Duyuru

Collapse
No announcement yet.

içe kapanıklık, cekingenlik, toplum icinde rahat edememek vb... yardım lütfen!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• içe kapanıklık, cekingenlik, toplum icinde rahat edememek vb... yardım lütfen!

küçüklüğümden beri içe kapanık sessiz sakin rahat olmayan biriyim. bu bana ailemin en büyük hediyesi..nerdeyse 30 yaşına geldim ve hala değişmedim.hayatta bunun sıkıntısını cok cektim ve hala da cekiyorum..hayatımda nerdeyse her konuda başarımı engelliyor bu ne yapıcam artık bilmiyorum..zeki biriyim, yakışıklıyım da ama bu nalet şey beni hasta etti sonunda.. yeni bir ortama girdiğim zaman özellikle iş hayatında cok sıkıntı cekiyorum. insanlar bana icine kapanıksın diyor kendime olan güvenimi kaybediyorum oysa cok akıllıyım. rahat edemiyorum yapmak istediklerimi yapamıyorum insanların yüzüne bakıp konuşamıyorum coğu zaman..eziliyorum.. eziliyorum hem de kaale bile alınmayacak insanlar tarafından.. kendimden hicbirşey olmıcak gibi hissediyorum geleceğimden şüpheliyim bu yüzden anksiyete depresyon da var... insanlara bakıyorum ne kadar rahatlar bağıra bağıra istediklerini söylüyorlar, yapıyorlar.. ben uzaktaki birine bile bağıramıyorum coğu zaman... ne yapıcam bilmiyorum böyle devam etmez hayat.. telefonla konuşurken bile rahat değilim.. bunda yetiştirilme tarzım ve gecmişteki sıkıntılarımın payı var.. iş hayatında cok eziliyorum özellikle ortalık şerefsiz dolu zaten hemen ekmeğimle oynuyorlar.. sessiz sakinim diye iş yapamayacak mıyım ben nasıl yenicem bunu bana bir yol gösterin? cevremdeki insanlar beni hep böyle tanıdı nasıl değişicem? bu özelliğimle dalga gecenler bile oldu.. artık bir de cok gergin biri oldum ani patlamalar yaşıyorum.. bana cok şey kaybettirdi bu ve hasta oldum.. üniversite mezunu bircok eğitimi olan biriyim ilkokul mezunları bile eziyor beni işyerlerinde.. mesela ben bir siyasetci olamam, bakan veya önemli bir şahsiyet olamam ileride sırf bu özelliğim yüzünden kafasız olduğumdan değil cok zekiyim bunu biliyorum gerci hastayım artık da.. icine kapanık olma diyenler oluyor ama değişmek kolay değil ki yıllardır böyleyim ben icime işlemiş ne yapıcaz?
    millete bakıyorum kendilerinde bir özgüven var sanki dünyayı yaratmış kendim ondan daha bilgili olmama rağmen hic özgüven kalmadı..

arkadaşlar lütfen yol gösterin nasıl yaşayacağım ben ne yapmam lazım?

• Croquersf
    replied
    Ne demek düşe kalka üzerine git ya 30 yaşındayım diyor zaten yıllardır üstüne gidiyor.Bende sosyal fobiymişim ve tedaviye gidiyorum nasıl bi yöntem uygulanıcak bilmiyorum ama üzerine gitmekle geçmiyo bu illet daha çok mutsuzluk veriyo.He şöyle şöyle yap , şu yöntemleri uygulayarak üzerine git o zaman geçicek sende görüceksin geçiceğini deseniz eyvallah.Böyle bi yöntem gösterebilende görmedim ben.Bu illetin elbette bi çözümü olmalı bişeylerde bişeyi yanlış düşünüyoruz veya algılıyoruz bi nokta var ama bilmiyorum.En mantıklı yol bütçemizin yettiği kadarıyla en iyilerden bi psikolog veya psikiyatıra gitmek.Keşke şu illeti yenmiş olsam da anlatsam size şöyle şöyle yapın sabırlı olun kesin geçicek diyebilsem ama bende boğuşuyorum bende acı çekiyorum hala.Hayat akıp gidiyo ben arkasından bakıyorum ve hergün kahroluyorum ama başka çarem yok.Bu hayatta ben mutlu olsam da olmasam da herkes hayatını yaşıyo.Kimsenin umrunda olmam.

