Duyuru

Collapse
No announcement yet.

içe kapanıklık, cekingenlik, toplum icinde rahat edememek vb... yardım lütfen!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• someonelikeyou
    replied
    Orjinal yazı sahibi: ıstanbul View Post
    ben çok güzel bir kitap tavsiye edecem,iyi hissetmek diye baştan sona kadar değilse kesinlikle verilen paranın hakkını veren bir kitap ,içindeki yazanları uyguladıktan sonra 1 ay sonra öncekine nazaran kesinlikle faydasını göreceksiniz şiddetle tavsiye ediyorum kitap okumak insana en yardımcı olanı bence :101:
    kitabın adı nedir

Leave a comment:

• ıstanbul
    replied
    ben çok güzel bir kitap tavsiye edecem,iyi hissetmek diye baştan sona kadar değilse kesinlikle verilen paranın hakkını veren bir kitap ,içindeki yazanları uyguladıktan sonra 1 ay sonra öncekine nazaran kesinlikle faydasını göreceksiniz şiddetle tavsiye ediyorum kitap okumak insana en yardımcı olanı bence :101:

Leave a comment:

• dreamer8
    replied
    Bu sorunun nasıl birşey olduğunu yaşayan bilir.Kitlenirsin, terlersin, öfkelenirsin, içinde yanardağlar patlar, dışarıdan durgun görünürsün.Zekiyim demişsin arkadaşım.Zaten zeki olmasan bunlar başına gelmezdi.Etrafındaki çakal takımı gergedanlar gibi sen de laylaylom yapardın.Zekisin.Beynin farklı yönlere kanalize oluyor.Hem hayatla, işle savaşırken hem de kendinle savaşıyorsun.Aşağı yukarı senin durumundayım.Çok zorlanıyorum.Pes edecek hale geldim.Mutlaka acil manevralar yapmam lazım yoksa beni yutacak.Sosyal fobi berbat birşey.Kendi kendime diyorum, onlar da normal birer insan bana ne zarar verebilirler ama rahat hareket edemiyorum.Bu durum beden sağlığını da bozar.Kasılma nöbetlerin, kas ağrıların olur.Zor bir durum.Sabır diyelim.Biz bunu kendimiz istemedik, seçmedik.Bir imtihan.

Leave a comment:

• Selbst
    replied
    Orjinal yazı sahibi: someonelikeyou View Post
    çok haklısın da işte bi yerden sonra hükmedemiyosun beynine uyuyosun mecbur; başkaları tarafından yönlendirilmek kadar acı bi şey var mı ya...
    dostum artık biyerlerden başla bişeyleri değiştirmeye bi kıvılcım yarat bişeyler yap farklılklar iste daha farklı daha farklı herşeyden şurda yaşyıcan 60 70 sene neyin acısı bu neyin kaybedişi..

Leave a comment:

• someonelikeyou
    replied
    Orjinal yazı sahibi: Selbst View Post
    kimseyi kafana takma millete uyarsan dünyanı şaşırırsın kafanı yaşa kafanı hisset kendini yönlendir başkası senı yönlendirmesin .
    çok haklısın da işte bi yerden sonra hükmedemiyosun beynine uyuyosun mecbur; başkaları tarafından yönlendirilmek kadar acı bi şey var mı ya...

Leave a comment:

• Selbst
    replied
    insanoglu hangi dünyalarda hangi kafalarda hala merak etmekteyim ya allaıhnı seven bana amacı açıklasın yada bitirsin şu oyunu

Leave a comment:

• Selbst
    replied
    kimseyi kafana takma millete uyarsan dünyanı şaşırırsın kafanı yaşa kafanı hisset kendini yönlendir başkası senı yönlendirmesin .

Leave a comment:

• someonelikeyou
    replied
    ...

herkese merhaba arkadaşlar burada yazan her yorumu okudum ve alelacele üye olarak ben de sizden olduğumu belirtmek istedim. insan kendi gibi insanları gördükçe tek olmadığını anlıyor ve içi biraz da olsun rahatlıyor. 'sessiz' sıfatının üzerime yapışmasından sıkıldım artık! girdiğim her yeni ortamda artık ne zaman denilecek ne zaman anlayacaklar diye düşünmek oldukça rahatsızlık verici. diğer insanların üzerinizde yorum yapması,sizden daha az sey bildikleri halde bunları allayıp pullayıp anlatmaları hafife alınamayacak kadar sinir bozucu. bi dönem iyi gider mesela kimse sana sessiz dememiş, bunu ima etmemiş, düşüncelerini özgürce söyleyebildiğini düşünüp rahat olursun ama çok sürmeden biri gelir 'sen de hiç konuşmuyon ha ' der tüm moralin alt üst olur. moralinin bozuk olduğunu görüp soranlara diyecek bi şey bulamazsın bahane ararsın. tamam herkes kendinin farkındadır ama bunu başkasının ağzından duymak tam bi yıkım oluyor hele ki bu kişi senden hoşlanan biriyse ve sana sen de çok kapanıksın diyorsa..:12: bu yaşıma kadar hep aynı döngüde sürdü hayatım ama bundan sonrasının böyle olmasını istemiyorum çünkü kendi gerçekten mutsuz hissediyorum.:2: psikoloğa gitmeyi çok kez düşündüm ama bi türlü cesaret edemedim...

