Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Çalışamıyorum,hiç çalışamadım:(

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• -UMuTSuZ-
    adlı üyemiz Çalışamıyorum,hiç çalışamadım:( konusunu başlattı

Çalışamıyorum,hiç çalışamadım:(

16 yaşımdan beri hayatımın bazı dönemlerinde sosyal fobi yaşadım...yaşıyorum...ilaç kullanıp atlattım hep...şimdi yine kullanıyorum...

okul zamanları vs bu şekilde atlatıldı....belli bir yaşa gelince üniversite de bitince iş hayatına girmek söz konusu oldu haliyle ...ama ben bırakın çalışmayı iş görüşmelerine bile gidemedim hiç bir zaman....sırf ya gidince beni işe alırlarsa ya yapamazsam,konuşamazsam,işi anlamazsam vs diye korkmaktan bunu bile yapamadım...30 yaşımdayım şimdi,hiç çalışmadım,çalışamadım(

evlendim...evde oturmaktan sıkıldım,çalışmak istiyorum ama yapamıyorum...düşüncesi bile gerilmeme,heyecanlanmama,bayılacak gibi olmama sebep oluyor...insanlar bunu anlamaz çalışmak istemiyorum sanar ama değil....çalışmayı çok isteyip te çalışamamak nasıl birşeydir bilir misiniz....

sosyal fobiyi en tavan noktasında yaşadığım konu bu,çalışmak,işe girmek....

benim gibi olan var mı?bu sebepten çalışamayan? ((

• _eftelya_
    replied
    Orjinal yazı sahibi: BeyZade View Post
    nerde o psikolog benimde derdim çok bi uğramak lazım ücretsizse
    beşiktaş belediyesinin ücretsiz hizmetlerinden.tavsiye ederim şimdi uzak kaldı bana,evlenince... Psikiyatrist arıyorum bende makul ücretli

Leave a comment:

• merkury
    replied
    çalışmıyorsun, ve de hiç çalışmadın. bence senin sorunun iş değil
    sebep herneyse senin çalışmanı engelliyor

Leave a comment:

• BeyZade
    replied
    Orjinal yazı sahibi: _eftelya_ View Post
    BeyZade psikolog ücretsizdi yaa,iyiydi de ama gitmeyince olmuyor tabii
    nerde o psikolog benimde derdim çok bi uğramak lazım ücretsizse

Leave a comment:

• BeyZade
    replied
    Orjinal yazı sahibi: patient
    Herkesin ortak düşüncesi budur diye düşünüyorum. İşe girememenin önündeki en büyük engel iş hayatındaki kast sistemi ... Sürekli birileri eziliyor birileri eziyor

ve insan buna tahammül edemiyor
    her iş yeri öyle değil o işin içine girmeden basma kalıp değerlendirmemek lazım birde çevrenle ilişkilerin belirler bir işyerinde nasıl değer göreceğini sen sinik , pısırık kalırsan o dediğin kast sisteminin çarkları araasına girersin , öncelikle kendini geliştirebilmeli kişi donanımlı olmak lazım.

Leave a comment:

• _eftelya_
    replied
    BeyZade psikolog ücretsizdi yaa,iyiydi de ama gitmeyince olmuyor tabii

Leave a comment:

• BeyZade
    replied
    çalışma anasını satim yan gel yat gez toz başka şeyler yap evde yemek pişiyorsa gerisini düşünme napıcan çalışıp

psikologda seans ücretini ödeyemen diye korktu heralde

Leave a comment:

• _eftelya_
    replied
    Ooof off,çok tanıdık geliyor konu.yaşamayan anlayamaz,saçma der,komik gelir vs... Ama öyle ki bu korku,bu duygu ölümü bile düşündürüyor artık,o derece.konusu bile korkutuyor,öyle garip,öyle iğrenç bişey.biri konuyu açsa,çalış dese o an oradan uzaklaşıp,hatta bir daha da görüşmeme isteği getiriyor.ki bu konu için gittiğim psikoloğumun,hiç bir konuşma olmaksızın,seansın birinde işe gir artık demesiyle bir daha ona da gitmedim.şimdi aynı şeyi diyecek diye başka bir psikoloğa gitmeye de korkuyorum...

