Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Geçmişimden Hatıraları Gördükçe Üzülüyorum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: psikotik View Post
    Açık konuşmak gerekirse ben sizden şüpheleniyorum. TealC sen ve forgetten.

Kusura bakmayın. Ben oldum olası böyleyim. Herkesten şüphelenebiliyorum. Ailemden bile şüphelendim.
    bende eskiden yani tedaviye başlamadan evvel çoğu kişiden şüphelenirdim .ama şimdiki şüpelerim az ama doğru çıkıyor.hem şüpelenmez isen savunma mekanizmazı işlemez. bide yersiz basit şüpeler var .hayat kalitesini düşürüyor . doğru ilaçla düzelebiliyor.
    Batık Bir Gemi Tekrar Yüzdürülebilir Mi?

Yorum

Haklılık payın var. Şüpheci davranmak bazen koruyabiliyor insanı. Ama işte dengeyi kuramayınca hasta oluyoruz ilaç kullanıyoruz.

Yorum

Haklılık payın var. Şüpheci davranmak bazen koruyabiliyor insanı. Ama işte dengeyi kuramayınca hasta oluyoruz ilaç kullanıyoruz.
        biraz uçuk olucak ama ; varsayalım uzaylılar gerçek ve bize yardım edeceklermiş mesela. bize bir müdaheleyle ilaçsız tedavi yapıyorlar. istermiydiniz böyle bişey olsun ?.....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: TealC View Post

biraz uçuk olucak ama ; varsayalım uzaylılar gerçek ve bize yardım edeceklermiş mesela. bize bir müdaheleyle ilaçsız tedavi yapıyorlar. istermiydiniz böyle bişey olsun ?.....
          Evet isterdim. İlacın yan etkileri var. Eğer yan etkiye sebebiyet vermeyecek kökten bir çözümse neden istemeyeyim ki.

Kim istemez ki?

Yorum

Evet isterdim. İlacın yan etkileri var. Eğer yan etkiye sebebiyet vermeyecek kökten bir çözümse neden istemeyeyim ki.

Kim istemez ki?
            ilaçların yan etkileri başımızın belası,aslında yan etkisiz ilaç yapabilirler ama kasten yapmıyorlar.Aslında hidrojenle çalışan araba yaptılar ama,petrol satılsın diye engel oluyorlar.
            ilaç firmalarıda heralde benzer bahanelerden dolayı ,yan etkisiz ilaç yapmıyorlar.

Yorum

Kendimi daha iyi anlamak için yazıyorum.

Buraya yazmaya başladıktan sonra yaklaşık bir hafta hastalıklı düşüncelerimden kurtuldum. Yazmak gerçekten iyi geliyor. Kendimi yazarak ifade etmem için düşünmem gerekiyor ve düşününce kendimi daha iyi analiz ediyorum, hastalığımı daha iyi kavrıyorum. Bu da hastalıklı düşüncelere karşı biraz da olsa güç kazanmamı sağlıyor.

Kötü haber bu bir haftalık süreden sonra kendimi yine bir şekilde müzik dinlerken buluyorum ve hastalıklı düşüncelerim geri geliyor.

Müzik sanki bir uyuşturucu gibi benim için. Neden mi? Ben aslında gerçek hayatta biraz silik bir karakterim. Özgüvensiz ve sessiz bir insanım. Dikkat ettim de normal insanların sahip olduğu güzel şeylere bakıp hüzünlendiğimde yada kendimi ezik hissettiğimde diyelim, mücadeleyi bırakıp kendimi müziğe bırakıyorum. Yada başka bir değişle hastalıklı düşüncelere bırakıyorum. Çünkü bu düşünceler benim ezik olmadığımı, müthiş bir insan olduğumu telkin ediyor bana ve ben de gerçeklerin verdiği eziklik duygusundan uzaklaşıp kendimi hastalıklı düşüncelere bırakıyorum isteyerek.

Kendimi bir uyuşturucu bağımlısı gibi hissediyorum. Tek farkım ben hastalıklı düşüncelere bağımlıyım.

Bu düşüncelere bağımlı kalmanın sonunu iyi görmüyorum. Çünkü hastalığım ilk başladığı zamanlarda da bu düşünceler hoşuma gidiyordu. Sonrasında evde sinir krizleri geçirmeye başlamıştım.

