Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Mimiksiz İnsan...tek dostu duvarlarmış.......

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Mimiksiz İnsan...tek dostu duvarlarmış.......

Cevremizde bu tür hastalar olmadığı için hep duyardık..bilmezdik..görmezdik....lakin bi akrabamızın ileri derecede oldunu duyduk..29 yaşında...gencecik bi insan.ayrı anne babanın çocuğu..tabikii çok zor bi hayat sürdüğünü bilirdik..gecen ziyarete geldiğinde abimin anlatıığı daha da üzdü bizi....abimin anlatığıı şu idi bize;

Bir insan hiç mimik kullanmazmı konuşurken.donuk bi ifade..dışarda herkesin kendi hakkında konuştuğunu düşünmesi ve dışarı çıkmaması..evde ise duvaları ile konuşması ve onları ailesi bilmesii..sanırım bide madde bağımlısı..ve bu kişi tek başına yaşıyor sahip çıkmıyor akrabaları..bu bi şizofren değilmi sizcee??yada gerçekten hastane ortamında tedavi şart değilmi....

dışarda herkesin kendi hakkında konuştuğunu düşünmesi ve dışarı çıkmaması..
    Benim de mi sonum böyle olacak? Çok kötü bir durum. Bir de madde bağımlısı...
    Kaybedeceğini bildiğin herşeyin değerini bil!

Yorum

Re: Mimiksiz İnsan...tek dostu duvarlarmış.......

Orjinal yazı sahibi: delfina
      Cevremizde bu tür hastalar olmadığı için hep duyardık..bilmezdik..görmezdik....lakin bi akrabamızın ileri derecede oldunu duyduk..29 yaşında...gencecik bi insan.ayrı anne babanın çocuğu..tabikii çok zor bi hayat sürdüğünü bilirdik..gecen ziyarete geldiğinde abimin anlatıığı daha da üzdü bizi....abimin anlatığıı şu idi bize;

Bir insan hiç mimik kullanmazmı konuşurken.donuk bi ifade..dışarda herkesin kendi hakkında konuştuğunu düşünmesi ve dışarı çıkmaması..evde ise duvaları ile konuşması ve onları ailesi bilmesii..sanırım bide madde bağımlısı..ve bu kişi tek başına yaşıyor sahip çıkmıyor akrabaları..bu bi şizofren değilmi sizcee??yada gerçekten hastane ortamında tedavi şart değilmi....

bunları duydukça çok fena üzülüyorum... :cry:
      rabbim yardım et muhtac kullarına...

Yorum

Bu kişinin ailesi neden tedavi ettirmiyor bir hastaneye yatırmayı denemiyorlar :?:

Allah yardımcısı olsun,şifa versin
        Hayat bir uykudur, ölünce uyanır insan,
        Sen erken davran, ölmeden önce uyan...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iris
          Bu kişinin ailesi neden tedavi ettirmiyor bir hastaneye yatırmayı denemiyorlar :?:

Allah yardımcısı olsun,şifa versin
          babası gecen yıl böbrek yetmezliğinden öldü..kaldıki 15 yıl görmemiş babasını...anne ise sahip çıkmıyor..kardeşi sahip çıkmıyor ...ve maddi durumu epey iyi.......

Yorum

:evil: Bu genç arkadaş eline tüfeği alıp yol ortasında birkaç kişiyi öldürse geri dönüşü olmayan birşeyler yapsa ancak o zaman bu toplumun dikkatini çeker. Onu bu zor zamanında kendi kaderine terkeden yakınlarının ... :!:

Yorum

Şizofren insanları doktorlar bile anlıyamazlar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sens-G
                Şizofren insanları doktorlar bile anlıyamazlar
                ne demek bu,o zaman tedavi olmasınlar mı?
                Tek dönümsün ömrüm...

Yorum

şizofrenin düzelmesi çok zor..doktor enfazla yardım edebilir kendi kendisini düzeltmesine...mesela düzeldiğini düşünelim hayal görüyor kendi kendine konuşuoy falan diyelim iyileşiyor...buseferde sorduğundaa sana yine aynı cevabı veriyor ama ben gerçekten bunları yaşamıştım diye yani aslında hiç iyileşmiyor...daha iyi bi dönem geçirebiliyor sadece....tedavi bitince yineeskiye dönüyor...benimde pek mimiğim yoktur bendemi öyle olucam acaba hiç yoktur hatta...zor gülerim..ifadem değişmez şaşırmam hiçbişeyebuda etrafımdaki insanlar tarafından pek hoş karşılanmıyo...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gokche
                    şizofrenin düzelmesi çok zor..doktor enfazla yardım edebilir kendi kendisini düzeltmesine...mesela düzeldiğini düşünelim hayal görüyor kendi kendine konuşuoy falan diyelim iyileşiyor...buseferde sorduğundaa sana yine aynı cevabı veriyor ama ben gerçekten bunları yaşamıştım diye yani aslında hiç iyileşmiyor...daha iyi bi dönem geçirebiliyor sadece....tedavi bitince yineeskiye dönüyor...benimde pek mimiğim yoktur bendemi öyle olucam acaba hiç yoktur hatta...zor gülerim..ifadem değişmez şaşırmam hiçbişeyebuda etrafımdaki insanlar tarafından pek hoş karşılanmıyo...
                    "ben de mi öyle olucam"ın cvbını kendin vermişsin zaten.. şizofren biri "ben böyle miyim"demez, direk "böyleyim,yaşadıgım şey gercek" der..şüphe etmez yani.. ben öyle biliyorum
                    Tek dönümsün ömrüm...

Yorum

neden şizofren diye hemen etiket arıyorsunuz. o böyle bir insan işte. bu da bir yaşam biçimi ben de tıpkı onun gibi yaşıyorum kendi dünyamda mutluyum.

Yorum

ALLAH yardımcısı olsun çok zor bir durum hayatta insana destek çıkcak birilerinin olmaması çok kötü

Yorum

İşleniyor...
                        X