Duyuru

Collapse
No announcement yet.

sosyal fobinin farkına varma ve iyileşme sürecim

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: hira_01 View Post
    azimli ve isteklisin, ne istediğini biliyorsun, kendine çözüm yolları üretebilmişsin,ilaçların da faydasını görebiliyorsun; ne güzel. bu yüzden iyileşme yolunda epey yol almışsın. güzel günler seni bekler.. geçmiş olsun
    teşekkürler evet o kadar istekliyim ki anlatamam... şu an aklımdaki tek şey ve en önemli hedefim sf den kurtulmak gerçekten... hayatım çok değişecek çünkü bu illetten kurtulunca biliyorum.. yıllarca düşündüm etraftaki insanlar bu kadar rahat ben neden değilim vs.. hatta IQ mun diğerlerinden düşük olduğunu düşünüyordum bi ara bu yüzden..sıkıntıdan fiziksel tepki veriyordum artık kurdeşen döküyordum vs..ama şu an anca düze çıkmış durumdayım..üstümdeki o ağır yükten kurtulmuş hissediyorum..geçmişteki günlerime üzülüyorum ama en azından gençken farkedebildim bunun bi hastalık olduğunu.. hayattaki tek problemim sf ve onun türevleri yani sf nin yarattığı problemler, eksiklikler.. çoook kararlıyım kurtulmakta başka bi alternatif düşünemiyorum kendim için.. herkese de bu düşünce tarzını tavsiye ediyorm sakın pes etmeyi düşünmeyin bile

Yorum

herşey güzel gidiyoo :happy: kaygım yok artık rahatım.. olması gerektiği gibi doğalım gerçekten şu an eski hareketlerime,düşüncelerime, gereksiz korkularıma objektif olarak bakıyorum ve ne kadar gereksiz olduğunu görüyorum.. sürekli sosyal ortama girme gayretindeyim, yanlız durmaktan hoşlanmıyorum artık, insanlardan kaçmıyorum..mutluyum çevremdekiler de değişimi farkediyo.. şu an amacım sosyalleşmek ve insanlarla yakın ilişki kurabilmek.. eskiden kaçtığım, kırdığım insanları da geri kazanmaya çalışıcam bundan sonra.. bu arada kesin çözüm için ilaca ve terapilerede devam edicem tabiki sf den tamemen kurtulduğuma emin olana kadar.. ilaç hakkında çok olumsuz şeyler duydum ama hepsi aslısız çıktı.. belki ben doğru ilacı ilk seferde bulduğum için bilmiyorum ama ilaç yanetkisiz ve direk sorunu çözen bi araç oldu benim için.. terapiler de çok faydalı bu süreçte bence bir de sürekli araştırmam, kitaplar okumam vs.. artık sosyal fobi uzmanı oldum diyebilirim.. umarım hepimiz sonsuza kadar kurtulalım sf belasından..

Yorum

sf den kurtuldumm!! yeniden doğmuş gibiyim resmen üstümden büüyük bi yük kalktı keşke daha önce farkedipte doktora gitseymişim diyorum.. sevgi pıtırcığı gibi oldum resmen hep dışarı çıkıyim kalabalıkta oluyim arkadaşlık kuruyim herkesle istiorum doğal davranabiliyorum...herşey o kadar değiştiki.. çevremle ilişkilerim düzeldi yeni kişilerle tanıştım bisürüü mutluyumm sf kurtulunacak birşey buna emin olun arkadaşlar...

