Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bir SF Özeti

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • Bir SF Özeti

  Nasıl başlasam bilemiyorum. Yaklaşık 20 yıldır varlığını içimde hissettiğim bu aşırı çekingenliğin sosyal fobi olduğunu 2 yıl önce öğrendim.

  Bir çocuk düşünün ki 6 yaşına kadar cıvıl olan bağıra bağıra şarkı söyleyen tatlı mı tatlı bir çocuk. Ne olduysa okula başladıktan sonra çekingen biri haline dönüştüm sanırım. Nasıl başladım hatırlamıyorum. Fakat gittikçe artıyor..

  Okul hayatıma bakıcak olursak ilköğrenim ve lisede dersleri iyi, uslu bir çocuktum hep. Tabi sosyal olarak bunun hep tersiydim. Ancak sınıftan birkaç arkadaşım vardı yakın. Kızları zaten sormayın. Sevgili olmayı bırakın arkadaş olarak bile nerdeyse hiçbiriyle konuşmuşluğum yoktu üniversiteye kadar. Banka sırasına girmeye, fatura yatırmaya bile çekinirdim..

  Üniversiteye girince herşeyin düzeleceğini umdum. Banka vb durumlarda epey gelişme göstermiştim aslında. Fakat kızlarla hala yakınlaşamıyordum. Bölümümden dolayı etrafımda bolca kız olmasına rağmen hem de.

  Üniversitenin sonuna doğru alkole başladım ve onunla daha rahat hareket edebildiğimi farkettim. Ama bir kıza yaklaşmama yetmiyordu. Zaten çok fazla da tüketmiyordum. Sonra beklenmedik bir biçimde sırılsıklam aşık oldum bir kıza. Aynı grup içinde olsak bile onunla konuşamıyordum..

  Sonra alkolü arttırdım iyice. Birgün nasıl olduysa kıza mesajla çıkma teklif ettim. Ama beni arkadaş olarak sevdiğini söyledi ve dolayısyla reddedildim. Bu ben de iyice alkolü arttırdı. Bir süre sonra başkasıyla çıkmaya da başlayınca hiç evden çıkmaz oldum. Biriktirdiğim tüm parayı da alkole yatırıyordum. Doğru düzgün yemek yemez olmuştum. Derslerimin hepsi berbattı ama şans eseri ve hocaların yardımıyla da okulu bitirdim.

  Aradan 1 yıl geçmişti ama ben de pek değişiklik yoktu. Gereksiz bir melankoliyle yaşıyordum. Sonra beklenmedik bir biçimde arkadaşımın tanıştırdığı bir kız benden hoşlandığını söyledi. Ne yapacağımı bilememiştim. Sırf melankolimden ve çekingemliğimden kurtulmak için onunla 2 haftalık bir ilişki sürdürdüm. Ama ilişki içerisinde ben etkisiz eleman gibiydim.

  Fakat onunla geçirdiğim zamanlar beni biraz rahatlatmıştı. Bu gazla yüksek lisansı kazandım. Başta fena değildi. Fakat bir süre sonra ben yine ıssızlığıma döndüm.

  1 sene kadar sonra gittiğim almanca kursunda bir kızla tanıştım. Daha doğrusu o benimle tanıştı. Kızdan iyice hoşlanmaya başlamıştım. Ancak 3 kez buluşma kararı alsak da karnıma giren ağrılardan, titremelerimden ve tuvaletten çıkamama gibi nedenlerden dolayı son anda iptal ettim. Birkaç ay sonra kız başkasıyla çıkıyordu..

  Bundan sonra iyice yıkılmıştım. 2 sene boyunca içtim ve okulum uzadı. Saçma şekilde ilk aşık olduğum kız yine karşıma çıktı. Kendime engel olmaya çalışsam da kıza yine tutuldum. Kız sevgilisinden ayrılmıştı. Sonra bana yakınlaştı iyice. Ama ertesi gün terketti beni. Kendimi alkole verdim aralıksız 3 ay..

