Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Atipik psikotik bozukluk ve askerlik

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• tyler_d
    adlı üyemiz Atipik psikotik bozukluk ve askerlik konusunu başlattı

Atipik psikotik bozukluk ve askerlik

merhaba;
    ben atipik psikotik bozukluk ve sosyal fobi tanısıyla 2 mayıs 2007'den beri tedavi görmekteyim.risperdal 4mg ve efexor 75mg kullanıyorum.sağlık güvencem olmadığı için özel bir psikiyatriste gitmekteyim ve durumum iyi olduğu için rapor alma gereği hissetmedim.nisan'da askerlik görevimi yapmak istemekteyim.
    askere alınır mıyım?alınırsam ilaçlarımı düzenli kullanabilir miyim?
    bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
    şimdiden teşekkürler

• Guest's Avatar
    Guest replied
    senin derdin askere gitmemek mi?

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Girişte o raporu alamazsan bida hada zor alırsın söyliyim
    Acemide belki bi ihtimal yine
    Ustada imkansız gibi

Yani girmeden kesinlikle durumunu belirt

Ama direk elverişlidir derler ben sana söyliyim ne rahatsız adamları alıyolar ben çok gördüm yani

Leave a comment:

• atipikpsikoz
    replied
    askerlik

bende atipik psikoz vardı özel doktorlarda iyidir ama şüpheci olup param olmadığı için devlet hastanesine başvurdum cok iyi bir tedavi gördüm askeriyeye hastalığımı söyledim ilaçlarımı doktor raparlarını götürdüm
    3 yıl üst üste gatada kontrol edildim ve elverişli bulmadılar

benim görüşüm hiç korkmayın aynen ne varsa yalansız dolansız söyleyin ne hissediyorsanız ilaçlarla onla bunla sizi test edicekler önemli değil
    bende topluma başka acılardan hizmet etmeyi düşünüyorum hastalık içinizi karartmasın

Leave a comment:

• paranoyak35
    replied
    Orjinal yazı sahibi: tankard
    Orjinal yazı sahibi: paranoyak35
    mrb arkadaşlar,
    bu askerlik konusunda bizde dertliyiz.nişanlım yoğun bir anksiyete bozukluğu yaşıyor ve tedaviye yeni başladı 3ay kadar.prozak içiyor.27 yaşında ve askerliğe gerçekten hazır eğil kaldıramaz.eğer açıköğretim sınavını veremezse alıcaklar fazla ertelenmiyor.bildiğim kadarıyla asrde ilaç içirtmezler.ne olacak bilmiyorum
    beni de anksiyete bozukluğum olduğu için askere almadılar ama bunun yanında asıl rahatsızlığım olan bipolarlık durumu da var tabii ki ama en dikkate aldıkları konu sanırım anksiyete bulunup bulunmadığıydı şansınız açık olsun
    tşkler açıkladığınız için.artık hakkında hayırlısı olsun ayrıldık olcak gibi değil gerçekten azaptı son zamanlar

Leave a comment:

• tankard
    replied
    Orjinal yazı sahibi: paranoyak35
    mrb arkadaşlar,
    bu askerlik konusunda bizde dertliyiz.nişanlım yoğun bir anksiyete bozukluğu yaşıyor ve tedaviye yeni başladı 3ay kadar.prozak içiyor.27 yaşında ve askerliğe gerçekten hazır eğil kaldıramaz.eğer açıköğretim sınavını veremezse alıcaklar fazla ertelenmiyor.bildiğim kadarıyla asrde ilaç içirtmezler.ne olacak bilmiyorum
    beni de anksiyete bozukluğum olduğu için askere almadılar ama bunun yanında asıl rahatsızlığım olan bipolarlık durumu da var tabii ki ama en dikkate aldıkları konu sanırım anksiyete bulunup bulunmadığıydı şansınız açık olsun

Leave a comment:

• paranoyak35
    replied
    Orjinal yazı sahibi: hezeyanist
    paranoyak35 yanlış biliyorsun. Askerde de tedavi görme imkanı var.
    gerçekten askerde bu tip rahatsızlıklar hoş görülürmü?

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    paranoyak35 yanlış biliyorsun. Askerde de tedavi görme imkanı var.

Leave a comment:

• paranoyak35
    replied
    mrb arkadaşlar,

Leave a comment:

• ali9142
    replied
    Selam

Askere gitmaden önce sağlık muyenesinde geçersin. Muayene esnasında sağlık problemini anlatırsan büyük bir ihtimalle seni askerlikten muaf sayarlar.Diyelim yinede askere gittin.Orda bölük komutanına rahatsızlığını anlatırsan seni revire yollar ordada ilaçlarını alabilirsin.Geçmiş osun dileklerimle kendine iyi bak.

Leave a comment:

• tyler_d
    replied
    inşallah

Leave a comment:

• maviyesil
    replied
    Estağfirullah. Bu arada askerlikten sonra iş meselesine de çözüm bulursunuz inşallah

Leave a comment:

• tyler_d
    replied
    ilgin için teşekkürler maviyeşil.bakalım artık muayenede ne gibi bir karar çıkacak.ben şu an çok iyiyim hastalığımı yendim ama doktor ilaçları bıraktırmıyor.yani askere gidebilecek durumdayım ama ne diyecekler bakalım.tekrar teşekkürler

Leave a comment:

• maviyesil
    replied
    Orjinal yazı sahibi: tyler_d
    anlıyorum seroqual.benim teşhis atipik psikotik bozukluk ve sosyal fobi
    Askerlik şubesinde rahatsızlığızı söylersiniz ve sizi genellikle bir askeri hastaneye gönderirler ve muayene ederler ve askerliğe uygun olup olmadığınıza bakarlar. Uygun bulunmazsanız rapor yazılır ve muaf sayılırsınız.Bundan başlayın.

Ben işitme engelli olduğumdan askeri hastaneye sevkedildim ve ordan rapor aldım ve muaf tutuldum. Belki ağır psikiyatrik rahatsızlıklarda da rapor verebilirler veya askerliğin bir süre için tecili düşünülür.

Leave a comment:

• tyler_d
    replied
    anlıyorum seroqual.benim teşhis atipik psikotik bozukluk ve sosyal fobi

Leave a comment:

İşleniyor...
X