Duyuru

Collapse
No announcement yet.

içe kapanıklık, cekingenlik, toplum icinde rahat edememek vb... yardım lütfen!

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • #31
  her insanın yapısı farklıdır .. hep aynı kalıp insanlar olsun istiyorlar ama herkesin bir sınav şekli var .. herkesin farklı farklı sıkıntıları var .. sadece şunu istiyoruz bizim içe kapanıklılık dışa dönüklülüğümüzle kimse ilgilenmesin .. herkes kendine baksın kendi hayatını yaşasın ..

  Yorum


  • #32
   Ama sanki bütün dünya bizim dışa dönüklüğümüzle ilgileniyor.

   Yorum


   • #33
    aynen dalga geçtiklerinde gülüp geçiyoru

    Yorum


    • #34
     Orjinal yazı sahibi: return_of_kronik View Post
     küçüklüğümden beri içe kapanık sessiz sakin rahat olmayan biriyim. bu bana ailemin en büyük hediyesi..nerdeyse 30 yaşına geldim ve hala değişmedim.hayatta bunun sıkıntısını cok cektim ve hala da cekiyorum..hayatımda nerdeyse her konuda başarımı engelliyor bu ne yapıcam artık bilmiyorum..zeki biriyim, yakışıklıyım da ama bu nalet şey beni hasta etti sonunda.. yeni bir ortama girdiğim zaman özellikle iş hayatında cok sıkıntı cekiyorum. insanlar bana icine kapanıksın diyor kendime olan güvenimi kaybediyorum oysa cok akıllıyım. rahat edemiyorum yapmak istediklerimi yapamıyorum insanların yüzüne bakıp konuşamıyorum coğu zaman..eziliyorum.. eziliyorum hem de kaale bile alınmayacak insanlar tarafından.. kendimden hicbirşey olmıcak gibi hissediyorum geleceğimden şüpheliyim bu yüzden anksiyete depresyon da var... insanlara bakıyorum ne kadar rahatlar bağıra bağıra istediklerini söylüyorlar, yapıyorlar.. ben uzaktaki birine bile bağıramıyorum coğu zaman... ne yapıcam bilmiyorum böyle devam etmez hayat.. telefonla konuşurken bile rahat değilim.. bunda yetiştirilme tarzım ve gecmişteki sıkıntılarımın payı var.. iş hayatında cok eziliyorum özellikle ortalık şerefsiz dolu zaten hemen ekmeğimle oynuyorlar.. sessiz sakinim diye iş yapamayacak mıyım ben nasıl yenicem bunu bana bir yol gösterin? cevremdeki insanlar beni hep böyle tanıdı nasıl değişicem? bu özelliğimle dalga gecenler bile oldu.. artık bir de cok gergin biri oldum ani patlamalar yaşıyorum.. bana cok şey kaybettirdi bu ve hasta oldum.. üniversite mezunu bircok eğitimi olan biriyim ilkokul mezunları bile eziyor beni işyerlerinde.. mesela ben bir siyasetci olamam, bakan veya önemli bir şahsiyet olamam ileride sırf bu özelliğim yüzünden kafasız olduğumdan değil cok zekiyim bunu biliyorum gerci hastayım artık da.. icine kapanık olma diyenler oluyor ama değişmek kolay değil ki yıllardır böyleyim ben icime işlemiş ne yapıcaz?
     millete bakıyorum kendilerinde bir özgüven var sanki dünyayı yaratmış kendim ondan daha bilgili olmama rağmen hic özgüven kalmadı..

     arkadaşlar lütfen yol gösterin nasıl yaşayacağım ben ne yapmam lazım?

     düşe kalka kendisi öğrensin lafı tam sana uygun düşe kalka öğrenicen korkuların üstüne gidecen yenene kadar mücadele edecen sosyaller ne yaparsa onlar yap yapmayı dene en azından.
     Hayatta tek pişmanlığım , pişman olurum diye yapmadıklarımdır.

     Yorum


     • #35
      Aynı Sorun Bendede Var Bende Bir Topluma Girince Sessi Sakin Kalıyorum Hemen Birileriyle Kaynaşamıyorum İçime Kapanık Birisiyim.

      Yorum


      • #36
       Ne demek düşe kalka üzerine git ya 30 yaşındayım diyor zaten yıllardır üstüne gidiyor.Bende sosyal fobiymişim ve tedaviye gidiyorum nasıl bi yöntem uygulanıcak bilmiyorum ama üzerine gitmekle geçmiyo bu illet daha çok mutsuzluk veriyo.He şöyle şöyle yap , şu yöntemleri uygulayarak üzerine git o zaman geçicek sende görüceksin geçiceğini deseniz eyvallah.Böyle bi yöntem gösterebilende görmedim ben.Bu illetin elbette bi çözümü olmalı bişeylerde bişeyi yanlış düşünüyoruz veya algılıyoruz bi nokta var ama bilmiyorum.En mantıklı yol bütçemizin yettiği kadarıyla en iyilerden bi psikolog veya psikiyatıra gitmek.Keşke şu illeti yenmiş olsam da anlatsam size şöyle şöyle yapın sabırlı olun kesin geçicek diyebilsem ama bende boğuşuyorum bende acı çekiyorum hala.Hayat akıp gidiyo ben arkasından bakıyorum ve hergün kahroluyorum ama başka çarem yok.Bu hayatta ben mutlu olsam da olmasam da herkes hayatını yaşıyo.Kimsenin umrunda olmam.

       Yorum

       İşleniyor...
       X