Duyuru

Collapse
No announcement yet.

kuşum vardı bu gün öldü

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

olum kuş 5-6 gün açlığa dayanır. muhabbet kuşununda yemini bitirmesi ancak 4 -5 gün alıyor demekki sen 10 gündür bu hayvana gidip ne haldedir bakmamıssın bile

kendini aç bırakmayı unutuyormusun onu unutuyorsun. tam dayaklıksın valla

evde senden başka kimsedemi yok maşallah ailece sorumluluk sahibiymissiniz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mor_krizantem
      şeeyy arkadaşlar,,,
      bizim iki tavşanımız vardı,, beyaz.. yani güzeldi ama işte,, normal güzeldi..
      evde besliyorduk..balkonda..babam düzenek kurmuştu, ısıtma..korunak..kafes falan
      bu iki tavşan nedense istenilen verimi veremedi,, sıkıldık yani..
      pikniğe gittik bigün,, bunları da yanımızda götürdük! ... :cry:
      mangal falan..
      kesip yemiştik sonra ...bide 2 tavuk,
      aynısı olmuştu, besleyip,kesip,yemiştik,

dikkat et anan baban sizdende gerekli verimi almadık diyip kesip yemesinler

hanım bunlar ne okudu nede bişi oldu en iyisimi biz bunları bu hafta sonu kesek yiyek

Yorum

Ahmetciğim bakamayacaksan bir daha hayvan besleme.
        Her şey güzel olacak...

Yorum

Ben tavşan eti yenir diye biliyordum. Ayrıca arkadaşımızın üzerine çok gitmeyin, bence kesip yemeyi o değil, büyükleri istemiştir. Buna rağmen yeterince pişman görünüyor.

Ayrıca sizde yeri geldiğinde kuzuları, koyunları yiyosunuz eğer sorun onlara kıyamamanız ise koyunlar, kuzularda çok şirin.

Açıkcası bende küçükkenki anılarımı hatırladım mor_krizantem kendi anısından bahsettiğinde. Bizim mahalledeki büyük abiler bizi yanlarına alırlar, ellerindeki sapanlarla güvercinleri vururlardı. Sonra onları ateşte pişirip yerdik. Öyle tüp müp felan, ocakda değil. Sokakta uygun bir yer bulur, tüylerini yolar, ateş yakar, pişirir yerdik. Böyle anlatınca sanki o zamanlar taş devrinde yaşıyormuşum izlenimi oluştu . Merak etmeyin vampir değilim, 20. yüzyıldaydı yaşadıklarım .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bonnie
            Orjinal yazı sahibi: _MOD_
            Ben tavşan eti yenir diye biliyordum. Ayrıca arkadaşımızın üzerine çok gitmeyin, bence kesip yemeyi o değil, büyükleri istemiştir. Buna rağmen yeterince pişman görünüyor.

Ayrıca sizde yeri geldiğinde kuzuları, koyunları yiyosunuz eğer sorun onlara kıyamamanız ise koyunlar, kuzularda çok şirin.

Açıkcası bende küçükkenki anılarımı hatırladım mor_krizantem kendi anısından bahsettiğinde. Bizim mahalledeki büyük abiler bizi yanlarına alırlar, ellerindeki sapanlarla güvercinleri vururlardı. Sonra onları ateşte pişirip yerdik. Öyle tüp müp felan, ocakda değil. Sokakta uygun bir yer bulur ateş yakar pişirir yerdik. Böyle anlatınca sanki o zamanlar taş devrinde yaşıyomuşum izlenimi oluştu . Merak etmeyin vampir değilim, 20. yüzyıldaydı yaşadıklarım .

hayatımda sıkıldığım için hiçbir hayvanı kesmedim ve yemedim. ya da artık verim vermiyor diye kesinlikle kesmedim. yediklerim karnımı doyurmak ve gerekli vitaminleri almak için. yine de herşey olması gerektiği gibi değil. yediğimiz hayvanlar korkunç acılardan geçerek öldürülüyor. bu durum işin fabrikasyon hale gelmesinden kaynaklanıyor ve benim kontrol edebileceğim birşey değil ne yazık ki.
            Bende kesmedim. Bence arkadaşımızda kesmedi. Kesse pişman olduğunu belli etmezdi. Gönül isterdiki herşey usulüne göre olsun. Hiçbir hayvan acı çekmesin. Ama burası türkiye.

Yorum

bonnie bana çok iyi bir fikir verdin.benim de tavşanım var.kışın aldım,küçüktü evin içindeydi.sonra büyüdü,balkona koydum ama çok tatlı.yaz boyu balkonda yaşadı,biz tatile gidince anneannesi ve babaannesi baktı.şimdi tekrar eve getirdim,balkonda duruyor.
              ama önümüz kış çok büyüdü artık onu eve alamam her yeri kemiriyor çünkü.
              birilerine vermeyi düşündüm ama isteyenler çoluk çocuk iyi bakamazlar ,zarar veririler diye veremedim.barınak olayı aklıma gelmemişti.sayende düşündüm iyi fikir yarın arayacam.inşallah kabul ederler.
              yazmasaydım cıldıracaktım

Yorum

Bu arada dikkat ettinizmi bilmiyorum ama konu 2008 aralık ayından kalma. mor_krizantem de o zamanlarda atmış mesajını.

Yorum

Hayvan bakamayacak olanlar kesinlikle hayvan almasınlar,hele bir kuşun yemini bile koymaktan aciz olanlar hiç :evil:Hayvanları önce sevimli diye alıyorlar sonra sıkılınca ya sokağa atıyorlar ya da barınağa veriyorlar. Ben mor krizantemin ve ilk yazanın yazdıklarında hiçbir pişmanlık belirtisi görmüyorum.Mod da kuş avladıklarını tüylerini yolup yediklerini marifet gibi anlatmış :evil:

Yorum

Hey o zamanlar ilk okul 2 ye gidiyordum :mrgreen:

Hem tüylerini yolan, kesen, pişiren ben değildim ben sadece yedim

Yorum

O yaşta olabilirsiniz ama bundan son derece doğal bir olay gibi bahsetmeniz yanlış.Bir sürü çocuk var ama hepsi sapanla kuş avlayıp sonra afiyetle yemiyor

Yorum

Doğal bahsediyorum çünkü o anı tam olarak hatırlamıyorum bile. Geri dönüp o anıyı hatırlamaya çalıştığımda gözümün önüne ne yaptığının farkında olmayan küçük bir çocuk geliyor çünkü.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: elektraya
                          bonnie bana çok iyi bir fikir verdin.benim de tavşanım var.kışın aldım,küçüktü evin içindeydi.sonra büyüdü,balkona koydum ama çok tatlı.yaz boyu balkonda yaşadı,biz tatile gidince anneannesi ve babaannesi baktı.şimdi tekrar eve getirdim,balkonda duruyor.
                          birilerine vermeyi düşündüm ama isteyenler çoluk çocuk iyi bakamazlar ,zarar veririler diye veremedim.barınak olayı aklıma gelmemişti.sayende düşündüm iyi fikir yarın arayacam.inşallah kabul ederler.
                          tavşanları bana verebilirsin

bu arada tavşan eti en güzel nasıl oluyor

Yorum

<bu arada başlığı ilk okuduğumda arkadaşın başka bir problemi var sandım ben

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sev__beni

neee 8O
                              kıyamam ki kuzucuğuma,kıysam ben yerdim zaten :?
                              yazmasaydım cıldıracaktım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sev__beni

neee 8O
                                kıyamam ki kuzucuğuma,kıysam ben yerdim zaten :?
                                vay yam yam

Yorum

İşleniyor...
                                X