Leave a comment:

• guti87
    replied
    Orjinal yazı sahibi: return_of_kronik View Post
    valla bu devirde efendi adamlar pek yaşayamıyorlar nerede düzenbaz dürüst olmayan adamlar var onlar en yukarıda genelde... sessiz sakin oldu mu hep kaybediyorsun... bir de suclu oluyorsun neden böylesin gibi sorularla karşılaşıyorsun..
    Çok haklısın

Leave a comment:

• winorlose
    replied
    sessiz adam iyi adamdır kalite adamdır diye bir saçmalık olamaz olmamalı insan denen varlık ışıldamalı parlamalı insanları yanlış yönlendirmeyinki arkadaş bu halinden memnun olmasın

Leave a comment:

• mavi mavi
    replied
    merhaba return of kronik..yazını okurken sanki kendi durumumu okumuş gibi oldum..neredeyse aynı..30 yaşına geldim ama hala sırtımdan atamadığım ve yük olarak gördüğüm bir çekingenliğim varççve bu da malesef bana ailemin hediyesi..genç yaşta kaybedilen baba ve alkolik bir abiyle hayat nekadar iyi gidebilirki..ailem de bana sıkıntılı bir ruh halini hediye etti..çok zor..çocukluğumu gençliğimi hiç yaşayayamadım desem yeridir..çekingenliğim yüzünden başarılı olabileceğim bir işte bile başaramadım..başıma gelen çoğu sıkıntı çekingenliğim yüzündne oldu..başlarda çok sessiz sakin biriydim..sonradan ben de senin gibi gerilmeye başladm..zor Allah yardımcımız olsun..

Leave a comment:

• Sebastian87
    replied
    Ah be sizin gibi insaları tanısam keşke gerçek hayatta o kadar iyi anlaşırdık ki.İçine kapanıklılık bir yapı meselesi,içine kapanık çok az insan tanıdım ve sessiz sakin,art niyet gözetmeyen,saygılı olan insanlardı...Bizlerde bir problem yok,toplum hasta be kardeşim..Türkiye gibi bir yerde yani bol miktarda kabadayının bulunduğu bir yerde yaşıyoruz.Ben içine kapanık biri değilim fakat bende kimseyle laf yarıştıramam,tak diye cevap veremem buda büyük ihtimal takıntılarımdan kaynaklanıyor.Etrafınızdaki kişilerin sizin içinde ne dediği veya ne düşündüğü hiç önemli değil,sizin kendiniz nasıl gördüğünüz önemli.Return of kronik ne güzel zeki ve bilgili biri olduğunu söylüyorsun.Bence bilgini konuşturmaya çalış ne kadar zor olsada istersen saçmala istersen rezil duruma düş(Aslında böyle birşey yok ama muhakkak içinden geçiyordurki sessiz kalıyorsundur) genede bildiklerini aktarmaya çalış.Bunu muhakkak yap,sen hasta falanda değilsin.Sadece bazı korkularından dolayı net bir şekilde kendini ifade edemiyorsun.Atıyorum,bildiğim birşeylerden bahsediyorken tökezledin bir yerde..Nolcak ki olsun her insan hata yapar,ben böyleyim de benim yapım bu de ve kendini tamamen kabul et salla diğer insanları.Bir yazarın söylediği bir söz vardı ama kimdi aklıma gelmedi şöyle diyordu;"sizi rahatsız eden bütün insanları getirin tedavi ediyim.Tabi bu mümkün değil o zman sizin kendinizi düzeltmeniz gerekiyor"...Aklında neler kuruyorsun,nelerden korkupta çekinik kalıyorsun bilmiyorum ama mutlaka psiko terapi al...

Leave a comment:

• ultrAslan
    replied
    Aksine bu devirde efendi adam daha kıymetli.
    Kıymeti cevremizdeki insanların deger yargılarında arıyoruz.Cogunlugu efendi olmadıkları icinde vardıgımız sonuc bizi yanıltıyor.
    Adam ne desin ki ? Kendinin yalnıs yaptıgının farkında olsada olmasada ben yalnıs yapıyorum demeyi kendine yakıstıramıyor ve sen yalnıs yapıyorsun diyor...

Leave a comment:

• return_of_kronik
    replied
    insanlar durgunsun sessiz duruyorsun sessiz sakinsin deyip duruyorlar bıktım bunları duymaktan... bazen değişmeye calışıyorum zorluyorum kendimi sonra biri cıkıyor sessiz sakin olduğumu söylüyor demek ki yapım öyle öyle gözüküyorum... aslında cok yakın arkadaşlarımla konuşurum onların yanında daha rahatım...

Leave a comment:

• return_of_kronik
    replied
    valla bu devirde efendi adamlar pek yaşayamıyorlar nerede düzenbaz dürüst olmayan adamlar var onlar en yukarıda genelde... sessiz sakin oldu mu hep kaybediyorsun... bir de suclu oluyorsun neden böylesin gibi sorularla karşılaşıyorsun..

Leave a comment:

İşleniyor...
X