Leave a comment:

• Horoz
    replied
    Aynı Sorun Bendede Var Bende Bir Topluma Girince Sessi Sakin Kalıyorum Hemen Birileriyle Kaynaşamıyorum İçime Kapanık Birisiyim.

Leave a comment:

• HayataTutkun
    replied
    Orjinal yazı sahibi: return_of_kronik View Post
    küçüklüğümden beri içe kapanık sessiz sakin rahat olmayan biriyim. bu bana ailemin en büyük hediyesi..nerdeyse 30 yaşına geldim ve hala değişmedim.hayatta bunun sıkıntısını cok cektim ve hala da cekiyorum..hayatımda nerdeyse her konuda başarımı engelliyor bu ne yapıcam artık bilmiyorum..zeki biriyim, yakışıklıyım da ama bu nalet şey beni hasta etti sonunda.. yeni bir ortama girdiğim zaman özellikle iş hayatında cok sıkıntı cekiyorum. insanlar bana icine kapanıksın diyor kendime olan güvenimi kaybediyorum oysa cok akıllıyım. rahat edemiyorum yapmak istediklerimi yapamıyorum insanların yüzüne bakıp konuşamıyorum coğu zaman..eziliyorum.. eziliyorum hem de kaale bile alınmayacak insanlar tarafından.. kendimden hicbirşey olmıcak gibi hissediyorum geleceğimden şüpheliyim bu yüzden anksiyete depresyon da var... insanlara bakıyorum ne kadar rahatlar bağıra bağıra istediklerini söylüyorlar, yapıyorlar.. ben uzaktaki birine bile bağıramıyorum coğu zaman... ne yapıcam bilmiyorum böyle devam etmez hayat.. telefonla konuşurken bile rahat değilim.. bunda yetiştirilme tarzım ve gecmişteki sıkıntılarımın payı var.. iş hayatında cok eziliyorum özellikle ortalık şerefsiz dolu zaten hemen ekmeğimle oynuyorlar.. sessiz sakinim diye iş yapamayacak mıyım ben nasıl yenicem bunu bana bir yol gösterin? cevremdeki insanlar beni hep böyle tanıdı nasıl değişicem? bu özelliğimle dalga gecenler bile oldu.. artık bir de cok gergin biri oldum ani patlamalar yaşıyorum.. bana cok şey kaybettirdi bu ve hasta oldum.. üniversite mezunu bircok eğitimi olan biriyim ilkokul mezunları bile eziyor beni işyerlerinde.. mesela ben bir siyasetci olamam, bakan veya önemli bir şahsiyet olamam ileride sırf bu özelliğim yüzünden kafasız olduğumdan değil cok zekiyim bunu biliyorum gerci hastayım artık da.. icine kapanık olma diyenler oluyor ama değişmek kolay değil ki yıllardır böyleyim ben icime işlemiş ne yapıcaz?
    millete bakıyorum kendilerinde bir özgüven var sanki dünyayı yaratmış kendim ondan daha bilgili olmama rağmen hic özgüven kalmadı..

arkadaşlar lütfen yol gösterin nasıl yaşayacağım ben ne yapmam lazım?

düşe kalka kendisi öğrensin lafı tam sana uygun düşe kalka öğrenicen korkuların üstüne gidecen yenene kadar mücadele edecen sosyaller ne yaparsa onlar yap yapmayı dene en azından.