Yorum

Çok sevindirici bir haber.Her zaman böyle mutlu olDarısı başımıza

Yorum

Sf den kurtulmana sevindim ama ilk yazına bakılırsa sf nin sınırlarını cokta bilmiyorsun.
            Bir kişinin karsı cinsle normal konularda konusurken utanması sf den dolayıdır ama bir kisinin karsı cinsle gönül işleri konusurken utanması hele ki senin dedigin gibi asık olarak yapıyorsa bu konusmayı bu bozulmamıs fıtrattan dolayıdır...
            Yalnıs bilme diye söylüyorum bunu yoksa yarın biri cıkar 5 sevgilinin olmamıs olmasını,hic ilişkiye girmememis olmanıda sfye baglamaya kalkıp kafanı karıstırır ve daha fazla sosyallesmeye calısabilirsin...Örnekleri cok,seni tanımadıgım icin söylüyorum bunuda kızma, belki hic öyle biri degilsindir bilemem...
            Ama unutma yok o yanıma oturdu,o haber yollattı,sevdigimin kız arkadası geldi,onun cıktıgının arkadasının bana ilgisi varmıs meger beni kıskandırmaya calısıyomus vs vs işlere girersen 5 sene sonra sosyal birinden fazlası olursun uyarmadı deme.
            Last edited by ultrAslan; 18-03-2011, 12:35 AM.
            Çılgın,hayat dolu ve hırçın SARIyla;Asil,olgun ve durgun KIRMIZInın dostluğu:

''GALATASARAY''

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ultrAslan View Post
              Sf den kurtulmana sevindim ama ilk yazına bakılırsa sf nin sınırlarını cokta bilmiyorsun.
              Bir kişinin karsı cinsle normal konularda konusurken utanması sf den dolayıdır ama bir kisinin karsı cinsle gönül işleri konusurken utanması hele ki senin dedigin gibi asık olarak yapıyorsa bu konusmayı bu bozulmamıs fıtrattan dolayıdır...
              Yalnıs bilme diye söylüyorum bunu yoksa yarın biri cıkar 5 sevgilinin olmamıs olmasını,hic ilişkiye girmememis olmanıda sfye baglamaya kalkıp kafanı karıstırır ve daha fazla sosyallesmeye calısabilirsin...Örnekleri cok,seni tanımadıgım icin söylüyorum bunuda kızma, belki hic öyle biri degilsindir bilemem...
              Ama unutma yok o yanıma oturdu,o haber yollattı,sevdigimin kız arkadası geldi,onun cıktıgının arkadasının bana ilgisi varmıs meger beni kıskandırmaya calısıyomus vs vs işlere girersen 5 sene sonra sosyal birinden fazlası olursun uyarmadı deme.
              bence bilmediğin konularda ve böyle bir konu başlığı altında böyle yorum yapman çok gereksiz. ben bir süredir ayda bir psikiyatriste 2 haftada bir psikoloğa gidiyorum, yaptığım herşeyi tüm gelişmeleri, her adımımı onlarda biliyor. sorunumun ne olduğunu onlar senden daha biliyorlardır herhalde(!) yazdığım onca cümleden kafanı sadece gönül işleriyle ilgili olana takıp sadece onun hakkında böyle bir yorum yapman senin zihniyetini ve kötü niyetini gösterir. ben bu konuyu sf li insanlara örnek olsun, diye açtım; çünkü internette birsürü asılsız, insanın içini karartan sanki sf den kurtuluş yokmuş gibi gösteren yazılar var..bir daha bu siteye girip burda tartışmaya katılmayacağım çünkü artık amacıma ulaştım zaten, sf den kurtuldum ve bunu herkesin başarabileceğine inanaıyorum, yeniden doğmuş gibi oluyorsunuz gerçekten sakın pes etmeyin

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sebastian87 View Post
                Çok sevindirici bir haber.Her zaman böyle mutlu olDarısı başımıza
                teşekkürler