  Askere gitmeme 1 hafta kalaya kadar hep orda burda içtim. Son hafta arkadaşımın bir arkadaşı benden etkilendiğini söyledi (İçmemden mi acaba?. Sonra 1 haftalık bir ilişki askere gitmemle sona erdi..

  Şimdi askerden geleli 6 ay oldu. SF odamın duvarlarına sıvanmış durumda. İlk geldiğimde çok rahattım. Ama o ilk kız yine karşıma çıktı ve beni yine bitirdi. Alkolde yüzüyordum. Bir daha onunla hiç konuşmama kararı aldım. Beni bitiriyordu varlığı..

  Daha sonra rahatlamaya başlamıştım ki bir kızla tanıştım. Nasıl olduysa çıkmaya başladık. Ama kız yine kendisi yakınlık göstermişti. Zira çıkmaya başladıktan sonra bile o bana yaklaşmadan ben ona yaklaşamıyordum. O sarılmadan ben sarılamıyor, elini tutamıyor, öpemiyordum (alkol aldığım zamanlar hariç).

  3 hafta kadar önce de ‘ne olduğumuz belli değil sana ısınamadım’ diye bir bahaneyle beni bıraktı (2 aylık süresiyle en uzun ilişkim oldu). 2 hafta kadar ölesiye içtim yine.. Şu sıralar azaltmaya çalışıyorum ama yine de kendime engel olamıyorum. Alkol almadan dışarı bile çıkamıyorum..

  İş bulmam lazım ama arayamıyorum.. İnternetten yaptığım başvuruların kabul edilmemesini istiyorum nerdeyse.. Bu durumdan çıkabilmeyi bekliyorum sadece...

  NOT: göreceğiniz gibi az miktarda yaşadığım ilişkiler de aslında fiziksel olarak düzgün olmam ve kızların bana teklifiyle gerçekleşti..Bu açıdan çok şanslıyım, kabul ediyorum..Ama yakınlaşmada ve sosyal ilişkilerimde yaşadığım sorunlar beni sürekli bunalıma sokuyor...

 • #2
  meyzade
  alkol almak yerine ilaç kullanarak sf'ye karşı kendine bir yardımcı bulsan.
  ay toparlayamadım ben bu cümleyi
  anladın heral

  Yorum


  • #3
   psikiyatra git ilaçlarını al kullan. sonra buraya takıl 3 ay sonra iyileşirsin.

   bu arada niye illa bir kızla çıkmak gibi zorunlulukta hissediyorsun kendini. evlenecekmisin çıktığın kızla ?
   evin hazırmı işin hazırmı , 25.000 tl evlilik için paranı biriktirdin mi ? evlilik sorumluluğunu alabilecekmisin ?
   seni beğenen kıza güzel mutlu mesut bir yuva kurabilecekmisin ?

   Ha yok ben böyle kızlar aramıyorum diyorsan malum kendi değerini düşüren kızlardan çok bol var. Bul bir yerden para git kafana göre takıl.

   Hani sagopa kajmer hocamızda diyor ya böyle kendi değerini düşüren kızlar için bol böyle kızlar.

   Yorum


   • #4
    Olay zaten sistemimin kendisinde..Psikiyatra da gidemiyorum..Kendi kendime çıkmazın içindeyim..Zaten bunu yardım istemek için yazmadım aslında bakarsanız..Başkaları varsa tedavi olmayan ders alsın gitsin profosyonel yardım alsın diye yazdım..

    Bir kızla sevgili olmam için evlenmek istemem gerekmiyor ki.. Evlenmek ilişkinin sonunda olabilecek bir sonuçtur..olmayabilir de..ayrılabilirsin de..ben sadece bir kızla konuşabilme yeteneğine sahip olamamaktan şikayetçiyim. Bunun kızlarla alaksı yok zaten benimle alakası var..