Leave a comment:

• isimsizkral
    replied
    aynen dalga geçtiklerinde gülüp geçiyoru

Leave a comment:

• arı_burnu
    replied
    Ama sanki bütün dünya bizim dışa dönüklüğümüzle ilgileniyor.

Leave a comment:

• newempat
    replied
    her insanın yapısı farklıdır .. hep aynı kalıp insanlar olsun istiyorlar ama herkesin bir sınav şekli var .. herkesin farklı farklı sıkıntıları var .. sadece şunu istiyoruz bizim içe kapanıklılık dışa dönüklülüğümüzle kimse ilgilenmesin .. herkes kendine baksın kendi hayatını yaşasın ..

Leave a comment:

• HerİnsanBirRoman
    replied
    seni şahsen tanımıyorum neler yaşadığını bu yüzden bilemem, söylediklerinden şu sonucu çıkardım(tamamen benim fikrim yanlış anlamış ta olabilirim), bu zamana kadar yaptığın çoğu harekete yorum yapıldı insanların düşündükleri "sen" gibi davranmadığın için eleştirildin, bu yüzden şimdi hangi davranışın sana uygun olup olmadığı konusunda eleştirilmemek için bir nevi kendini kilitledin, birde üstüne üstesinden gelinmesi zor travmalar da yaşamışsan hayatındaki bi çok meseleyi rafa kaldırmak zorunda kalırsın, hiç bir konuya odaklanamassın, zihnin bölünür bir taraftan sorunlarını çözmeye çalışırsın bir taraftan işlerini yapman gerekir bu durumda iki konuda da ilerlemek zorlaşır. benim bu söylediklerimin çözümü ailenin içinde halledilecek bir şey dışarıya karşı güçlü imaj sergilemek isteyebiliriz ancak aile içinde bu gerekli değildir ve insanı yalnızlaştırır, ailenin birbirine karşı çekingen olmaması,insanları diğer insanlara karşı daha rahat hissettirir.

Leave a comment:

• mhmet
    replied
    - SOSYAL FOBİ - YARDIMLAŞMA GRUBU

: : AMAÇ : : Sosyal Fobi sorunu yaşayan insanların bir araya gelmesi, deneyim ve sorunlarını paylaşmalarını sağlamak, çözümler üretmek birbirimize yardımcı olmak.

Kendi yalnızlığınızı büyütmeyin, birbirimize destek olalım. Yaşadıklarımızı, kattettiğimiz yolları, kırgınlıklarımızı, korkularımızı, hayattan ne beklediğimizi ve Sosyal Fobi'nin üstesinden nasıl gelebileceğimizi tartışalım.
    Burası herşeyi paylaşabileceğiniz bir ortam, siz de birşeyler yazarak bir adım atabilirsiniz. İşe yaradığını göreceksiniz.

Grubumuz : http://www.facebook.com/groups/ozgurhayat/ Sohbetler burada yapılmaktadır..

Sayfamız : http://www.facebook.com/sosyalfobiyeson

Leave a comment:

• tr1453istanbul
    replied
    merhabalar arkadaşlar benimde içe kapanıklık sorunum var. Paylaşamamaktan yani yanlızlıktan kaynaklanıyor, gittikçede içinden çıkılmaz bir hale geliyor, karamsarlıklara karanlık düşüncelere itiyor insanı diye düşünüyorum...

Leave a comment:

