Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sosyal fobili hangi işlerde çalışabilir???

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sosyal fobili hangi işlerde çalışabilir???

Arkadaşlar bu soruyu sormamın nedeni bi sosyal fobili olarak yıllardan beli hep evdeyim ve çalışmak istiyorum,ama kendimede güvenemiyorum,özgüvenim sıfır

Kendini böyle şartlandırma; "özgüvenim yok, sıfır" felan diye... Sen, dışarıda dolaşan, çalışan insanların hepsinin de kendilerine çok mu özgüvenli olduklarını sanıyorsun? Ama, yine de dışarıda dolaşıyorlar ve çalışıp, hayat mücadelesini yapmaya çalışıyorlar. Her insanın her şeyi yerinde olmaz... Bazılarının şu problemi, bazılarının da bir başka problemi vardır.. senin de problemin sosyal fobi... Artık, bunu aşmanın yollarını bulmaya çalışmalısın... Bir yerlerden başlamalısın, öyle devamlı olarak evde oturmakla olmaz.. önce bi şöyle çık dışarı, dolaş, gez... alıştır kendini... sonra arkası gelecektir. Bir bakmışın iş sahibi de olmuşsun)
    Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

tşk ederim ama bendeki biraz kronik...dışarı da çıkamıyorum pek..evde hapis gibiyim

Yorum

benim soruma cevap verir misiniz ? ben dışarı çıkıyorum insanlarla konuşuyorum insanlardan çekinmiyorum ama vücudum kasılıyo titriyorum bu sosyal fobimidir. Ben insanlarla olmaktan mutlu oluyorum hatta ama ne illetse titreyip kasılma oluyo hareketlerim bozuluyo. Sizce bu sosyal fobimidir cavap verirseniz sevinirim

Var Tabi benimde yaslı sözlerim
        Akar Kanı cennetin bekledikleri
        Atar Gibi kalbime girmek İstedi
        Kendimi Kabrime Gömmek İstedim...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ressamm View Post
          tşk ederim ama bendeki biraz kronik...dışarı da çıkamıyorum pek..evde hapis gibiyim
          Ama bu böyle devam etmez ki... Etmemeli... Hem bak, şikayetçisin bundan... Öyleyse, bunu çözmek için bir şeyler yapmalı ve bir yerlerden başlamalısın... Evde oturmaya devam etmekle bu sorurunu çözemezsin... Bu kısır döngüden çıkmalısın...
          Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

Sanmıyorum..Kimseden çekinmiyorum,insanlarla olmaktan mutlu oluyorum yazmışsın..Sosyal fobili insan çok çekingendir,toplu ortamlara pek giremez,çok utangaçtır kendini ifade edemez

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mert77 View Post
              benim soruma cevap verir misiniz ? ben dışarı çıkıyorum insanlarla konuşuyorum insanlardan çekinmiyorum ama vücudum kasılıyo titriyorum bu sosyal fobimidir. Ben insanlarla olmaktan mutlu oluyorum hatta ama ne illetse titreyip kasılma oluyo hareketlerim bozuluyo. Sizce bu sosyal fobimidir cavap verirseniz sevinirim
              2 sebebi olabilir: 1) psikolojikdir bu da vücudunda tepkilere sebep olabilir.2) tamemen tıbbi olabilir, doktora(tıp) görünmelisin...
              Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

ben neden titriyip KASILIYORUM ŞİDDETLİ ŞEKİLDE O ZAMAN İNSANLARI GÖRÜNCE. öZÜRLÜMÜYÜM

Yorum

BEYNİMDE SOL TEMPORAL BÖLGEDE KİSTİK LEZYON VAR MENENJİTTEN DOLAYI AMA 5 YAŞINDA GEÇİRDİM. Bİ ARada boynumu kasıodum hoşuma gidio diye ondan sonra başladı bu. insanları görünce kasılmaya titremeye başladım bazen öle oluyoki felç gibi oluorum ama sadece insanların içinmde yada bazen kola falan içince

Yorum

Bende biraz konuşma sorunu da var,kekeme değilim ama bazı kelimeleri söyleyemiyorum ve bu benim moralimi çok bozuyor.Acaba diyorum psikolojik mi yoksa gerçekten bi konuşma bozukluğu mu var bende..Bilmiyorum konuşurken aklıma fazla bişi de gelmiyor,beynim bomboş,insanlarla diyaloğum sıfır......

Yorum

panik atağa varabilir belki insan panik olunca kasılır titrer sanırım. Allahım Kurtar bizi bu dertlerden

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ressamm View Post
                        Arkadaşlar bu soruyu sormamın nedeni bi sosyal fobili olarak yıllardan beli hep evdeyim ve çalışmak istiyorum,ama kendimede güvenemiyorum,özgüvenim sıfır
                        Bence sosyal fobili olanların bir işte çalışabileceklerini ve çalışsalar dahi iş yerinde verimli olabileceklerine pek ihtimal vermiiyorum. O nedenle sosyal fobiyi kısmen dahi yenmeyi başaramayan bence iş hayatındada çalışamaz. O nedenle bir karar vermelisin normal insanlar gibi çalışıp sosyal bir insan olup hayatını kazanmak istermisim yoksa ezik bir insan gibi bir köşeye sinip hayatının geri kalanını böyle yaşamak mı istersin ? Cevabın 1. seçenek ise o zaman kır zincirlerini eksiğinle fazlan ile kendini olduğun gibi kabul et.

Yalnız insan merdivendir
                        Hiçbir yere ulaşmayan
                        Sürülür yabancı diye
                        Dayandığı kapılardan

Yalnız insan deli rüzgar
                        Ne zevk alır ne haz verir
                        Dokunduğu küldür uçar
                        Sunduğu tozdur silinir

Yorum

Önemli olan senin tutumun tabi.Ama bi yerden başlaman gerektiğini unutma.Umarım başarırsın.

Yorum

İşleniyor...
                          X