Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Toplum İçinde Konuşamama,Heyecan

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• gunsnroses
    adlı üyemiz Toplum İçinde Konuşamama,Heyecan konusunu başlattı

Toplum İçinde Konuşamama,Heyecan

Merhaba
    Lise öğrencisiyim.Okulda konu anlatırken,hocanın sorduğu soruları cevaplarken,konuşurken,bir şeyler okurken vs aşırı heyecanlanıyorum.Bu nedenle derste hiç söz hakkı almıyorum,bildiğim halde soruları cevaplamıyorum,dolayısıyla sözlü notlarım yerlerde sürünüyor.
    Mesela geçen gün kitaptan yüksek sesle metin okurken aşırı heyecandan kelimeleri doğru çıkaramadım,takıla takıla ve kekeleyerek okudum.Artık bu sebeple arkadaşlarıma ve öğretmenlerime rezil olmaktan bıktım,çok utanıyorum fakat yapacak hiçbir şeyim yok bu durum için.
    Last edited by gunsnroses; 13-02-2012, 06:06 PM.

• yalniz2
    replied
    sevgili kardesim bir an önce psikologa gitmeni tavsiye ederim. ben 40 yasindayim kalabalikta heyecanlanma ,yutkunma ses titremesi hepsi var,yillarca hic kimselere anlatamadim ,misafirlikten kactim, kalabaliktan kactim...ama olmuyor yalniz kaliyorsun depresyona giriyorsun...ve bu yasta care aramaya basladim simdilik bu sayfayi buldum...benim yillardir düsündügüm ve yapamadigim seyi sanada öneriyorum.Grup tedavisi tabiki psikolok yardimiyla, zaten kalabaliga girip konusabilseydik bu problemimiz kalmazdi,böyle bir tedavinin oldugunu duymustum ama varmi bilmiyorum...bir an önce bende arastiracagim cükü carem kalmadi...sevgilerimle...

Leave a comment:

• gunsnroses
    replied
    Orjinal yazı sahibi: SunIsGod View Post
    İlk başta konuşmaya başlarken heyecan gelir, konuşmaya başladıktan sonra açılırsın. rahat olursun, genelde boyledir.
    Bende de tam tersi ,konuşmaya rahat başlıyorum sonra olanlar oluyo

Leave a comment:

• SunIsGod
    replied
    İlk başta konuşmaya başlarken heyecan gelir, konuşmaya başladıktan sonra açılırsın. rahat olursun, genelde boyledir.

Leave a comment:

• gunsnroses
    replied
    Orjinal yazı sahibi: ozzyfive View Post
    ''Ben asosyalliği seviyorum , zaten kişilliğim böyle'' falan dünyanın en büyük yalanlarıdır. Hem de kendimize acımasızca söylediğimiz yalanlardır.
    Sosyalfobik insan kendine dürüst olmakta zorlanır. o yüzden kendine bahaneler uydurur. Mesela ben asosyal olmayı seviyorum, mesela düşündüklerimi söylesem de anlamazlar zaten, mesela aslında ben canım istemediği için yapmıyorum...
    Psikologdan,Psikiyatristten yardım almak kaçınmak gereken bir şey değil. Nasıl grip olan da kanser olan da hastaneye gidiyorsa bu konu da aynı.
    Ne ilaç ne de psikiyatrist/psikolog sizi iyileştirir. Onların yardımıyla siz kendinizi tanırsınız. Ona göre hareket etmeyi öğrenirsiniz.
    Ben de sosyalfobiktim. İnanırsanız,biraz uğraşırsanız yavaş yavaş düzelecektir. Ama siz yine kendinizi çekerseniz, sosyal hayattan koparsanız korkularınız yineleyebilir.
    Rezil olunca başkalarının gözündeki değeriniz düşmez merak etmeyin. Ama hiç rezil olmadan yaşamaya çalışırsanız hem sizin gözünüzde değeriniz düşer hem de başkaları sizin içinizdeki cevheri anlayamayabilir. İsteklerinizden çekinmeyin.
    Bence de kendimizce yalanlar uydurup hep buna göre yaşıyoruz. :/

Leave a comment:

• ozzyfive
    replied
    ''Ben asosyalliği seviyorum , zaten kişilliğim böyle'' falan dünyanın en büyük yalanlarıdır. Hem de kendimize acımasızca söylediğimiz yalanlardır.
    Sosyalfobik insan kendine dürüst olmakta zorlanır. o yüzden kendine bahaneler uydurur. Mesela ben asosyal olmayı seviyorum, mesela düşündüklerimi söylesem de anlamazlar zaten, mesela aslında ben canım istemediği için yapmıyorum...
    Psikologdan,Psikiyatristten yardım almak kaçınmak gereken bir şey değil. Nasıl grip olan da kanser olan da hastaneye gidiyorsa bu konu da aynı.
    Ne ilaç ne de psikiyatrist/psikolog sizi iyileştirir. Onların yardımıyla siz kendinizi tanırsınız. Ona göre hareket etmeyi öğrenirsiniz.
    Ben de sosyalfobiktim. İnanırsanız,biraz uğraşırsanız yavaş yavaş düzelecektir. Ama siz yine kendinizi çekerseniz, sosyal hayattan koparsanız korkularınız yineleyebilir.
    Rezil olunca başkalarının gözündeki değeriniz düşmez merak etmeyin. Ama hiç rezil olmadan yaşamaya çalışırsanız hem sizin gözünüzde değeriniz düşer hem de başkaları sizin içinizdeki cevheri anlayamayabilir. İsteklerinizden çekinmeyin.

