Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Toplum İçinde Konuşamama,Heyecan

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Toplum İçinde Konuşamama,Heyecan

Merhaba
    Lise öğrencisiyim.Okulda konu anlatırken,hocanın sorduğu soruları cevaplarken,konuşurken,bir şeyler okurken vs aşırı heyecanlanıyorum.Bu nedenle derste hiç söz hakkı almıyorum,bildiğim halde soruları cevaplamıyorum,dolayısıyla sözlü notlarım yerlerde sürünüyor.
    Mesela geçen gün kitaptan yüksek sesle metin okurken aşırı heyecandan kelimeleri doğru çıkaramadım,takıla takıla ve kekeleyerek okudum.Artık bu sebeple arkadaşlarıma ve öğretmenlerime rezil olmaktan bıktım,çok utanıyorum fakat yapacak hiçbir şeyim yok bu durum için.
    Last edited by gunsnroses; 13-02-2012, 06:06 PM.

Başaramamaktan değil,derslerim gayet iyi ama toplumlar aram çok kötü,en ufak şeyde heyecanlanıp panikliyorum. Sanırım özgüven problemim var.

Yorum

bunun normal bir şey olduğunu kabul edip, konuşmaktan vazgeçmemelisin... yanlış konuşmaktan korkma, bir- iki kere yanlış yapsan bile sonrasında düzelecek...
      Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

Uzun yıllar bende de vardı bu hastalık ancak zamanla aşabildim, şimdi yaşlandım artık...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: _umutsuz_
          Bende de lise yıllarımda vardı.Ve hala da devam ediyor(21 yaşındayım.).Sürekli yanlış bişeyler yaparım rezil olurum korkusuyla hiç konuşmazdım.Hocalar da sınav sonunda aldığım notları görünce şaşırırlardı.Sanırım bilmediğim için sustuğumu sanıyorlardı.Sonraları sustuğum için ne kadar çok hata yaptığmı anladım.Çünkü tam anlamıyla kendimi gösteremiyordum.Şuan kendi kendime telkin vererek bu durum aşmaya çalışıyorum.Ayrıca sana bu durum için bir psikologdan destek almanıda öneririm.Burada yazılanları okuyarak sadece bir rahatlam olur sende .Sorunun tam anlamıyla çözümleyemezsin.Benden sana bir abla tavsiyesi.
          Aynen,hocalar da benim notlarımı görünce çok şaşırıyorlar,bilen öğrenci susmaz diye düşünüyorlar.

Yazdığınız ve yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim,sanırım en yakın zamanda bir psikologa/psikiyatra gitmem gerekecek.Bu korku o kadar beynime yerleşmiş ki bazen gece uykudan uyanıp bunu düşünüyorum.

Yorum

Kitaptan bir metin falan okurken eskiden bende de olurdu. Genelde yaptığım şey evde ya da teneffüste kitabı açıp kendime okumak. Bu çok garip bir şey değil herkeste var böyle heyecanlanmalar. Sesli okuma olayını biraz evde çalışırsan düzelecektir.

Yaşam ard arda gelen mevsimlerden oluşur.
            Her insan mükemmel yazların ihtişamına ulaşmak için
            birkaç şiddetli kışa katlanmak zorundadır.
            Ve unutmamak gerekir ki, kışlar asla kalıcı değildir

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HurricaNe ~ View Post
              Kitaptan bir metin falan okurken eskiden bende de olurdu. Genelde yaptığım şey evde ya da teneffüste kitabı açıp kendime okumak. Bu çok garip bir şey değil herkeste var böyle heyecanlanmalar. Sesli okuma olayını biraz evde çalışırsan düzelecektir.
              Sağolun,haklısınız herkeste var bu heyecanlanma ama bendeki daha beter.Resmen okuyamıyorum,kekemeliyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gunsnroses View Post
                Sağolun,haklısınız herkeste var bu heyecanlanma ama bendeki daha beter.Resmen okuyamıyorum,kekemeliyorum.
                Normal. Bak bende de var bu. Ben devamlı en az 300 kişi karşısında şiir okuyorum ama bende de oluyor. Yani bu çok doğal bir şey. Birde seni dinleyenlere karşı düşündüklerin de önemli. Benim bu sene sınıfım değişti. Yeni sınıfıma bir iki kıta şiir okurken bile ellerim buz gibi oluyor. Eski sınıfımda çok rahattım mesela. Zamanla aşarsın ama merak etme. Umarım bende aşarım.

Yaşam ard arda gelen mevsimlerden oluşur.
                Her insan mükemmel yazların ihtişamına ulaşmak için
                birkaç şiddetli kışa katlanmak zorundadır.
                Ve unutmamak gerekir ki, kışlar asla kalıcı değildir

Yorum

Normal. Bak bende de var bu. Ben devamlı en az 300 kişi karşısında şiir okuyorum ama bende de oluyor. Yani bu çok doğal bir şey. Birde seni dinleyenlere karşı düşündüklerin de önemli. Benim bu sene sınıfım değişti. Yeni sınıfıma bir iki kıta şiir okurken bile ellerim buz gibi oluyor. Eski sınıfımda çok rahattım mesela. Zamanla aşarsın ama merak etme. Umarım bende aşarım.
                  sanırım hepimizin tek sorunu bu bir kişiye yardım ederken aslında kendinede yardım edilmesi gerektigini bilmemek olsa gerek
                  Ya İslamda yükselirsin, Ya inkarda çürürsün, Yol mezarda bitmiyor, Gittiğinde görürsün.

Yorum

Sınıftakilere karşı çok soğuğum,kimseyle konuşmuyorum genelde,çünkü sınıfım değişti ve en iyi arkadaşlarım başka sınıfta.Sanırım bu da etkiliyor. :RpS_sad:

Aslında sorunu aşamıyorum,durum gittikçe kötüye gidiyor.Ortaokulda hiç böyle değildim,sunum yapardım,şiir dinletilerine falan katılırdım.Baya da iyiydim bu konularda.Ama liseye geçince saçmalamaya başladım,şimdi 3.sınıftayım hala tık yok,aynıyım. :RpS_sad:

Yorum

ben daha beterim hocam üstelik bayan kuaförüyüm düşünün
                      Ya İslamda yükselirsin, Ya inkarda çürürsün, Yol mezarda bitmiyor, Gittiğinde görürsün.

Yorum

Şimdi ben psikologa gitsem ne diyecek,psikiyatra gitsem ne diyecek acaba? Hangisine gitmem gerek kafam karıştı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: asalsayı
                          DoKToRa GiT.
                          büyüklü küçüklü yazmanın manası nedir

Yorum

psikiyatrist ilaç yazan psikoloj konuşan buradan bir ayırdım yapabilirsin

Yorum

Sadece ilaç yazan biri değil ama. :S

Yorum

İşleniyor...
                              X