Duyuru

Collapse
No announcement yet.

şizofreni negatif etkileri..

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• şizofreni negatif etkileri..

arklar dün akşam resmen kriz geçirdm bütün vücudum bir anda sırılsıklam oldu ateş bastı karşımdaki kişiler sanki ban doğru sürekli dönüp konuşuolar gbi geldi bi anda çığlık atasım geldi çok bunalıyorum kimseyle konuşmaya tahammülüm yok sıkılıyorum..galiba bu senede okula devam edemicem..

üzüldüm çok geçmiş olsun.
    okul için üzülme önce sağlık
    Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

şizofreni böyle bir hastalıktır. insan okuluna işine devam edemez, insan ilişkileri bozulur.
      belki de ilaçlar ve dozları ile ilgili doktorunla görüşmelisin. uygun ilaçla tam düzelen şizofrenler var.

Yorum

ilginiz için teşekkür ederim arklar..ewet şizofreni böle bi hastalık herşey sizin dışınızda gelişiyor..bi gününüz bi gününüzü tutmuyor..
        ama yapacak birşey yok 6 aydır benimle birlikte bu hastalık.alıştım onunla yaşamaya..ama çok canım acıyor..insan ilişkilerim bitti nerdeyse güven problemini aşamıyorum..
        kendi dünyamda yalnız başıma yaşıyorum yanımda sadece bu yolda benimle yürüyen ailem war beni anlayan bilen..kalanda bikaç dostum...
        sohbet etmeyi o kadar çok özledim ki..şimdi doğru dürüst konuşmuyorum bile,hemen içim daralıyor..nasıl olacak ne kadar sürecek hiç bilmiyorum..
        Last edited by nills; 02-07-2010, 08:19 PM.

Yorum

Öncelikle Geçmiş Olsun.Bende bu Negatif belirtiler ve ilaçların yan etkileriyle uğraşıorum.Ayrıyetten birde yeti kaybı oluştu bende .Hangi ilaçları kullanıyorsunuz acaba?

Yorum

teşekkür ederim..anladım çok geçmiş olsun..ben şuan rixper,efexor ve mirtaron kullanıyorum..siz hangi ilaçları kullanıyorsunuz..

Yorum

Bende Risperidon Ve Lustral Kullanıyorum. Negatif Etkiler üzerinde pek etkili olduğunu zannetmiyorum ama bir nebzede olsa faydalı oldu ilaçlar.

Yorum

Şizforeniye en yakın hastalık dissosiyatif kimlik bozukluğu diye duydum.Bunu bilen var mı?
                bu arada bende efexor kullanıyorum.Ama bana depresyon teşhisi konulmuştu.O sırada bu ilacı vermişlerdi. Ayrıca nills lise de 1 yıl okulumu dondurdum.Şuan sadece okulda kayıtım var ya devamı ?
                o yüzden dert etme derim. kimsenin hayatı tıkır tıkır işlemiyor.herkes bir yerde tıkanıyor.bu bazılarında 15 yaşında bazılarında 25 yaşında oluyor.Bu arada kaç yaşındasın

Yorum

korkular, on yargılar ...boyle pes etmek zordur dıyıp yenılgıyı kabullenmek !

yasam boyunca herkesın mucadele etmesı gerek zorluklar sıkıntılar olur, herkes onundekı engelı asarak mutluluğu yakalar, neden ben dıye sorma kendıne , cunku suankı cozumde belkıde dıskrımınantı 0 dan kucuk olduğu ıcın reel kokler bulamayacaksın, unutma oyun bıtmedı senın ıcın hala dewam edıor acıda cektırse sevımlı guzelde olsa suanda yasıorsun ve rolunu oynuorsun.
                  gercekten ıyılesmek ıstesen yeter artık desen gucluysen bence rahatlıkla asarsın, kural bır; gerceklerle yuzleseceksın ve ustune gıdeceksın zaten kaybetmıs durumda olmasan bukadar dıbe gırmezdın .doğru tedavıyı uyguldığına emınmısın? ben 6 defa doktor ve doktorların deısmesıylede ılac dıstırdım doğru tedavıyı bulduğumda ve verılerı toplayıp sorunu cozmeye yoneldığımde ıvmem pozıtıf yonde artan bı sekılde basladı ve sonra sabıt + ıvmeyle dewam ettı

bı sıskoyla kendıne aynı olcude dusen yemeğı adaletlımı goruorsun ? bence hayır ! cunku sısko senden daha cok yemeğe ıhtıyac duyar (normal bı ınsandan daha fazla yanı ) .oyuzdendırkı senın sorunlar baskalarının sorununa gore buyuk veya kucuk kalır ,bununla zaman kaybedeceğıne ıyı bı hamle yapaak mutluluğun formulunu cıkarmalısın , bak benım formulum bu;
                  bir tutam cesaret , bıtane rehber , varolan zekayı aktıf ettırecek seyler ( bıde sıgara ) . herkes bı sekılde yuzunu guldurmeye calısıor , sen de denesene ...
                  Last edited by liarza99; 03-07-2010, 07:02 PM.

Yorum

ayılırsınveanlarsın umarım daha da iyi olursun..
                    death soul,teşekkür ederm haklısın evet dert etmemek gerekiyor..23 yaşındayım..
                    liarza99 söylediklerinde çok haklsın ama bazen hayata geçirmek zor oluyor ama uğraş vermek gerekiyor..emek harcamak..
                    ve sonunda istediğin hayatı elde edebilmek..inş herşey zamanla iii olacak..

Yorum

bence mücadele edebilmek için iyi bir yaş. ben de 18 yaşındayım ama yaşadığım sıkıntıları ne sen sor ne ben söyleyeyim..
                      Ama böyle şeyleri gençken yaşamanın bir avantajı var diye düşünüyorum.Çünkü insan gençken daha güçlü olur.
                      Hem ben hep şöyle düşünürüm:18 yaşımda her gün ağlıyorsam belki 25 yaşımda 2-3 günde bir ağlayabileceğim bir hayatım olacak.Ben kimsenin hayatının sadece acılarla kıvranarak geçtiğini düşünmüyorum.Biz fark etmesek de Allah bir yerden bir kolaylık muhakkak veriyor..
                      Geçmiş olsun canım. Allah hepimizin yardımcısı olsun ne diyebilirimki başka..

Yorum

ewet genç olmamız bi avantaj..tabi hiçbir sıkıntı ve acı sonsuza dek sürmüyor..
                        umarım herşey yoluna girer en yakın zamanda..
                        çok teşekkür ederim hep birlikte atlatcz inş..

Yorum

geçmiş olsun buda gelip geçer sen kendini üzme yeter

Yorum

İşleniyor...
                          X