Hep aklıma eskiden anılar geliyor. Mesela bir keresinde sokakta beni takip eden bir insan gördüğüme yemin edebilirim. O zamanlar askerdim ve TSK beni takip ediyor sanıyordum. Hatta komutanım bile takip edildiğimizi söylemişti. Geçmişimdeki bu anıyı hatırlayıp ne kadar haklı ve zeki olduğum düşüncelerine kaptırıyorum kendimi. Belki bu açıdan bakınca çok masum bir düşünce gibi gelebilir ama sonrasında beni neden takip ettiklerine dair kendi aklımda verdiğim cevaplar gerçek dışı paranoyak düşüncelere kayıyor ve hastalık burada başlıyor.

Komutanım takip edildiğimizi söylemişti. Bu ve buna benzer anılarım unutmamı engelliyor.

Bazen düşünüyorum da sanki her şey benim şüphelenmem için özel olarak tertiplenmiş.

Yorum

ben eski kötü anıların yanında , iyi hatıraları da hatırlıyorum.
                bunlar çoğunlukla müzik ve anımsattığı iyi hatıralar.
                bunların bana faydası olduğunu düşünüyorum.90 lı yılların müzikleri hep efsane gibidir.bana iyi hissettirdikçe bu parçalar ,devamlı dinlememe sebep oluyor.
                insanın yanlızlığını hafifletiyor. yanlızlık sadece Allaha mahsus ,insanlara değil.insanlar yanlız kaldıkça Ölüme daha yakınlaşıyor.yanlız olmayanlardan.
                yanlızlık adeta ölüme davetiye çıkarıyor. Sanki dünyada yapabilecekleri bişey kalmamış gibi.etkisiz eleman vardır ya öyle işte.buda insanları İntihara meyilli hale getiriyor.

Yorum

Ben yalnızlıktan pek şikayet eden birisi değilim aslında. Çünkü yalnız da kalsam biriyle yan yana da olsam aklımı kurcalayacak bir şeyler buluyorum.

Ama yalnızlığın psikolojik sorunları körüklediğini düşünüyorum ben de.

Senin hastalığın nedir TealC. Sen de psikoz hastası mısın?

Yorum

Ben yalnızlıktan pek şikayet eden birisi değilim aslında. Çünkü yalnız da kalsam biriyle yan yana da olsam aklımı kurcalayacak bir şeyler buluyorum.

Ama yalnızlığın psikolojik sorunları körüklediğini düşünüyorum ben de.

Senin hastalığın nedir TealC. Sen de psikoz hastası mısın?
                    benim hastalığım bipolar bozukluk.yani türkçesi Duygu Durum Bozukluğu.öfke, üzüntü,gibi duyguları aşırı hale getiriyor bu hastalık.

Yorum

Aradan bir kaç ay geçti yine başladığım yerdeyim. Yine kendimi müzik dinlerken ve zararlı düşüncelere kaptırırken buluyorum. Alttan alttan bir seçilmişlik duygusu geliyor. Sanki ben mehdiymişim de çevremdekiler benim mehdi olmamı engellemeye çalışıyor gibi bir hisse kapılıyorum. Benim üstün yeteneklerim varmış. İnsanların asıl niyetlerini onlar söylemeden seziyormuşum ve ona göre hareket ediyormuşum gibi bir hisse kapılıyorum.

Bir de bu hislere kapılırken kafamın arka sol tarafında bir ısınma oluyor. Bu kısım aynı zamanda ilaca ilk başladığım günlerde bariz bir ferahlama hissettiğim bölge. Sanki kafamın orasında bir sorun var.

Buraya yazıyorum çünkü iyi geliyor. Bir önceki yazdığım zaman bir kaç haftalığına bu düşüncelerden uzaklaşmıştım ve içimde bir sosyalleşme isteği oluşmuştu. Yazınca gerçeklere daha da yakınlaşıyorum. Tekrarlamak istiyorum.

Ben mehdi değilim. Çünkü bahsedilen mehdiye hiç uymuyorum ve tanrı tarafından bana böyle bir şey söylenmedi.

Ben mehdi değilim. Çünkü hali hazırda işlediğim bir çok günahım var.

Ben sadece geçmişteki anılarını kendi egosunu tatmin etmek için tekrar tekrar kendi açısından yorumlayan hasta bir insanım.

Yorum

İşleniyor...
                      X