Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ben zeytin çekirdeğine dokunamıyorum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

ama eski zamanlar demiştim yani, evrimsel süreçte tiksinme hissi gelişmiş olabilir, ya da sosyal baskıyla. mesela eski çağlarda tiksinmeyen bir insan düşün, pis kokan çürümüş bir eti yiyip hasta olup ölüyor; doğal seleksiyonla bunlar elenmiş olabilir ya da insanlar öğreniyor ki böyle şeylerden uzaklaşmak lazım, çocuklarına öğütlüyorlar "ıyy şunlardan uzak dur" diye böyle böyle bir bilinç oluşuyor. tiksinme hissinin temeli böyle oluşmuş olabilir, ama tabi şimdi her şey farklı. bu konunun uzmanları konuşsa daha afilli anlatılabilirdi ama idare etcez artık

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fincan View Post
      ama eski zamanlar demiştim yani, evrimsel süreçte tiksinme hissi gelişmiş olabilir, ya da sosyal baskıyla. mesela eski çağlarda tiksinmeyen bir insan düşün, pis kokan çürümüş bir eti yiyip hasta olup ölüyor; doğal seleksiyonla bunlar elenmiş olabilir ya da insanlar öğreniyor ki böyle şeylerden uzaklaşmak lazım, çocuklarına öğütlüyorlar "ıyy şunlardan uzak dur" diye böyle böyle bir bilinç oluşuyor. tiksinme hissinin temeli böyle oluşmuş olabilir, ama tabi şimdi her şey farklı. bu konunun uzmanları konuşsa daha afilli anlatılabilirdi ama idare etcez artık
      haklısın bende laf olsu torba dolsun hesabı mı yaptım yada gece gece saçmaladım herhalde diye düşünüyorum.Başka açıklaması yok.: D
      "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

eski zamanları es geçmişsindir (:

Yorum

bi ara dayım ağlamıştı benm yiğenim benden tiksiniyor diye bende brdaktn içmiyordum sonra alıştım... obsesif miyim ben temizlik yapmdan ders calısmıyorum mesela temiz olcak her yer sonra derse oturcam ben .. midem falnda bulanmıyo ama ne bileyim dokunmk istemiyorum

Yorum

bende de yemekten kıl çıkacak korkusu var.Çok korkuyorum.Hiç aklımdan çıkmıyo.Her lokmada kasılıyorum.Çok kötü bir duygu yemekten saç çıkması.Hele uzun saç çok çok berbat

Yorum

eaaaaahhh.. ben 6 ysındaydım sivasta yemek yicez ankaraya yola cıkcz babam beni kekledi ankaraya kadar yemek yok diye yiyebildiğim kadar yedim ama çok fazla yedim sonra künefe yedim üstüne 6 ysındyım ama hatırlyıorum yani sonra yollarda berbattı kustum künefe yaptı diye ben 19 yasıma kadar kuscm diye künefe yemedim ıspanakla yoğurdu da karıştırmam asla yani asla

Yorum

zeytin konusu tüm okb-lileri bir araya toplayacak neredeyse
                Vefa, vefa…Ey vefalıların en vefalısı!
                Vefayı veren Sen’sin.Vefalı da Sen…
                Ya bizde vefa…

Ne gelen vardı, ne giden. Rıhtımlar tenhaydı. Hiç mi kalmadık anlaşılamamanın yalnızlığında? Ah, sabırla bekleyebilseydik gönül! Her zaman hazır bulacaktık kıyıdaki yelkenliyi. Görememişsek körlüğümüzdendir...

Yorum

İşleniyor...
                X