Duyuru

Collapse
No announcement yet.

şizofren ve sosyal fobi

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• şizofren ve sosyal fobi

Arkdaşlar ben şizofren tedavisi görmekteyim benim bazı şikayetlerim var kalabalığa giremiyorum otobüse binemiyorum çok kalabalık bir yere gittiğim zaman yürümemi sapıtıyorum kalbim çok hızlı atlamaya başlıyor yani demek istediğim şizofren ve sosyal fobi bir arada görülürmü bunu merak ediyorum yardımcı olursanız sevinirim....

evet görülüyor bende aynı şikayetlerdenim bu bi çakışma psikiyatri dilinde bi ismi var ama neydi unuttum
    <div><strong>Bir g&uuml;n d&uuml;nyaya ait b&uuml;y&uuml;k bir derdin olursa</strong><br /><strong>rabbine d&ouml;n&uuml;p, &laquo; benim b&uuml;y&uuml;k derdim var ! &laquo; deme</s

Yorum

Şuanda ne tedavisi görüyorsun hangi ilaçları kullanıyorsun halen şikayetlerin devam ediyormu cevaplarsan sevinirim tesekkür ederim...

Yorum

evet tedavi görüyorum efexor ve rexapin kullanıyorum yakında dr değiştircem şikayetlerim halen aynı
        <div><strong>Bir g&uuml;n d&uuml;nyaya ait b&uuml;y&uuml;k bir derdin olursa</strong><br /><strong>rabbine d&ouml;n&uuml;p, &laquo; benim b&uuml;y&uuml;k derdim var ! &laquo; deme</s

Yorum

Anladım bu kullandığın ilaçlar sosyal fobi için değil bildiğim kadarıyla doktora söylesem bana sosyal fobi için bir ilaç başlarmı?

Yorum

Re: şizofren ve sosyal fobi

Orjinal yazı sahibi: crazy_32emre
            Arkdaşlar ben şizofren tedavisi görmekteyim benim bazı şikayetlerim var kalabalığa giremiyorum otobüse binemiyorum çok kalabalık bir yere gittiğim zaman yürümemi sapıtıyorum kalbim çok hızlı atlamaya başlıyor yani demek istediğim şizofren ve sosyal fobi bir arada görülürmü bunu merak ediyorum yardımcı olursanız sevinirim....
            şizofreniyle birlikte görünen en sık psikiyatrik rahatsızlıklar içinde okb(obsesif/kompulsif bozukluk)duygu durum bozuklukları(depresyon..duygu durum epizodları) ve sosyal fobi görülmektedir..
            doktorunuzun şikayetlerinizi dile getirmeniz üzerine bunun farkında olup ilaç kombinasyonunuzu ona göre ayarladığını varsanıyorum...

Yorum

şizofreni zaten sosyal fobikdir...

Yorum

sosyal yönde sorunlar sizofreniyle beraber basliyor bendede hastaligin basinda kalabaliklara giremiyordum, hatta uzun süreden beri tanidigim arkadaslar arasina giremiyordum.Iyiye gitmesi icin kendini zorlamiyacaksin
                zamanla düzelicektir ilk etapta kendine güvenini kazanmaya calis.

Yorum

eğer doktorundan memnun değilsen bence değiştir şizofreninin yanında insan başka rahatsızlıklarda yaşayabilir mesela ben anksiyete hastalığından da muzdaribim

Yorum

Şizofreni sosyo fobik değildir. İlk olarak bunu düzelteyim. Antipsikotikleriniz yanında anksiyete ilaçları kullanabilirsiniz ki bence de kullanmanız lazım. Yalnız şizoefektif/bipolar geçmişi olanlar dikkat etmeli bu konuda. Manic shift yapabilir. Ben cipralex alıyorum antipsikotiklerin yanında ek olarak.

Onemli not: Eğer şizofreni hastasıysanız kesinlikle PAXIL kullanmayınız. Yılların tedavisi boşa gider. Çok keskin bir ilaç. Yurtdışında şizofrenlere, şizoefektiflere ve bipolarlara verilmiyor. Bizim ülkemizde onune gelene PAXIL yazıyorlar. Aman dikkat.

Yorum

İşleniyor...
                    X