• nihan3535
    replied
    merhaba arkadaşlar biraz önce içe kapanıklığın bir çözüm yolu varmıdır diye nette dolanırken bu siteyi buldm yazışmaların üzerinden 1 sene geçmesine rağmen belkide birz kendimi rahatlatmak adına bnde brşeylr yzmak istedm. çocukluğumdan beri aynı sorunları yaşıyorum çözümünü hiç bir zaman bulamadm okul hayatnda öğretmenlerim sosyal yaşamımda arkadaşlarım tarafından kendimi hep ezik hissettm .. kalabalık arkadaş ortamlarında bende konuşmak isteyp gülüp eylenmek isterdm beceremeynce skılıp başımın ağrıması gibi yalanlar uydurup arlarından ayrılırdım.. şu anda üniversite son sınıftayım yazın iş hayatına başlıycam ve şimdiden kara kara düşünüyorum.. kendi adıma bu konuyla ilgili saptadğm benim görüşüm olan bi kaç düşünce var bunlardan birincisi biz içe kapanık insanlar ilişkilerimizde çoğunlukla dışa dönük insanlarla sevgili oluyoruz. sanırım açıklaması onların bizde aradıkları ve bizimde onlarda bulduklarımz olsa gerek. bir ikinciside yeniden kendi düşüncem olduğunu belirtmekle birlikte dinlerini yaşamaya daha müsait insanlar olduğumuzu düşünüyorm çünkü sürekli kendimizle başbaşa kalmak zorunda kalıyoruz ve içimizde bizi mutlu edebilicek tek gücün bu olduğunu düşünmekteym.. bunun dışında siteyi gördüğümde günümüz insanlarıyla güven sorunu yaşadığımız için pek mümkün olmasada kendini içe dönük olarak tanımlayan kişilerin bir buluşma düzenleyerek bunu kendi armızda bir topluluk oluşturup bu topluluk içinde hareketlerimizi gzlemleyerek bize ne gibi bir getirisi olabileceği fikri aklıma geldi..

Leave a comment:

• Secret__
    replied
    Valla içime kapanık mıyım? Yeni insanlarla tanışmaya gelince evet çekingenim ve içime de kapanığım!!
    Ama ezilmeye gelemem. Hırçınlaşırım , bağırır çağırırım. Rahat ol. Kime karşı rol yapmak zorundayız ki?
    Salla gitsin , çoğu zarar

Leave a comment:

• sickness
    replied
    Orjinal yazı sahibi: koniçiva View Post
    Bende aynı sorundan muzdaribim.16 yaşındayım lise 2ye gidiyorum ve sınıf arkadaşlarım sessiz olduğum için benimle dalga geçiyor.haliyle daha çok içime kapanıyorum.sınıf arkadaşlarım bana soru sorduğunda eveleyip geveliyorum.bugüne kadar demediğini bırakmadılar.okul hayatım dışında sosyal yaşamım var fakat yeni arkadaşlar edinemiyorum.okul hayatımı , gençliğimi yaşayamıyorum.ezik bir tipim benimle dalga geçtiklerinde gülüyorum.ağlanıcak halimize gülüyoruz işte bizde.

ben de lisede aynı senin gibiydim. bunun için değersiz insanlardan laf işittim çok kötü bi durum biliyorum. 3 senem zehir gibi geçmişti. eğer arkadaşlarını sevmiyorsan derhal o okuldan ayrıl

Leave a comment:

• defiance
    replied
    Orjinal yazı sahibi: koniçiva View Post
    Bende aynı sorundan muzdaribim.16 yaşındayım lise 2ye gidiyorum ve sınıf arkadaşlarım sessiz olduğum için benimle dalga geçiyor.haliyle daha çok içime kapanıyorum.sınıf arkadaşlarım bana soru sorduğunda eveleyip geveliyorum.bugüne kadar demediğini bırakmadılar.okul hayatım dışında sosyal yaşamım var fakat yeni arkadaşlar edinemiyorum.okul hayatımı , gençliğimi yaşayamıyorum.ezik bir tipim benimle dalga geçtiklerinde gülüyorum.ağlanıcak halimize gülüyoruz işte bizde.
    Daha cok gencsin, agac yasken egilir derler ya, sen tam o zamandasin, madem sorunun farkindasin uzerine git, spor yapmaya basla, amator sporcular`in sosyal ortami sahane olur ayrica sen yas itibari ile profesyonel sporcu da olabilirsin, kendini asla ezik olarak kabul etme.

Leave a comment:

• koniçiva
    replied

Leave a comment:

İşleniyor...
X