    Yorum


    • #5
     Orjinal yazı sahibi: Meyzade View Post
     Olay zaten sistemimin kendisinde..Psikiyatra da gidemiyorum..Kendi kendime çıkmazın içindeyim..Zaten bunu yardım istemek için yazmadım aslında bakarsanız..Başkaları varsa tedavi olmayan ders alsın gitsin profosyonel yardım alsın diye yazdım..

     Bir kızla sevgili olmam için evlenmek istemem gerekmiyor ki.. Evlenmek ilişkinin sonunda olabilecek bir sonuçtur..olmayabilir de..ayrılabilirsin de..ben sadece bir kızla konuşabilme yeteneğine sahip olamamaktan şikayetçiyim. Bunun kızlarla alaksı yok zaten benimle alakası var..
     Şu an beyin yapını tam tahmin edemiyorum ama anlayabiliyorum seni.

     Meyzade hocam , sende bir psikiyatra git. stres sıkıntı var de sana ilacını yazsın sinüslerin biraz açılsın.

     Açık söylüyüm bana kalsa bu ülkede herkese sitoplaramı şebeke suyuna dayıyacaksın herkesin kafası normalleşsin.

     Tahmin edebiliyorum ben sizleri. Beyin kapanıyor tamamen.Açılması lazım.Sonrada toplu psiko terapi lazım bu millete.
     Milletin birbirine güven eksikliği var. Ulaşım araçları çoğaldı.Gidilen mekanlar çoğaldı.

     Köyde yaşasak topu topu 500 kişi olsun. Az çok herkesi tanırsın kimin ne yapacağını kestirirsin Gideceğin ilçeler bellidir. İlçedeki nüfus bellidir. , Fakat şehir yaşamında da 12.500.000 kişiyide çözemezsinki.

     Herkes hem kendisini , hem çevresini kontrol altında tutmak ister. Her insanda bu dürtü vardır.

     Bizlerde artık Ya Allah ya Bismillah diyoruz. Tevekkülümüzü ediyoruz , başımıza bir şey gelirse Çok ta tın diyoruz. Yapacak bir şey yok. Rahat olmak lazım birazda. Kendini kas kas kas nereye kadar kasıcaksınız ?

     Yorum


     • #6
      Antropolog arkadasımıza verdiginiz cevabı okuduktan sonra söyleyeceklerimi umursamayacagınızı tahmin etmeme ragmen üstüme düseni yapmak adına yazıyorum.
      Öncelikle utansanda sıkılsanda bir doktordan destek almalısın.Sonucta tanımadıgın bir kisi,ona karsı rezil olsan ne olur olmasan ne olur ?(ki olmazsın bu sorunlarınla gitsen;gördügü normal kisilerden biri olursun herhalde)
      Ancak diger meseleye bakıs acını degistirmen lazım.Bak flört iliskiler %90 ını yaralıyor yoldaslarının.Ve hemen hemen %30-35 ini cok agır yaralıyor.Nice intiharlara,bunalımlara,alkol ya da uyusturucu madde bagımlılıklarına sebebiyet veriyor.Yani yolun flört etmektende gecse sevgili olmak icin degil;evlenmek icin flört et.Cünkü normal bir insanın 1 eşe ihtiyacı vardır 15 e degil.Biriyle ilk kez bulustugundaki o masum duyguyu hatırlar mısın ? O ilkten ne kadar fazla uzaklasırsan o duyguda o kadar hastalanır ve ölür.İhtiyacın olması gerektiginden farklı yerlere kaymaya baslar,fıtratın bozulur yani...O duruma geldikten sonrada bataklıktaki gibi kurtulmak icin cırpındıkca daha fazla batar ve tamamen gömülürsün.Umarım yazdıklarımın tecrübe ettigim,gördügüm,karsılastıgım gerceklere dayandıgının farkına varıp bu dost sözünü aklının bir kösesine yazarsın...
      Çılgın,hayat dolu ve hırçın SARIyla;Asil,olgun ve durgun KIRMIZInın dostluğu:

      ''GALATASARAY''

      Yorum

      İşleniyor...
      X