Duyuru

Collapse
No announcement yet.

rezil olma korkusu

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• rezil olma korkusu

Merhabalar.. 19 Yaşındayım.. bu güne kadar birileri bakıyor diye top oynamaktan çekindim.. sahneye çıkmaktan çekindim.. herkes bakacak diye oynamaktan çekindim.. çok canım sıkılıyor bu durumdan.. sevdiğim hoşlandığım kişiye teklif etmekten çekindim..reddedilmekten çekindim.. değişmeye ve gelişmeye meylim büyük.. bir söz eğer etkiliyse beni ateşleyebilir de..fakat asla kötüye götürmez.. ne yapmalıyım? işte bunu bilmek istiyorum.. bunları yaptıktan sonra yüzsüz olmak istemiyorum.. amaan boşver diyen umursamazlardan olmak istemiyorum..işte değişmek istemiyorum sadece..kötü demesinler istiyorum.. ama biliyorum ki oynamadan kazanamam.. bense oynamıyorum sadece..

sanırım önce ; neyim var benim? neden bana özellikle bana dönüyor bakışlar diye düşünürüm...

kendinde kusur gördüğün yada dikkat çekici bulduğun bir şey mi var???

yada çok mu tenkit edildin hareketlerin yüzünden?

Yorum

bende bende de varrrrr.
      ben de biliyorum bu dusunceler saçma..ama olmuyor..sosyalfobi boyle bişi..rahat olamıyorum bi turlu..

Yorum

sevgili KuantumFrekans çok güzel yerlerden vurmuşsun ama işte insanız.. hep kendimi önemsedim ve önemsendim..sadece bunlar benim duvarlarım..aşılması gereken.. ne bileyim yanlış bir şey yapacağımdan korkuyorum.. bunları dedikten sonra bana söyler misin ne yapayım? ben de kendime çok soruyorum..kimsin sen hedefin ne diye? hiçbir şey..arıyorum..

Yorum

Herkes tarafından izleniyor hissine kapılmak kişinin cesaretini tamamen kırıyor...

Yorum

büyüyünce geçer.. sıkma kendini..

Yorum

bende obsesyon var,sosyal fobi hiç yok,ben rezil olmayı da çok seviyordum,hatta rezil olsam en çok kendime gülerim,insan olan herkes ama herkes mutlaka rezil olmuştur emin ol

Yorum

hastanede hiç rezil olma endişem yok. ama dışarı çıkınca ,gözler üzerimde ...
                zaten esas sorunum da buydu hep.
                Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ayseglk
                  sen mi rahat olamıyosun :78::78::78::78:
                  şimdi daha iyiyim. çok ilerleme kaydettim. üniversitede bi keresinde kalkmıstım konu anlatmaya heryerim titremisti. unutamıcam bi an o. artık pek cok seyi yapabiliyorum. gayet rahatım mesela. ama iletisim kuramıyorum genelde. burada dusuncelerimi yazabiliyorum. ama gercek yasamda dusuncelerimi soylemek, en kucuk iletisim gerekleri olan kelimeleri bile dusunmeden kullanmak benim için zor oluyor.

Yorum

Belki de en büyük nedeni zaten bu sosyal fobinin. Fazla farkındalık hali olunca sürekli "şunu yapsam garipsenir miyim, dalga geçerler mi" vs. diye düşünüyorsunuz. Çoğu zaman bu farkındalık mükemmeliyetçilikle birleşince herhangi bir eylemi gerçekleştirmeden önce kafanızda kurmaya başlıyorsunuz en ufak detayına kadar, eylemden kastım ufak bir cümle bile olabiliyor bu durumda. Çoğu zaman mükemmel olmadığını düşünüp yapmaktan vazgeçiyorsunuz hatta bunu. Bunu yenmenin en kolay ve sağlıklı yolu telkindir. Aslında kimsenin, siz dahil, mükemmel olmadığını kabul edin. Bir günde düzeleceğinizi söylemiyorum ama bunu kabullendikçe üstünüzdeki yükün gittikçe hafiflediğini hissedeceksiniz. Nerden mi biliyorum? Ben de an itibariyle bu illetten kurtulmaya çalışıyorum, bu mesajı yazmam da herhalde bir yarım saat sürmüştür :P

Yorum

rezil olduğumu hiç hatırlamıyorum genelde gıpta ederler bana

Yorum

sosyal fobiye benziyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: whoami View Post
                          Merhabalar.. 19 Yaşındayım.. bu güne kadar birileri bakıyor diye top oynamaktan çekindim.. sahneye çıkmaktan çekindim.. herkes bakacak diye oynamaktan çekindim.. çok canım sıkılıyor bu durumdan.. sevdiğim hoşlandığım kişiye teklif etmekten çekindim..reddedilmekten çekindim.. değişmeye ve gelişmeye meylim büyük.. bir söz eğer etkiliyse beni ateşleyebilir de..fakat asla kötüye götürmez.. ne yapmalıyım? işte bunu bilmek istiyorum.. bunları yaptıktan sonra yüzsüz olmak istemiyorum.. amaan boşver diyen umursamazlardan olmak istemiyorum..işte değişmek istemiyorum sadece..kötü demesinler istiyorum.. ama biliyorum ki oynamadan kazanamam.. bense oynamıyorum sadece..
                          Dostum yaşın henuz genç sıkıntı yapma bu herkeste olur hemen sosyal fobı koyma teshısı yanlıs olur sadece bıraz kendı ozguvenını toparla rahat ol herkes senın gıbı ınsan bu bendede varda kuzenımdede onunkındede onunkındede vs.. vs.. utangac olmayıp vurdumduymaz ınsanlara bı bak genelde sorumsuz hata yapma korkusu olmayan babasının karsısında sıgara ıcen tıplerdır sen normalsın utangaçlık herkeste var.

Yorum

En favori korkum..

Yorum

bende hiç korkmam rezil oldugun zaman sende güleceksin bir kere bizim ingilizce öğretmeni tahtaya çıkardı beni arkanı dön dedi ellerini yüzüme koydu yüzümü buruşuk bir hal aldı agzım bir tuhaf oldu kafam kapıya sıkışmış gibi birde bana şöför kafam kapıya sıkıştı de dedi bunu iki kez yaptı ikincide videoya çekti üçüncü olarak ou izledi allahtan sildi ama öğretmenler odası duydu tabi sınıfta cabası ama sadece gülmüştüm o zaman kimse rezilligime bişi demiyor çünkü takmadıgım için uğraşan olmuyor bence en güzel yöntem

Yorum

İşleniyor...
                              X