Duyuru

Collapse
No announcement yet.

şizofrenlerin buluşma sayfası

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• şizofrenlerin buluşma sayfası

Arkadaşlar sitede ne kadar şizofren hasta varsa bu sayfada dertleşmek istiyorum ben 2 yıldır şizofren tedavisi görmekteyim ve şizofren arkadaşlardan ve şizofren yakınlarından bu hastalığın seyri ve tedavisi konusunda yardım almak istiyorum benimle dertleşmek isteyenler lütfen sadece sayfaya bakmasınsın birşeyler yazsın şu anda çok kötü durumdayım ev hapsindeyim dışarıya çıkamıyorum bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler...

Re: şizofrenlerin buluşma sayfası

Orjinal yazı sahibi: crazy_32emre
    Arkadaşlar sitede ne kadar şizofren hasta varsa bu sayfada dertleşmek istiyorum ben 2 yıldır şizofren tedavisi görmekteyim ve şizofren arkadaşlardan ve şizofren yakınlarından bu hastalığın seyri ve tedavisi konusunda yardım almak istiyorum benimle dertleşmek isteyenler lütfen sadece sayfaya bakmasınsın birşeyler yazsın şu anda çok kötü durumdayım ev hapsindeyim dışarıya çıkamıyorum bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler...
    bende okb var ama elimden geldiği kadar size yardımcı olmak isterim çok geçmiş olsun arkadaşım

Yorum

çok teşekkür ederim bende kimse yazmayacak diye korkuyordum hangi ilaçları kullanıyorsun?

Yorum

çok teşekkür ederim bende kimse yazmayacak diye korkuyordum hangi ilaçları kullanıyorsun?
        Prozac 20 mg ve ricus 1 mg kullanıyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: derinnnnnn
          Arkadaşım çok üzüldüm neden dışarı çıkamıyorsun peki ne sakıncası var çıkmanın evde daha kötü olursun okuduğum makaleler yayınlar hep şizofreni gibi psikotik bozukluğu olanların aktif hayatlarının olmasını kaynaşıp hastalığı yenmelerini öğütler.ne zorluklarını çekiyorsun nasıl yaşamak istiyorsun dertleşmek istersen dinlerim
          bende sıkıntısını paylaşmak istedim ama sanırım offline şuan

Yorum

Öncelikle merhaba dışarıya çıktığımda insanlar beni takip ediyorlar benim hakkımda konusuyorlar yanından geçtiğim birisi gülsün hemen üzerime alınyorum sürekli birileri bana zarar verecek gibi hissediyorum evde kapalı kaldığımda garip garip sesler duyuyorum 2 yıldır ilaç kullanıyorum hiç faydasını görmedim doktorlar beni kobay olarak kullanıyorlar sürekli ilaç değiştiriyorlar o zamn daha kötü oluyorum doktora bile yanımda yakınımla araba ile gidiyorum kalabalığa giremiyorum yani şikayetlerim daha var ama anlatmakla bitmez...

Yorum

Öncelikle merhaba dışarıya çıktığımda insanlar beni takip ediyorlar benim hakkımda konusuyorlar yanından geçtiğim birisi gülsün hemen üzerime alınyorum sürekli birileri bana zarar verecek gibi hissediyorum evde kapalı kaldığımda garip garip sesler duyuyorum 2 yıldır ilaç kullanıyorum hiç faydasını görmedim doktorlar beni kobay olarak kullanıyorlar sürekli ilaç değiştiriyorlar o zamn daha kötü oluyorum doktora bile yanımda yakınımla araba ile gidiyorum kalabalığa giremiyorum yani şikayetlerim daha var ama anlatmakla bitmez...
              anlat sıkıntın hafifler en azından şizofreni +yaşadığın başka bir rahatsızlık var mı

Yorum

Şizofreni artık genetik kökenli, çaresi olmayan bir hastalık olarak değerlendirilmiyor. Erken evrede hastalığın ilk belirtileri ortaya çıktığında psikoterapi ve sosyal terapi gören hastalar ömür boyu ilaç kullanmadan normal yaşamlarını sürdürebiliyor.Doktorlar artık terapi ve sosyal çalışmaların pek çok şizofreninin tedavisinde mucizeler yaratabileceğine inanıyor.terapi aldın mı ?ailenle iletişimin nasıl ?

