Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ölmekten korkuyorum ???

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Ölmekten korkuyorum ???

slm arkadaşlar ben emre 18 yaşındayım ben ölmekten çok korkuyorum yardım edin bana !!!

Birçok korkuyu anlayabilirim ama ölüm korkusu anlaşılır bir şey değil. Ne kadar sakınırsan sakın elinde sonunda öleceksin. Kaçamayacağın bir şeyden korkmanın anlamı nedir? Ayrıca ölüm bir son değil sadece iyi veya kötü bir rüyadan uyanmak gibi bir şey. Bu korkunun gereksiz olduğunu kabullenmekle işe başla.

Yorum

toprak altında olmak mı sana korku veriyor?
      ölürken yaşayacagın acımı?
      inanıyorsan cennet cehennem hangisine gideceğin düşüncesi mi? vs ölümden seni korkutan hangisi?
      NOT: boşluklarını doldurmakla başlayabilirsin korkuların geçecektir..

Yorum

Konu ağır bir konu,çok şey yazılabilir buradan ancak ikna ve tatmin edici bir cevap olmayacağı kanısındayım.İstersen iletişime geç benimle,uzunca bu konuda sohbet etmek isterim.
        http://www.kisiseldegisim.com/

Yorum

Ölüm sadece senin başına gelicek bir olay değil şimdiye kadar pek çok canlı bunu yaşadı yerlerine bizler geldik sonuçta bu bir düzen.Olması gerekli ve kesin olan bir şey hepimiz öleceğimizi bilerek yaşıyoruz ama sürekli onu düşünmek hayattan zevk almamana sebebiyet verir ki buda zaten yaşama heyacanının bittiği noktadır bu noktadan sonra yaşayan ölü haline gelirsin bence bu düşünceyi bi kenara at ve eğlenmeye bak bişeylerle meşgul oldukça düşünmemeye başladığını ve rahatladığını görüceksin..

Yorum

benimde sorunum aynı.. :// ölümden korktuğum için yaşamaktan bile kortkmaya başladım artık... zehirlenirim korkusuyla yemek yemeye ilaçlarımı içmeye bile korkuyorum... =/ bu şekilde yaşamak çok zor
            TEK GERÇEK BEŞİKT" AŞK

Yorum

ölmekten korkmayalım nasıl olsa tekrar dirileceğiz

şaka bir yana lagrimanın sorularına cevap verirsen, daha net cevaplayabilirz
              Üzülme der Mevlana ..! İstediğin bir şey olmuyorsa ya daha iyisi olacağı için ya da gerçekten de olmaması gerektiği için olmuyordur. . .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sosyalfobik24
                ''ölümden korkmamıza gerek yoktur,, çünkü ölüm olduğu zaman biz yokuz. biz olduğumuz zaman ölüm yoktur'' ARİSTO THALES

sevgiğim bi söz ama o anlarda pek bi işe yaramıyo bunu düşünmek.. ((=
                TEK GERÇEK BEŞİKT" AŞK

Yorum

Orjinal yazı sahibi: 19o3_niL View Post
                  benimde sorunum aynı.. :// ölümden korktuğum için yaşamaktan bile kortkmaya başladım artık... zehirlenirim korkusuyla yemek yemeye ilaçlarımı içmeye bile korkuyorum... =/ bu şekilde yaşamak çok zor
                  İyi de kader bu. Kaderinde varsa hava bile zehirler seni. Kaçmana gerek yok.
                  ayrıca yemek yemezsen zaten ölürsün...

Yaşam ard arda gelen mevsimlerden oluşur.
                  Her insan mükemmel yazların ihtişamına ulaşmak için
                  birkaç şiddetli kışa katlanmak zorundadır.
                  Ve unutmamak gerekir ki, kışlar asla kalıcı değildir

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HurricaNe ~ View Post
                    İyi de kader bu. Kaderinde varsa hava bile zehirler seni. Kaçmana gerek yok.
                    ayrıca yemek yemezsen zaten ölürsün...

aslında mantıklı düşününce söledillerin doğru hak veriyorum.. ama bazen düşünemiyorum bunları, düşünsem bile korkmaya devam ediiyorum... tedavi için doktora gidiyorum ama doktorun verediği ilaçları içmeye bile korkuyorum.. :S
                    TEK GERÇEK BEŞİKT" AŞK