Leave a comment:

• Argamemnon
    replied
    isin zor olmamasi sart benim icin, cunku cok yavasim, cok hata yapiyorum ve inanilmaz unutkanim.

Leave a comment:

• Selbst
    replied
    bence mecbur kalmıyosunda ondan çalışmıyosun mecburiyetin olsa kırı kırı çalışırsın

Leave a comment:

• Argamemnon
    replied
    Orjinal yazı sahibi: -UMuTSuZ- View Post
    sırf ya gidince beni işe alırlarsa ya yapamazsam,konuşamazsam,işi anlamazsam vs diye korkmaktan bunu bile yapamadım...30 yaşımdayım şimdi,hiç çalışmadım,çalışamadım
    senin bu soylediklerin benim basima geldi is hayatinda. Yapamayacagimi dusundugum seyleri gercekten yapamadim.. Insan yogun ve kronik korku (anksiyete) yasarken hicbir isi beceremiyor; ne soylendigini duymuyorsun, aklin resmen donuyor ve kullanamiyorsun, hatalar ve unutmalar artiyor vs.. Korkutmak istemiyorum ama ben bu tecrubeleri aynen yasadim. Belki sen yasamazsin.
    Last edited by Argamemnon; 05-01-2012, 10:22 PM.

Leave a comment:

• Ruhukırılan
    replied
    belki bir gün... ya da belki de yanında mutlu olacağına inandığın, güvenilir birinin dükkanında çalışmaya başlarsın.

Leave a comment:

• -UMuTSuZ-
    replied
    Orjinal yazı sahibi: Ruhukırılan View Post
    peki küçük bir dükkan olasılığı yok mu? bunu araştırmak bile bir adım olabilir.
    şimdilik yok malesef...sonuçta o da maddi açıdan pek kolay iş değil...sermaye gerektiriyor.yeni evliyiz çok masrafımız oldu.benimki sadece hayal,belki bir gün...

Leave a comment:

• Ruhukırılan
    replied
    peki küçük bir dükkan olasılığı yok mu? bunu araştırmak bile bir adım olabilir.

Leave a comment:

• -UMuTSuZ-
    replied
    Orjinal yazı sahibi: Ruhukırılan View Post
    Sevgili Umutsuz sosyal fobiden yeterince bahsetmedim psikoloğuma, bu çarşamba randevum var mutlaka konuyu açacağım. bugüne kadar depresyon durumum vardı ama en son görüştüğümüzde (2 ay oldu )bipolar bozukluktan şüphelendi. ben de bilmiyorum her şey birbirine girmiş adeta.benim sosyal fobim tamamen depresyonun eseri bundan eminim...

sizi düşünerek söylüyorum acaba bu çalışma konusunun üzerine mi gitmelisiniz? insan işini sevrse o korkular içinde küçük bir rahatlatıcı durak buluyor.ben belki zorla gidiyorum işe, acı çekiyorum ama öğrencilerimel bire bir kaldığımda nefes alabiliyorum. seveceğiniz bir iş olması çok önemli
    bencede bahsedin doktorunuza bundan mutlaka...inanın depresyonun tedavisinden daha zor....
    üstüne gitme konusuna gelince,ah bir gidebilsem....
    bazen düşünüyorum mesela kendi işim olsa,küçük bir dükkan gibi onu yapabilirim mesela diyorum...sanırım ben benim başımda otoritenin olmasından çekiniyorum,korkuyorum...bişeyi yanlış yaparsam ona karşı mahçup olmaktan vs...

Leave a comment:

İşleniyor...
X