Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sizce Sosyal fobik miyim ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sizce Sosyal fobik miyim ?

Merhabalar,

Ben onceden 1 sene boyunca major depresyon tedavisi gordum. Kullandigim cipralex kullandim ve kendimi iyi hissettigimde biraktim. Ardindan yurtdisina calismak icin gittim, bulundugum yer gercekten bekledigim gibi degildi ve mutsuz 1 sene gecirdim ve ardindan tr'ye dondum.

Simdi;

Toplum arasina girdigimde strese giriyorum, anlamsiz bir terleme soz konusu,

Tanimadigim yabanci birisinin yaninda sicak icecekleri icemiyorum, ellerim kontrolsuz bir sekilde titriyor,

Yeni birisiyle tanistigimda bazen acayip strese giriyorum,

Tr'ye dondugumden beri herhangi bir iste calismak istemedim, sirf bu rahatsizligim yuzunden. Sizce sosyal fobim mi var ? Calismadigim icin maddi durumum yok, tedavi olma konusunda nasil bir yol izleyebilirim ?

devlet hastanesine git sosyal güvencen yok mu
    Orjinal yazı sahibi: Truth View Post
    Merhabalar,

Ben onceden 1 sene boyunca major depresyon tedavisi gordum. Kullandigim cipralex kullandim ve kendimi iyi hissettigimde biraktim. Ardindan yurtdisina calismak icin gittim, bulundugum yer gercekten bekledigim gibi degildi ve mutsuz 1 sene gecirdim ve ardindan tr'ye dondum.

Simdi;

Toplum arasina girdigimde strese giriyorum, anlamsiz bir terleme soz konusu,

Tanimadigim yabanci birisinin yaninda sicak icecekleri icemiyorum, ellerim kontrolsuz bir sekilde titriyor,

Yeni birisiyle tanistigimda bazen acayip strese giriyorum,

Tr'ye dondugumden beri herhangi bir iste calismak istemedim, sirf bu rahatsizligim yuzunden. Sizce sosyal fobim mi var ? Calismadigim icin maddi durumum yok, tedavi olma konusunda nasil bir yol izleyebilirim ?

Yorum

Sosyal guvencem yok maalesef

Yorum

Sizce sosyal fobik miyim ?

Yorum

Kendime ozguvenimi kaybettim, ne yapacagim bilmiyorum. Cok zor bir durum, aci cekiyorum.. Sizce ozel bir doktorun seans ucreti ne kadardir ?

Yorum

150den başlar
            Kendime ozguvenimi kaybettim, ne yapacagim bilmiyorum. Cok zor bir durum, aci cekiyorum.. Sizce ozel bir doktorun seans ucreti ne kadardir ?

Yorum

Kendimi hazir hissetmiyorum ki ise baslamak icin. Tedavi olmadan ise girmem imkansiz gibi, kendime guvenim kocaman bir SIFIR

Yorum

Dün psikoloğa telefon açtım seansı-1 saat- 150tl imiş, psikiyatriste sormuştum o da 130 demişti.
                İki haftadır çalışmıyorum, boş olunca benim de özgüvenim aşırı düştü sözde sınava hazırlanacaktım bakalım nasıl çalışacağım.
                Her şey güzel olacak...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: citos
                  Tabi güvencen olmadığı için alacağın ilaçlarda indirim olmayacak , Full fiyatını ödemek zorunda kalacaksın malesef
                  Bunu deneyecegim artik, yapacak baska bir care yok.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: enerji528 View Post
                    Dün psikoloğa telefon açtım seansı-1 saat- 150tl imiş, psikiyatriste sormuştum o da 130 demişti.
                    İki haftadır çalışmıyorum, boş olunca benim de özgüvenim aşırı düştü sözde sınava hazırlanacaktım bakalım nasıl çalışacağım.
                    Siz sadece 2 hafta calismamissiniz. Ben koskoca 1 senedir calismiyorum, artik durumumu siz dusunun. Verdiginiz cevap icin tesekkurler..

Yorum

arkadaşlar geçen 2 sene önceden olacaktım, düzelirimde çalışırız umuduyla yaptırmaktan vaz geçtiğim isteğe bağlı sigortayı dün başlattım.maddiyatını ailem karşılıyor şu an.20 gün sonrada sağlık hizmetlerinden yararlanmaaya başlıyacağım.yapma imkanınızın varsa yaptırın.
                      wellcome to the desert of the real.

Yorum

Bence senin durumun sf değil . Sf ergenlik çağında başlar sonradan olmaz . Anksiyete bozukluğu filan olabilir acil bir doktora git en iyisini doktor bilir. Daha öncede psikiyatriste gitmişsin sf li olsaydın doktor anlardı

Yalnız insan merdivendir
                        Hiçbir yere ulaşmayan
                        Sürülür yabancı diye
                        Dayandığı kapılardan

Yalnız insan deli rüzgar
                        Ne zevk alır ne haz verir
                        Dokunduğu küldür uçar
                        Sunduğu tozdur silinir

Yorum

Muhakkak başarılı olduğun bir şeyler vardır. O şeylere yoğunlaş. Başarılı olduğun şeyler güvenini yerine getirir. Kitap oku. Şiir yaz. Ruhsal açıdan seni etkileyecek şeyler bunlar...

Yaşam ard arda gelen mevsimlerden oluşur.
                          Her insan mükemmel yazların ihtişamına ulaşmak için
                          birkaç şiddetli kışa katlanmak zorundadır.
                          Ve unutmamak gerekir ki, kışlar asla kalıcı değildir

Yorum

Orjinal yazı sahibi: küpeli06 View Post
                            Bence senin durumun sf değil . Sf ergenlik çağında başlar sonradan olmaz . Anksiyete bozukluğu filan olabilir acil bir doktora git en iyisini doktor bilir. Daha öncede psikiyatriste gitmişsin sf li olsaydın doktor anlardı
                            Aslinda buna benzer belirtileri ergenlik cagimda yasamistim ama onemsemiyordum o zamanlar. Is hayatina atildigim icin bunun ustesinden gelebildim. Ayrica onceden 2,5 sene suren bir iliskim olmustu, bana ozguven konusunda oldukta yardimda bulunuyordu. Aksiyete bozuklugu ile sf arasindaki fark sadece ortaya cikma zamani midir ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HurricaNe ~ View Post
                              Muhakkak başarılı olduğun bir şeyler vardır. O şeylere yoğunlaş. Başarılı olduğun şeyler güvenini yerine getirir. Kitap oku. Şiir yaz. Ruhsal açıdan seni etkileyecek şeyler bunlar...
                              Tavsiyelerin icin tesekkurler, ama kitap okuma aliskanligim yok maalesef. Kitap okuyunca uykum geliyor hemen, siir yazma yetenegim de yok. Bunlarin sadece birer ornekten ibaret oldugunu biliyorum ama aklima basarili oldugum bir ugrasim oldugu aklima gelmiyor.

Yorum

İşleniyor...
                              X