Yorum

aslında mantıklı düşününce söledillerin doğru hak veriyorum.. ama bazen düşünemiyorum bunları, düşünsem bile korkmaya devam ediiyorum... tedavi için doktora gidiyorum ama doktorun verediği ilaçları içmeye bile korkuyorum.. :S
                      Hepimiz bir şeylerden korkuyoruz. Ama ne demişleer korkunun ecele faydası yook Üstüne gitmelisin.
                      Ölümün tam anlamını bilmiyordursun belki. Anlatsana. Senin için ölüm ne demek?

Yorum

Hepimiz bir şeylerden korkuyoruz. Ama ne demişleer korkunun ecele faydası yook Üstüne gitmelisin.
                        Ölümün tam anlamını bilmiyordursun belki. Anlatsana. Senin için ölüm ne demek?
                        evet ölümün tam anlamını bilmiyorum bu yüzden korkuyorum ya zaten... bu korku çok farklı...

mesela dişçiye gitmeyede korkar insan ama daha önce gitmiş biriyle konuşup ne oldunu nasıl bişi olduğunu öğrenebilir... bu öle bişi deilki... kimse bunun hakkında tam olarak bişi bilmiyo...

ölürken ne hissetcez, sorasında neler olcak kimsenin bi fikri yokki... bundan herkes korkuyodur ama hayatlarına bi şekilde devam edebiliyolar... benim aklımdan çıkmadığı için hiç bişiden zevk alamıyorum :/
                        TEK GERÇEK BEŞİKT" AŞK

Yorum

evet ölümün tam anlamını bilmiyorum bu yüzden korkuyorum ya zaten... bu korku çok farklı...

mesela dişçiye gitmeyede korkar insan ama daha önce gitmiş biriyle konuşup ne oldunu nasıl bişi olduğunu öğrenebilir... bu öle bişi deilki... kimse bunun hakkında tam olarak bişi bilmiyo...

ölürken ne hissetcez, sorasında neler olcak kimsenin bi fikri yokki... bundan herkes korkuyodur ama hayatlarına bi şekilde devam edebiliyolar... benim aklımdan çıkmadığı için hiç bişiden zevk alamıyorum :/
                          Ne kadar korkarsan kork. O anki hiçbir şey değişmicek. Ve kimsenin bir fikri yok değil. Oku Kuran-i Kerim'i. Ölüm hakkında bir sürü şey öğrenebilirsin. Ve ölüm anında ve sonrasında acı çekmemek için bize bildirilen şeyler var. Dua et. Yalan söyleme. Hak yeme. Şükret.
                          Bunları ve daha fazlasını öğrenirsen korkun kalmaz. Bilmediğin şeylerden de korkma. Bilmediğin her şey kötü değil. Anne olmayan biri annelikten korkar. Ama anne olduktan sonra korktuğu için bile utanır. Korkma. İnan hiç gerek yok. Ve ben bundan eminim.

Yorum

Ne kadar korkarsan kork. O anki hiçbir şey değişmicek. Ve kimsenin bir fikri yok değil. Oku Kuran-i Kerim'i. Ölüm hakkında bir sürü şey öğrenebilirsin. Ve ölüm anında ve sonrasında acı çekmemek için bize bildirilen şeyler var. Dua et. Yalan söyleme. Hak yeme. Şükret.
                            Bunları ve daha fazlasını öğrenirsen korkun kalmaz. Bilmediğin şeylerden de korkma. Bilmediğin her şey kötü değil. Anne olmayan biri annelikten korkar. Ama anne olduktan sonra korktuğu için bile utanır. Korkma. İnan hiç gerek yok. Ve ben bundan eminim.

bu tarz konuşmalar beni biraz rahatlatıyo.. söylediklerini dikkate alıcam.. teşekkür ederim..
                            TEK GERÇEK BEŞİKT" AŞK

Yorum

bu tarz konuşmalar beni biraz rahatlatıyo.. söylediklerini dikkate alıcam.. teşekkür ederim..
                              Neden özel mesaj atamıyoruz sana?

Yorum

İşleniyor...
                              X