Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sosyal Fobı cok ılerledı ne yapmalıyım? kurtulusu nedır ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sosyal Fobı cok ılerledı ne yapmalıyım? kurtulusu nedır ?

merhaba herkese,
    Son birkaç yıldır insanlardan uzaklaştım. Annem babamın benimle tek muhabbeti onu böyle yapma şöyle yap ( düzeltici ) ya da sus tamam boşver gibi içine at cümleleri, ya da öğüt verirler. Kesinlikle beni 1 kez haklı cıkarmadılar hayatım boyunca ya da bır kez ben ben oldugum için sevilmedim. Gözlerıne gırmek ıcın hep bırseyler yapmam ( yuksek not almak , sımarmamak ) gıbı bsyler yapmam lazımdı. Zamanla kendımı degersız, cevremdekı herkesı degerlı. kendımı yanlıs cevremdekı herkesı dogru hıssetmeye basladım. okadar zorlanıyorumkı suan bayram ve ben ust katta tek basıma oturuyorum kıme nasıl davranıcam ne soylıcem bılemıyorum. kıtlenmıs kalmıs durumdayım ölmek istiyorum hıcbırseyın anlamı yok benım anlamım yok. degerım yok yasama sebebı yok. anlamsız ve yalnızım. butun arkadaslarımdan cevremden koptum. okula gıdemıyorum kacıyorum. ıcımden geldıgı gıbı olamıyorum. her soylenen ustume ustume gelıyo sınır krızı gecırıcek gıbı oluyorum. dayanamıyorum artk sıkıstım kaldım. gun gectıkce herkes daha cok ustume gelıyo . eskıden yapabıldıklerımı artık yapamadgımı eskıden soz gecırıp suan gecıremedıklerımı gorunce koskocaman kaybettıklerımı gorunce resmen basımdan assagı kaynar sular bosalıyo kendımı okadar kotu caresız onemsız hıssedıyorumkı. suan görunmuyorum. yokum. herkes sozunu bana gecırıyo. cok kotuyum nolur bsyler soylryın lutfen

Gerçekten bu rahatsızlıktan kurtulmak istiyormusun önce bunu dönüp kalbine sorman gerekiyor. Sosyal fobi rahatsızlığı uzun süreli insanı yıpratan ve var olan tüm gücünü elinden alıp hayattan koparan bir rahatsızlıktır. Yıllardır kaybettiğin bu gücü ya düşüncelerinle yada terapi desteğiyle alman gerekiyor. Ben ilaç kullanarak düşüncelerimi korkularımı ele geçirip hakimiyeti kendi elime alarak yendim ama bunu ilaçsız başaramadım. Çünkü yıllarca bu rahatsızlığa maruz kalmak insanın hormonal yapısını değiştiriyor. Bana göre ilaç şart ama daha önemlisi güçlü olup kendine pozitif yönde düşünmeye zorlaman ve en ufak korku düşüncesi gelince onu def etmen lazım. Bu süreçte kendini mükemmel şekilde tedavi edebiliyorsun. İlaç ve düşünceleri ele alıp istediğin gibi yaşamaya gayret edince olduğunu görüyorsun ve bu senin kat kat motivasyonunu artırıyor. Ama dediğim gibi korkup kaçmak tüm bu anlattıklarımı kökten silip atar. Tekrar geçmiş olsun.

Yorum

Eğer doktora gitmediyseniz bir doktora görünmenizi öneririm en acilinden...
      "Every man dies - Not every man really lives"

Yorum

doktora gıttım hemd 2 yıl. ama karman cormanım. ınsanların gozlerının ıcıne, agızlarının ıcıne bakmaktan yoruldum bıktım yerlerdeyım.
        ılac ta kullandım, gecıcı bır sure uyusturuyor sadece.
        neyı nasıl dusunmelıyım yenenler lutfen bırsey soylesın

Yorum

ben korkmaktan cok yoruldum bıttım bırı karsıma gelınce dusuncelerımı tepkılerımı kaybedıyorum. ona ıtaat edıyorum. ne derse hak verıyorum heyecan ve korkudan.
          daha ayak seslerını duyar duymaz ne yapıcam dıye korkudan mahfoluyorum. kaslarım hep catık. cok yorgunum stresten sureklı yıorum. hep kacıyorum herkesten, okula gıdemıyorum ınsanların yanında uzun sure oturamıyorum.

Yorum

nazlıdeniz aynı eşyleri bende yaşıyorum snle hemn hemn yaklşk 4 yıldr insanlarla göz göze gelme zorlğu,gereksiz endişe kaygı hali toplm içnde vs vs..bi çok ilaç kullndm ama brakınca tkrar eski hlne dnyorsn..bitksel tedaviler denieblrsn johns worth(sarı kantron) gibi..,aile desteği ,arkdşlrn yada bilinçsel davranış tedavi (iyi bir doktr lazm onn içn) umrm kısa zamanda dha ii olrsn

Yorum

hayır bunu paylasabılecegım bı yakınım arkadasım yok. hepsını tek tek kaybettım bunun yuzunden

Yorum

konusmak ister misin ben mert :s

Var Tabi benimde yaslı sözlerim
                Akar Kanı cennetin bekledikleri
                Atar Gibi kalbime girmek İstedi
                Kendimi Kabrime Gömmek İstedim...

Yorum

tek yapman düşünce kalıplarını değiştirmek. egzersizler yapmak, olaylar karşısında yılmamak. tabi bunları tek başına yapmak müthiş iradelere sahip insanlar için geçerli, bizim gibiler bazı destekleri alarak bunları gerçekleştirebilir. ilaç, spor, psikoterapi vs. bunlardan en az biriyle birlikte hayatında yön veren düşüncelere sen yön vermelisin. ben böyle yapıyorum ve düzeliyorum inşallh.

Yorum

düşünce kalıplarımı degstrmek adına bır ornek verebılırmısın?
                    kendım yapmalıyım artık psıkologada gıttım ılacta kullandım olmDI

Yorum

en basitinden ben şunu yaptım. aldım elime bir kağıt ve internetten bir sayfa dolusu olumlu cümleleri kağıda yazdım(istersen sen kendin de yazabilirsin). ve bu cümleleri her gün en az 10 kere okudum.21 gün boyunca okudum ve faydalarını kesinlikle gördüm. bi kere her zamankinden çok farklı düşündüğümü gördüm. zihnimi kontrol edebildiğimi gördüm.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sickness View Post
                        en basitinden ben şunu yaptım. aldım elime bir kağıt ve internetten bir sayfa dolusu olumlu cümleleri kağıda yazdım(istersen sen kendin de yazabilirsin). ve bu cümleleri her gün en az 10 kere okudum.21 gün boyunca okudum ve faydalarını kesinlikle gördüm. bi kere her zamankinden çok farklı düşündüğümü gördüm. zihnimi kontrol edebildiğimi gördüm.
                        sakıncası yksa yazblrmisn bikaçını ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kaygılı insan View Post
                          sakıncası yksa yazblrmisn bikaçını ?
                          google amcaya günlük olumlamalar diye gir birsürü çıkıyor. beğendiğini seçebilirsin.böylesi daha iyi..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: nazlıdeniz View Post
                            hayır bunu paylasabılecegım bı yakınım arkadasım yok. hepsını tek tek kaybettım bunun yuzunden
                            Nazlı bende sosyal fobiyi yenmeye calısıyorm.İstersn birlikte yenebiliriz.iletişime geç.
                            not:abazan değilim.Abazan olacak özgüven yok:RpS_w00t:

Yorum

2 sorunlu nası yapcz o işi

Yorum

İşleniyor...
                              X