Leave a comment:

• gunsnroses
    replied
    Orjinal yazı sahibi: asalsayı
    ben de eskiden öyleydim. şimdi çekinmiyorum biseyden. ama hala asosyalim. asosyalliği seviyorum.
    ben de seviyorum

Leave a comment:

• gunsnroses
    replied
    İlaç kullanmaktan da korkuyorum açıkçası ama başka çare yok. :/

Leave a comment:

• shondes
    replied
    bendede benzer sorunlar var, ilaç tedavisi ve uzman desteğiyle bir miktar azaltabilirsin bence..

Leave a comment:

• gunsnroses
    replied
    Orjinal yazı sahibi: HurricaNe ~ View Post
    Bak gerçekten anlıyorum seni. Benim tırnaklarım mosmor oluyor öyle buz kesiyor yani heyecandan. Ama yapıyorum. O hissi de seviyorum. Yaşadığımı hissettiriyor. Birde rezil olma düşüncesi seni böyle yapan. Rezil olmak o kadar kötü bir şey değil. İleride gülüp geçeceğin anıların olsun istemez misin?
    Rezil olmaktan çok korktuğum için kendimi yenemiyorum. :/ Yardımlarınız için teşekkürler,haftaya bir psikologa gideceğim.

Leave a comment:

• HurricaNe ~
    replied
    Orjinal yazı sahibi: gunsnroses View Post
    Ben kendime bir türlü güvenemiyorum,heyecanlanınca da kalbime ağrı da giriyo hem de çok kötü Kalp krizi geçirdiğimi sanıyorum O yüzden kendi isteğimle metin falan okuyasım gelmiyor
    Bak gerçekten anlıyorum seni. Benim tırnaklarım mosmor oluyor öyle buz kesiyor yani heyecandan. Ama yapıyorum. O hissi de seviyorum. Yaşadığımı hissettiriyor. Birde rezil olma düşüncesi seni böyle yapan. Rezil olmak o kadar kötü bir şey değil. İleride gülüp geçeceğin anıların olsun istemez misin?

Leave a comment:

• gunsnroses
    replied
    Kesin diyemeyiz. Ama kendi kendine çabalaman gerektiğine inanıyorum. Başaramayacağın kadar büyük bir problem değil kesinlikle. Bak bende aynı sorunu yaşıyorum diyorum ya. Ama bunu hiç bir uzmanla görüşecek kadar değerli görmedim. Bence sende görme. Kendi kendini hasta etmek bu.
    Ben kendime bir türlü güvenemiyorum,heyecanlanınca da kalbime ağrı da giriyo hem de çok kötü Kalp krizi geçirdiğimi sanıyorum O yüzden kendi isteğimle metin falan okuyasım gelmiyor

Leave a comment:

• HurricaNe ~
    replied
    Evet ama bir uzmandan yardım almam daha sağlıklı değil mi Gitsem kesin ilaç mı yazar ?
    Kesin diyemeyiz. Ama kendi kendine çabalaman gerektiğine inanıyorum. Başaramayacağın kadar büyük bir problem değil kesinlikle. Bak bende aynı sorunu yaşıyorum diyorum ya. Ama bunu hiç bir uzmanla görüşecek kadar değerli görmedim. Bence sende görme. Kendi kendini hasta etmek bu.

Leave a comment:

• gunsnroses
    replied
    Psikologa ya da bir psikiyatra gitsen bile her şey senin çabanla olacak. Güzel güzel yazacaklar sana ilaçları evet. Ama o ilaçlar sana yardım etmez. Tam hatırlamıyorum ama balık tutmakla ilgili bir söz vardı. Balık verme balık tutmayı öğret gibi bir şey. İlaçlar sana balığı verir. Ama hep o anlıktır. Balık tutmayı öğren. Bak sana söylüyorum. Kendinle savaşmaktan korkma. Sunum yaptıktan sonra ya da bir şeyler okuduktan sonra geçiyor bitiyor her şey. Hocanın sana hadi şurayı da sen oku demesini bekleme. Parmak kaldır okumak istediğini söyle. Ufacık bir korkunun bile üstüne gidemezsen hayat seni ezer geçer. Yapma böyle...
    Evet ama bir uzmandan yardım almam daha sağlıklı değil mi Gitsem kesin ilaç mı yazar ?

Leave a comment:

• HurricaNe ~
    replied
    Benim inanılmaz bi fobim var.Kendime güvenmeye çalışıyorum her gün kendi kendime bugün heyecanlanmayacağım diyorum ama okulda her şey değişiyo kendimi ezik gibi hissediyorum.
    Psikologa ya da bir psikiyatra gitsen bile her şey senin çabanla olacak. Güzel güzel yazacaklar sana ilaçları evet. Ama o ilaçlar sana yardım etmez. Tam hatırlamıyorum ama balık tutmakla ilgili bir söz vardı. Balık verme balık tutmayı öğret gibi bir şey. İlaçlar sana balığı verir. Ama hep o anlıktır. Balık tutmayı öğren. Bak sana söylüyorum. Kendinle savaşmaktan korkma. Sunum yaptıktan sonra ya da bir şeyler okuduktan sonra geçiyor bitiyor her şey. Hocanın sana hadi şurayı da sen oku demesini bekleme. Parmak kaldır okumak istediğini söyle. Ufacık bir korkunun bile üstüne gidemezsen hayat seni ezer geçer. Yapma böyle...

Leave a comment:

İşleniyor...
X