Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kalabalık yerlerde kasılma

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

zamanla unuttukça geçer bu,düşünürsen pek geçmez tahminim
    "Every man dies - Not every man really lives"

Yorum

Kalabalık ortamlarda rahat rahat yemek yiyemezdim bende, diken üstünde otururdum hep.

sanki tüm gözler bana bakıyormuş gibi gelirdi, sanki herkes beni izliyor gibi gelirdi, kasılıp kalırdım.

sonra birgün, yine bir alışveriş merkezinde çok kalabalık bir restorana gidip en orta yere oturdum, arkama rahatça bir yaslandım.

sonra insanlara baktım, herkes kendi halindeydi.

gözlerimi dikip herbirine baktım, herkes kendi alemindeydi.

o gün bu gündür, kalabalık ortamlarda inanılmaz rahatım.

göz göze geldiğim insanlar olursada gözlerimi kaçırmak yerine bende onların gözlerinin içine bakıyorum ve kafalarını çeviriyorlar.

ben takıntıların ve sosyal fobinin büyük kısmından ölümü düşünerek, hayatın ne kadar kısa olduğunu düşünerek kurtuldum.

çok uzun yıllar birden çok psikiyatr ve psikolog gezdim, piyasadaki çoğu antidepresanı kullandım.

gerçekten kabus gibi günlerdi, ama bu kabustan çok, çok çok daha kötüydü, çünkü kabus eninde sonunda bitiyordu uyanınca, ama bu bitmek bilmiyordu.

ben çok çok ağır bir okb hastasıydım, hala ufak tefek takıntılarım var ama yaşam kalitemi etkilemeyecek kadar.

sosyal fobide ise epey yol katettim.

ama bu kadar zor günler geçirirken bir an bile pes etmeyi düşünmedim, hele intihar aklımın ucundan dahi geçmedi.

ne olursa olsun yaşamak muhteşem birşey.

dediğim gibi ölümü düşünerek kurtuldum büyük oranda, fakat bu hiç kolay olmadı.

çektiğim sıkıntıları bir ben, bir annem birde ALLAH bilir...

Yorum

zaman zaman banada oluyor kalabalık bir yere girdimmi heyecanlanıyorum ama dikkatimi başka yere yoğunlaştırmaya çalışıyorum sen de bir dene belki faydası olur

Yalnız insan merdivendir
        Hiçbir yere ulaşmayan
        Sürülür yabancı diye
        Dayandığı kapılardan

Yalnız insan deli rüzgar
        Ne zevk alır ne haz verir
        Dokunduğu küldür uçar
        Sunduğu tozdur silinir

Yorum

Durumun sosyal fobi, bunun yanında panik atakta olabilir.
          3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verirsen 2 kuruşa seni satar.

When you lose small mind, you free your life..

Yorum

İşleniyor...
          X