Duyuru

Collapse
No announcement yet.

kuşum vardı bu gün öldü

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• sizopantera
    replied
    kuş muş yok ortada.....ayrıca tavsan eti leziz olur çok yedim dağda.(çiğ de) :arrow: :idea: :?: :!:

Leave a comment:

• dishy
    replied
    şeyy bzmde civcivlerimiz vardı ve annem biyere gtmişti bana onlar yedir dedi yani zaten küçük bi kutudaydılar üzerinden bile atsam yem olurdu ama unuttum aaklıma geldiğindede gttim baktım baktım atamadım korkudan (bn kuştan böcekten herşeyden korkarım) vallahi elimde değil çok korkuyorum sonra atamadım tabi hayvanlara neyse akşam oldu annem geldi sordu tabi kızacak ban diye yedrdim dedim ertesi gün civcivler öldüü çok vicdan azabı çekiyorum civciv grdüm mü hep onlar aklıma geliyor çok özür dilerim civcivler bilerek yapmadımm (
    beni affedin....

Leave a comment:

• elektraya
    replied
    Orjinal yazı sahibi: sev__beni
    Orjinal yazı sahibi: elektraya
    bonnie bana çok iyi bir fikir verdin.benim de tavşanım var.kışın aldım,küçüktü evin içindeydi.sonra büyüdü,balkona koydum ama çok tatlı.yaz boyu balkonda yaşadı,biz tatile gidince anneannesi ve babaannesi baktı.şimdi tekrar eve getirdim,balkonda duruyor.
    ama önümüz kış çok büyüdü artık onu eve alamam her yeri kemiriyor çünkü.
    birilerine vermeyi düşündüm ama isteyenler çoluk çocuk iyi bakamazlar ,zarar veririler diye veremedim.barınak olayı aklıma gelmemişti.sayende düşündüm iyi fikir yarın arayacam.inşallah kabul ederler.
    tavşanları bana verebilirsin

bu arada tavşan eti en güzel nasıl oluyor
    neee 8O
    kıyamam ki kuzucuğuma,kıysam ben yerdim zaten :?
    vay yam yam
    ben tavşan değilim ki :roll:

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    bonnie bana çok iyi bir fikir verdin.benim de tavşanım var.kışın aldım,küçüktü evin içindeydi.sonra büyüdü,balkona koydum ama çok tatlı.yaz boyu balkonda yaşadı,biz tatile gidince anneannesi ve babaannesi baktı.şimdi tekrar eve getirdim,balkonda duruyor.
    birilerine vermeyi düşündüm ama isteyenler çoluk çocuk iyi bakamazlar ,zarar veririler diye veremedim.barınak olayı aklıma gelmemişti.sayende düşündüm iyi fikir yarın arayacam.inşallah kabul ederler.

neee 8O
    vay yam yam

Leave a comment:

• elektraya
    replied

neee 8O

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    <bu arada başlığı ilk okuduğumda arkadaşın başka bir problemi var sandım ben

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Doğal bahsediyorum çünkü o anı tam olarak hatırlamıyorum bile. Geri dönüp o anıyı hatırlamaya çalıştığımda gözümün önüne ne yaptığının farkında olmayan küçük bir çocuk geliyor çünkü.

Leave a comment:

• Moody
    replied
    O yaşta olabilirsiniz ama bundan son derece doğal bir olay gibi bahsetmeniz yanlış.Bir sürü çocuk var ama hepsi sapanla kuş avlayıp sonra afiyetle yemiyor

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Hey o zamanlar ilk okul 2 ye gidiyordum :mrgreen:

Hem tüylerini yolan, kesen, pişiren ben değildim ben sadece yedim

Leave a comment:

• Moody
    replied
    Hayvan bakamayacak olanlar kesinlikle hayvan almasınlar,hele bir kuşun yemini bile koymaktan aciz olanlar hiç :evil:Hayvanları önce sevimli diye alıyorlar sonra sıkılınca ya sokağa atıyorlar ya da barınağa veriyorlar. Ben mor krizantemin ve ilk yazanın yazdıklarında hiçbir pişmanlık belirtisi görmüyorum.Mod da kuş avladıklarını tüylerini yolup yediklerini marifet gibi anlatmış :evil:

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Bu arada dikkat ettinizmi bilmiyorum ama konu 2008 aralık ayından kalma. mor_krizantem de o zamanlarda atmış mesajını.

Leave a comment:

• elektraya
    replied

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Orjinal yazı sahibi: bonnie
    Orjinal yazı sahibi: _MOD_
    Ben tavşan eti yenir diye biliyordum. Ayrıca arkadaşımızın üzerine çok gitmeyin, bence kesip yemeyi o değil, büyükleri istemiştir. Buna rağmen yeterince pişman görünüyor.

Ayrıca sizde yeri geldiğinde kuzuları, koyunları yiyosunuz eğer sorun onlara kıyamamanız ise koyunlar, kuzularda çok şirin.

Açıkcası bende küçükkenki anılarımı hatırladım mor_krizantem kendi anısından bahsettiğinde. Bizim mahalledeki büyük abiler bizi yanlarına alırlar, ellerindeki sapanlarla güvercinleri vururlardı. Sonra onları ateşte pişirip yerdik. Öyle tüp müp felan, ocakda değil. Sokakta uygun bir yer bulur ateş yakar pişirir yerdik. Böyle anlatınca sanki o zamanlar taş devrinde yaşıyomuşum izlenimi oluştu . Merak etmeyin vampir değilim, 20. yüzyıldaydı yaşadıklarım .

hayatımda sıkıldığım için hiçbir hayvanı kesmedim ve yemedim. ya da artık verim vermiyor diye kesinlikle kesmedim. yediklerim karnımı doyurmak ve gerekli vitaminleri almak için. yine de herşey olması gerektiği gibi değil. yediğimiz hayvanlar korkunç acılardan geçerek öldürülüyor. bu durum işin fabrikasyon hale gelmesinden kaynaklanıyor ve benim kontrol edebileceğim birşey değil ne yazık ki.
    Bende kesmedim. Bence arkadaşımızda kesmedi. Kesse pişman olduğunu belli etmezdi. Gönül isterdiki herşey usulüne göre olsun. Hiçbir hayvan acı çekmesin. Ama burası türkiye.

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Ben tavşan eti yenir diye biliyordum. Ayrıca arkadaşımızın üzerine çok gitmeyin, bence kesip yemeyi o değil, büyükleri istemiştir. Buna rağmen yeterince pişman görünüyor.

Ayrıca sizde yeri geldiğinde kuzuları, koyunları yiyosunuz eğer sorun onlara kıyamamanız ise koyunlar, kuzularda çok şirin.

Açıkcası bende küçükkenki anılarımı hatırladım mor_krizantem kendi anısından bahsettiğinde. Bizim mahalledeki büyük abiler bizi yanlarına alırlar, ellerindeki sapanlarla güvercinleri vururlardı. Sonra onları ateşte pişirip yerdik. Öyle tüp müp felan, ocakda değil. Sokakta uygun bir yer bulur, tüylerini yolar, ateş yakar, pişirir yerdik. Böyle anlatınca sanki o zamanlar taş devrinde yaşıyormuşum izlenimi oluştu . Merak etmeyin vampir değilim, 20. yüzyıldaydı yaşadıklarım .

Leave a comment:

İşleniyor...
X