Yorum

Orjinal yazı sahibi: pinkiye View Post
                  bence bilmediğin konularda ve böyle bir konu başlığı altında böyle yorum yapman çok gereksiz. ben bir süredir ayda bir psikiyatriste 2 haftada bir psikoloğa gidiyorum, yaptığım herşeyi tüm gelişmeleri, her adımımı onlarda biliyor. sorunumun ne olduğunu onlar senden daha biliyorlardır herhalde(!) yazdığım onca cümleden kafanı sadece gönül işleriyle ilgili olana takıp sadece onun hakkında böyle bir yorum yapman senin zihniyetini ve kötü niyetini gösterir. ben bu konuyu sf li insanlara örnek olsun, diye açtım; çünkü internette birsürü asılsız, insanın içini karartan sanki sf den kurtuluş yokmuş gibi gösteren yazılar var..bir daha bu siteye girip burda tartışmaya katılmayacağım çünkü artık amacıma ulaştım zaten, sf den kurtuldum ve bunu herkesin başarabileceğine inanaıyorum, yeniden doğmuş gibi oluyorsunuz gerçekten sakın pes etmeyin
                  Siz bilirsiniz,yazdıklarım hayat felsefenize uymamıs olabilir.
                  O zaman söylediklerimin aksini yaparsınız ve 5 yıl sonra bakarsın ne olmussunuz.
                  Sadece bir gönül isi düskünlügüde insanı bitirir ya da 5 kurusluk edebilir.
                  Onu aşın sonra diyerlerini konusalım.
                  Kanser,şeker hastası ve grip var ordada;bende önce kansere müdahale etmek istedim.

Tartısmak istemezdim ama benim kötü niyetli oldugum sözünüzün arkasındaysanız;söylediklerimin tam tersini yapmakta sizi iyiye götürücektir.O zaman olabildigince batın bu gönül işlerine,çıkın,gezin,tozun ne isterseniz yapın.Yeter ki bu kötü niyetli forum üyesinin söylediklerinin tam tersini yapın.Ve kendinize bir bakın;bir tiksinti duymazsanız ben kötü niyetliyimdir.

''GALATASARAY''

Yorum

Ayrıca dediginiz yerin üstünde durmamın bir sebebide baska kisilerin yalnıs etkilenmemesi.
                    İnsanlara yardım etmek icin acmıssınız madem ki bu konuyu elestiriyede acık olacaksınız ve tanımadıgınız kisilere kötü niyetli demeyeceksiniz.
                    Bende insanlara yardım etmek icin burdayım,insanın aşık oldugu bir kişiyle konusurken utanması size göre sf den dolayı ama bunu iyice irdelemeden buraya yazarsanız yarım doktor candan misali bir yalnıs yönlendirmeye sebebiyet vermis olabilirsiniz.
                    Utanma duygusunun tamamen kaybolması mıdır sf den kurtulmak ? Sizin icin söylemiyorum;yazınızdan bu anlasılıyor.İnsan asık oldugu kisiyle konusurken utanmayacaksa o utanma duygusu hayatı boyunca nerde lazım olucak ?!
                    Neden var o duygu;fazla olması hadi hastalık ama azı neden var ? Neden gerekli ? O duyguyu öldürmek bizi nereye sürükler ?
                    Bunları düsünmedende hareket edersek gercek anlamda insanlara yardımcı olmus olur muyuz sizce ?
                    Tıpkı bana kötü niyetli derken düsünmediginiz gibi...
                    3 düsünüp 1 adım gerekiyor,1 düsünüp 3 adım atan adam cok.Seni tanımadıgım icin söylüyorum kızma demistim ?! Nesine alındın eger öyle birisi degilsen zaten yazdıklarımı senden uzak tutmak icin o hassasiyeti gösterip dedigim cümleyi eklemistim.Öyle biriysende yinede sana yardımcı olmak adına bu satırları karaladıgım gibi daha fazlasınıda karalarım...
                    Kötü niyetli bir insan böyle bir sitede 5dk sını kaybetmez.Dısarıda kötülük yapmak icin;insanları böyle bir siteye mahkum etmeyecek bir hayat var.
                    Kötü olan herseyi yapmak özgürlük,hicbir durumda asla ve asla utanmamak sosyallik sanılıyor.
                    Bende bu yalnıs anlasılmayla mücadele ediyorsam benim kötü niyetim nerde simdi ?
                    Lütfen bu satırları okurkende gercekten söylemek istediklerimi anlamak isteyipte okuyun,yoksa vay vay vay bak ne diyoooo diye birbirimize hakaret ederek,düsünmeden tasınmadan iftira atarak konusmak bir erdem degil...

''GALATASARAY''

Yorum

İşleniyor...
                    X