Duyuru

Collapse
No announcement yet.

kuzenim şizofren ona nasıl davranabilirim

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• kuzenim şizofren ona nasıl davranabilirim

kuzenime şizofreni teşhisi kondu, kendisini çok severim, çok zeki ve hümanisttir, ona nasıl davranmalıyım, şizofren arkadaşlardan öneri bekliyorum...

ayrıca yaşadığı şeylerden bazılarının gerçek olduğunu ama bunları henüz herkesin deneyimlemediği için bizlere saçma geldiğini söylüyor, onu anlamak istiyorum, ne tür deneyimler yaşıyorsunuz paylaşabilir misiniz şizofren dostlar?

Re: kuzenim şizofren ona nasıl davranabilirim

Orjinal yazı sahibi: wildman
    kuzenime şizofreni teşhisi kondu, kendisini çok severim, çok zeki ve hümanisttir, ona nasıl davranmalıyım, şizofren arkadaşlardan öneri bekliyorum...

ayrıca yaşadığı şeylerden bazılarının gerçek olduğunu ama bunları henüz herkesin deneyimlemediği için bizlere saçma geldiğini söylüyor, onu anlamak istiyorum, ne tür deneyimler yaşıyorsunuz paylaşabilir misiniz şizofren dostlar?
    ...aslında kuzeniniz için ideal değer yargıları edinmişsiniz. bunu eksiltmeden sürdürün. şizofreni olması, her zaman mantık dışı şeyler söyleyeceği anlamına gelmiyor. özellikle de tedavi aşamasında bu hiç denecek seviyeye gelir. tabii şizofreninin türüne göre de değişebilir.
    küçük dere, denize ulaşınca; şaşırır işte...

Yorum

halüsinasyon görüyormu kuzenin

Yorum

benimkide sorumu tabiki görüyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hodmaynssmoyh
          halüsinasyon görüyormu kuzenin
          tam senlik başlık hadi anlat bakalım

gerçi gto da lazım bu konuya birde ben varım süper 3 lü

Yorum

sen benim şizofren olduğumu nerden biliyon ben psikozum yaklaşık 8 ay sonra şizofren olup olmadığım belli olacak henüz bana göre bi başlık deil

Yorum

sen benim şizofren olduğumu nerden biliyon ben psikozum yaklaşık 8 ay sonra şizofren olup olmadığım belli olacak henüz bana göre bi başlık deil
              haşa öyle söylemek istemedim ama bilgin vardır diye yardım edebilirsin diye düşündüm

diğer başlıklarda hep şizofren üzerine yazılar yazıyorsunda

Yorum

kardeş kuzenin dışarı çıkma korkusu olmayan sesleri duyma duvarlarda görüntüler görme gibi rahatsızlığı varmı

Yorum

kardeş kuzenin dışarı çıkma korkusu olmayan sesleri duyma duvarlarda görüntüler görme gibi rahatsızlığı varmı
                  dışarı çıkma korkusu yok, onunla konuşanlar oluyormuş, mesela birden eski çağlara gittiğini ve orada yaşamış gibi şeyler tecrübe ettiğini söylüyor, sanki oradaki halime bağlandım falan diyor, vizyon mu ne diyor bunlara...

sık sık başka bir boyuttaki bir parçasının yaptıklarından veya geçmiş bilinçlere bağlandığından ve rüyalarda veya uyanıkken bunları gördüğünden yaşadığından bahsediyor

Yorum

bunlr bana ilginç geldi tedaviyi ne zamandan beri görüyor

Yorum

daha yeni, 1 aydır ilaç kullanıyor... bu tür şeyler devam ediyormuş hala...

bazı tecrübelerinin hastalık olmadığını söylüyor ama bazıları beynimin oyunları olabilir diyor

Yorum

iyide 1 ay olmuş daha ilaça baslayalı şizofreni tanısı konulması için yaklaşık 6 ay geçmesi gerekiyor kuzenin hala hazırda şizofren değil psikoz tanısı konmalıydı eğer 6 ay sonra hala devam ederse şizofrenidir kuzenin benim bildiklerim bunlar diğer şizofren kardeşlerim ne der bilmem

Yorum

şizofreni başlangıcı demişler ama ayrıntıları bilmiyorum, başka şehirde oturuyor pek görüşemiyoruz yüzyüze... değişik doktorlara gitti geldi baya diye haber aldım...

6 ay ilaca rağmen belirtiler geçmezse mi şizofren oluyor anlamadım,

sizler neler yaşıyorsunuz paylaşabilir misin, nedir bu şizofrenik yaşayışlar... psikozdan farkı nedir bilgilendirebilir misiniz

bi de ben bu oğlana güveniyorum, aşacaktır o, dediğim gibi çok zekidir, mantıksız biri de değildir. zihinleri okuduğundan bahsetti bi deneme yaptık telefonda olmadığını gördü, üstesinden gelecektir.

yine de sizlerle konuşmak ve hastalığı anlamak istedim neler yaşatır insana

Yorum

[quote="wildman"]
                            6 ay ilaca rağmen belirtiler geçmezse mi şizofren oluyor anlamadım,

ewet 6 ay geçmesi lazım

Yorum

sen misin yoksa şizofren kuzenim ayaa mı yapıyosun utanma söyle?

Yorum

İşleniyor...
                              X