM. Reason: Eksik Bilgi

Yorum

Ehliyetlerin kullanımı yakın zamanda değişecek sanırım. Belli aralıklarla sağlık raporu isteyecekler.

Örneğin ben 25 yıldır aynı ehliyetle araba kullanıyorum. Eğer ehliyet yasası değişirse öyle eskisi gibi uzun yıllar aynı ehliyeti kullanamayacağız.

Sen şu anda B sınıfı ehliyetini dikkatle kullan. Kendini ve başkalarını tehlikeye atacak birşey yapma.

İlerde her yıl sağlık raporu istenirse o zaman senin durumun da netleşir.
        Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

Benim zihnimi meşgul edende buydu çip li ehliyet sistemine geçiyoruz.Araba kullanıp kullanamayacağımız doktorun inisiyatifine kalmış.2007 yılından beri düzenli muayene oluyorum.Doktorum inşallah bu raporu verir.

http://www.psikiyatri.org.tr/upload.aspx?upload=325

Yukardaki adreste şizofreni hastalarının nasıl ehliyet alacakları konusunda bilgi veriyor.

Yorum

Psikoz hastaları araba kullanıp ne yapacak. Yolda yürüyen canlı mayın gibi kimin şansına patlarsa. Benim arabam vardı yakın zamanda elimden çıkardım. Hezeyanlı dönemlerimde kulanıyordum zihnim o kadar hezeyanlarımla meşgüldü ki dikkat noksanlığından arka arkaya hiç olmayacak kazalar yaptım. Sonra bir daha elime direksiyon almamaya yemin ettim. Varsın araba kullanmasınlar toplu taşıma araçlarını tercih etsinler. Araba kullanıp başı göğe mi erecek.

Yorum

Ya raporunda h sınıfı ehliyet alamaz diyor ama sana B sınıfı ehliyet veriyorlar. Daha ne istiyorsun kardeşim. Sen en iyi ihtimalle B sınıfı, en kötü ihtimalle H sınıfı ile kullanırsın. B sınıfı ile devam et. Yasalara bak ya. Muhtemelen çevirmelerde polis senden H sınfıı istiyor, doktorlar sana H sınıfı vermiyor. Kafam karıştı dostum...

Yorum

Çelişkili anlam var burda.Arkadaşların dediği gibi b sınıfını kullanmaya devam et,aynı zamanda dikkatle sür.Normal insanlarda bile bilinçsizlik başladı.

Yorum

Çipli ehliyetleri bekliyorum bakalım ne olacak..Sorunum hakkında donanımlı bir kişi bulamadım...

Yorum

bende bu konuda çok fazla araştırma yaptım yaşadımda yönetmelikte doktoruun insifiyatifine ve senin durumuna bırakıyor üstelik H sınıfı şizofreniler için yok çünkü ortapedik engelin yok
                    üstüne üstelik engelli raporun varken bunun yanına yazdırıyorsun B sınıfı alabilir diye yoksa gidip sağlam raporuyla (engelli raporun varken özelikle) ehliyet alma başın ağrır

Yorum

araba kullanamassın ehliyet vermiyorlar ben öyle biliyorum

Yorum

http://www.resmigazete.gov.tr/eskile...20151229-5.htm

Yorum

İşleniyor...
                        X