Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yeter artık yardım edin :(

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Yeter artık yardım edin :(

Herkese selam aranıza yeni katıldım ve sizlerden yardım almak istiyorum
    Ben 16 yaşında bi erkeğim çok kötü derecede asosyal biriyim çıkamazsam artık deliricem ve intihara kdar yolu var.. genelde bunalımda oluyorum.
    Bu asosyalliğimin nedeni önümde duran pc,internet 12 yaşımda bilgisayar alındığından beri böyleyim.
    Son 1 senedir sıkıldım bıraktım pc hayatını. Baktım ne arkadaş kalmış ne çevre 1 tane takılcak arkadaşım bile yok. Genel de okuldan eve evden okula yaşam tarzım var.Küçük şirin bi şehirde yaşıyorum küçük dediysem yani çokda küçük değil. Gittiğim lise normal ortamı süper tikky bi lise. Şu hayatta 2 3 çevre yapsam mutlu olucam ama yapamıyorum ne yapmalıyım ne tavsiye edersiniz bana ? dışarı çıksam tek başıma ne yapacağım off off.. koyayım böyle hayata..

psikiyatriye git....

Yorum

gitmeyi düşünüyorum ama zaten bi psikoloji forumundayım sizlerede danışmak istedim.

Yorum

bilgisayardan uzak kalsan bütün problemlerin çözülecekmiş gibi... :roll:
        Bir şey yap, güzel olsun.. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor?
        Öyleyse güzel bir şey gör veya güzel bir şey yaz.. Beceremez misin? O zaman güzel bir şeye başla..
        Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü; her insan ölecek yaşta…

<Şems-i Tebrizi>

Yorum

zamanında benim yaşadığım sorunu yaşıyosun.
          bende o zamanlar PC olmadığı için tv seyrederdim. sende bu istemeden alışkanlık yapmış.tek başına bunun üstesinden glemediğin belli.
          psikiatra gitmekten çekiniyor olma ihtimaline karşı, :arrow: anlattıkların doktor dışında kimse tarafından bilinmicek.
          15-16-17 yaşlar kritik yaşlar :!: bu yaşlarda sorun yaşıyan gençler,zamanında müdahele edilmezse ,giderek artan problemlerle karşılaşır.
          bu nedenle derhal uzman yardımı almalısın.
          Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

Yorum

Dağa çık. Çok ciddiyim, şaka yapmıyorum. Dağa çık bir süre kendine gelirsin.

Bilgisayarı da fazla abartmamak gerekir. Kendine belli saatler koyabilirsin. Program yaparsan sorunun üstesinden gelebilirsin.

Yorum

merhaba

İnsanlara güleryüzle günaydın demekle başla okuldakı arkadaslarından mesela tanımadığın ınsanlardan senın yaslarında....İletişim kurmaya çalıs küçük şeylerle başlayarak...ÖRN: biskvi al arkadaslarınla paylaş illa samimi olman gerekmıyor, anlayamadığın dersle ılgılı olan konuları arkadasına danıs bu sekılde ıletısım kurmaya başla ve öğren.zamanla açılır ve kıme nasıl davranıp nasıl çevre edıneceğını kendılığınde oğrenırsın zaten....bı cok kısı psikiyatrıye gıt demıs gittığın zaman sana benım soyledığım seylere yakın seyler soyleyeceğınden emınım...sen yeterkı yapmayı ıste ve cesaretlen kim ne derse desin önce sen istemelı ve uygulamalısın...başarılar...

Yorum

uzun bir süre vaktini pc başında geçiren çoğu insanda görülen şeyler bunlar
                Teknoloji hayatımıza içeri çok içeri girdiğinden beri zaten toplum olarak asosyal olmadıkmı..

Bir misafir geldiğinde bile çoğu zaman tv de çıkan bir programı yada diziyi izleyip ona odaklanmıyormu insanlar sohbetin dışında çoğu kez...

Heleki pc kolik olmak çok daha kötü bir durum sürekli bir monitör karşısındasın ve kendine göre sanal bir dünya kurmuşsun artık insan bile istemez hale geliyorsun..

ne dışarı çıkmak nede kimsenin gelmesini istiyor insan

Arada bir insanlara karışsan bile iki kelimeyi bir araya getiremiyorsun...Aklın fikrin hep pc başına oturmakta

Maalesef günümüzün en bulaşıcı ve tehlikeli hastalığı olarak ben internet bağımlılığını görüyorum

Herşeyin fazlası zarar ..
                önemli olan tabiki teknolojinin insan hayatına faydaları saymakla bitmez ama işte o dozu ayarlamak çok önemli ayarlayamadığı zaman insan asosyal olup çıkıyor :?

Yorum

arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum ama benim sorunum bilgisayarı bırakmak değil. Zaten bıraktım miydem bulanıyor pcden.. sadece dışarıya karşı soğuk olduğum için zamanımı geçiriyorum tvde yada pcde.. :?
                  Sanırım benim sorunum çevre edinememe dışarda bi çevrem olsa dışarı seve seve çıkacağim ama..
                  tuana33: Dediklerinin hepsini yapıyorum ama gerisi gelmiyor işte

Yorum

yok mu yorum yazan

Yorum

sınıf arkadaşlarınla takıl okul çıkışı yani bi kaç saat, arkadaşlarının arkadaşları vardır onlarla tanış

kendine güven doğal ol içinden geldiği gibi davran onlarla diyalog kur iyi zaman geçirmeye çalış

korkma kim ne der ne düşünür ben buyum de seni olduğun gibi kabul eden olacaktır muhakkak

o lise yılları eline geçmez bidaha

Yorum

Hiç yok mu ya oralarda değişik kurslar?Yada okulda aktıf olan bır grup yada faalıyet....Tıyatro grubu kurulmasını ısteyebılrısın Değişik sporlar deneyebilirsin.Mesela yüzmeye git harıka olur senın ıcın.Böyle bol ınsanın oldugu grublara katılmalıısn.Arastır belkı yasadıgın sehırde trekkıng grubu vardır.Gidip uye ol ve daga yuruyuse cık...Beledıyelrın kursları oluyordur genclere yonelık oldukca kurs vardır gıdıp arastır bakalım....Ya da gıtar calmayı ogren yada degısık bırsey mesela ney yada yan flut...sadece kafa dagıtma maksatlı at kendını o kursta bu kursa....
                        GELSİN HAYAT BİLDİĞİ GİBİ

Yorum

Yada sana cok ıyı gelecek bırsey yapabılırsın AT BİNİCİLİĞİ kursu arastırmalısın...Arkadaslarını bowlıng oynamaya davet edebılrısın...ve bellı bır sure teknolojıye veda et ve kendını ıyı hıssedene kadarda yaklasma sakın bılgısayara...
                          GELSİN HAYAT BİLDİĞİ GİBİ

Yorum

İşleniyor...
                          X