Yorum

Bir kere psikologa gittim ailem hastalığım için çok uğraşıyor ama akrabalarım herşeyin benim elimde olduğunu söylüyor ama benim elimde olan bir şey yok ben böyle düşünüyorum...

Yorum

Bir kere psikologa gittim ailem hastalığım için çok uğraşıyor ama akrabalarım herşeyin benim elimde olduğunu söylüyor ama benim elimde olan bir şey yok ben böyle düşünüyorum...
                    bak birkere gitmekle olmaz terapi inan bana çok faydalı bak ailende yanında şanslısın ya bu çevreyi ben anlamıyorum neden bilmedikleri bir hastalık hakkında yorum yaparlar bakma sen onlara destek amaçlı söylediler belki ama yaşayan kadar kimse bilemez o acıyı çok zor bir yerden başlamak lazım nokta kadar olsa dahi artık güneş gören pencerenin perdesini aç ışık içeri gelsin buna izin ver

Yorum

şizobaba

bak arkadaşım şizofreni aklın insana oynadığı oyundur.beynine hükmeder.sen hastalığını kabul et.ama boyun eğme.ilaçlarını kullan.doktorunun sözünden dışarı çıkma.benim teşhis paranoid şizofren.ama ben özgüvenimi kazandım şuan.ilerde ne olur bilmem hastalık heran tetikte.ben bir ara kulağıma gelen sesleri dinleyip intihar ettim.kafamı kesicektim nerdeyse çünkü ensemde bir cihazın olduğunu ve dinlenildiğimi düşünüyordum.doktorum tam olarak hastalığı atlatıp atlatmadığımı anlayamadı.ben şu an kendimi iyi hissediyorum.ama halüsilasyonlar ve hezeyanlar şüpheler hala yaşıyorum.

KUTSAL RUH BENİ 100 KİŞİ ARASINDAN SEÇTİ.

Yorum

Re: şizobaba

Orjinal yazı sahibi: Karamsar_Mahkum
                        bak arkadaşım şizofreni aklın insana oynadığı oyundur.beynine hükmeder.sen hastalığını kabul et.ama boyun eğme.ilaçlarını kullan.doktorunun sözünden dışarı çıkma.benim teşhis paranoid şizofren.ama ben özgüvenimi kazandım şuan.ilerde ne olur bilmem hastalık heran tetikte.ben bir ara kulağıma gelen sesleri dinleyip intihar ettim.kafamı kesicektim nerdeyse çünkü ensemde bir cihazın olduğunu ve dinlenildiğimi düşünüyordum.doktorum tam olarak hastalığı atlatıp atlatmadığımı anlayamadı.ben şu an kendimi iyi hissediyorum.ama halüsilasyonlar ve hezeyanlar şüpheler hala yaşıyorum.

KUTSAL RUH BENİ 100 KİŞİ ARASINDAN SEÇTİ.

SENİ KUTSUYORUM :arrow: :idea: :?: :!:

Yorum

şizobaba

seçilmiş çocuk olarak seni dışlıyorum

Yorum

bu saydığın sıkıntılar yanlız şizfrenlerde yok yolda giderken birileri hakkımızda konusuyrmus gibi guluyrmus gibi kendimizi farklı yada deli gibi görme gibi dünyayı tuhaf görme ve paranoya halleri gibi şüphe halleri gibi sorun yaşıyan herkes şizofren olmuyr tabi bunun bir ayrımı var ama doktorlar haricinde kimse bılmıyr sanırım.geçmiş olsun herkese...

Yorum

şizobaba

BEN SEÇİLMİŞ ÇOCUK OLARAK KİMİ KUTSAYACAĞIMA BEN KARAR VERİRİM

Yorum

İşleniyor...
                              X