Duyuru

Collapse
No announcement yet.

antipsikotik ilaçlar beynimi öldürüp psikolojimi bozdu

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• antipsikotik ilaçlar beynimi öldürüp psikolojimi bozdu

antipsikotik ilaçlar benim beynimi öldürüp psikolojimi bozdu

Bunu doktoruna söylemelisin.

Bana da doktorum ilk başta risperdol vermişti. Kendimi çok kötü hissediyordum kullanınca dayak yemiş gibi oluyordum.

Sonra dogmatil verdi. Şuan bir sıkıntım yok.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hitokiri View Post
      antipsikotik ilaçlar benim beynimi öldürüp psikolojimi bozdu
      Aslına bakarsanız benim düşümcem şu şekilde;

Bir insan, diğer bütün normal insanlardan farklı hissediyor, farklı algılıyor, farklı alemleri görüyor diye buna şizofreni denmiş ve bu hastalık olarak tanımlanmıştır.
      Peki ya sahip olduğunuz şey hastalık değil de bir yetenekse? Belli bir yaşa kadar normal bir insan gibi yaşıyorsunuz ve sonra birden farklı bir dünya çıkıyor karşınıza. Böyle bir durumda paniklemeniz aklınızı oynatmanız gayet normal. Ama bu sürece alışarak bu benim bir yeteneğim diyerek sahip olduğunuz güce alışmaya çalışmayı denediniz mi? Yüzleşmeniz gereken şeyleri dizginleyip kontrol altına almak istediniz mi hiç? Ben şizofreni değilim. Anksiyetem var. Fakat ben şizofrenleri hasta olarak değil yetenekli birer insan olarak görüyorum. Sağlıklı dediğimiz insanlar bile şuan yaşadığımız hayatın bir similasyon olabileceğini bilimi kullanarak kanıtlamaya çalışırken, sen şizofren olarak Allah'ın yarattığı 18 bin alemden birine açılmışsın çok mu? Lütfen kendinize değer verin. Sizler hasta değil yetenekli insanlarsınız. Allah'tan başka hiçbirşeyden korkmayın. Herşey Allah'tan gelir. Yeteneğinizi kontrol edin. Sahip olduklarınıza şükredin.

*----Bismillâh her hayrın başıdır. Biz dahi başta ona başlarız. Bil ey nefsim! Şu mübârek kelime İslâm nişanı olduğu gibi, bütün mevcudâtın lisân-ı haliyle vird-i zebânıdır.----*

Yorum

Bence böyle şeyler yazarak destek olmuyorsun khanceylan. Şizofreni den bahsediyoruz. Böyle hastalar etkili bir tedavi görmezlerse masum insanlara zarar verebiliyor. Annesini öldüren şizofrenlerin haberlerini televizyonda izliyoruz. Ne yapsın yani bunu bir güç olarak görüp de tedavi olmasın da daha kötü bir sonuca mı sürüklensin.

Bende psikoz var. Ben zamanında ailemin bana karşı bir tutum sergilediğini, yemeğime bir şeyler karıştırıp beni zehirlemeye çalıştıklarını düşünürdüm. Tedavi olmasaydım ve eğer hastalığım ilerleseydi belki beni de televizyonlardan izleyecektiniz.

Bence inançların sağlıklı düşünmeni engelliyor. Ben de hasta olduğum zamanlar çok dindar bir insandım ve sağlıklı düşünemiyordum. İlacı aldıktan sonra dinden uzaklaştım. Normalleştim.

Sen şizofreniyi metafizik şeylerle açıklamışsın. Benim farklı bir görüşüm var. Bu tip hastalar düşünme olayını ve kafaya takma olayını çok yoğun yaşayan hastalar oluyor. Yaşadıkları şeyi kendi açılarından çok fazla düşündükleri için kendi kendilerini bir tür hipnoza sokuyor da olabilirler. Tabi bu düşüncemin hiç bir bilimsel dayanağı yok. Sadece farklı bir açıdan bakmak senin için yararlı olabilir diye düşündüm.

Söz konusu din olunca doğrular bazen yer değiştiriyor.

Yorum

İşleniyor...
        X