Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sosyal Fobi ve üniversite

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sosyal Fobi ve üniversite

Merhaba ilkokul 4.sınıfta kılo alma ergenlıgın getırdıgı cırkınlık mükemmelıyetçi bir baba ve sahip oldugum hassas kişiliğin etkısıyle sosyal fobim basladı.O zamandan berı kendımı gorunus kısılık olarak kabul edemıyorum benımseyemıyorum.kabullenemedıgım ıcın karakterımın de oturmadıgına ınanıyorum zevklerım muzık tarzım hatta sesim bıle cok deişken olabılıyo.Ya da ben boyle hıssedıyorum.Lise sıvarlarına hazırlanmak ıcın dershaneye gıttıgımde yıne ıcıne kapanık bı durumdaydım gorunusumle cok dalga gectıler hatta bana en cok takılan cocuk herkesın ıcınde 'gargamel' dıye bagırdı.Şaun etrafımdan hoş kız diye anılıyorum aşırı kotu durumda degilim bır estetık yaptırdım devamının da gelmesını kesınlıkle ıstıyorum. universiteye bu sene basladım fobık durumumdan dolayı kızlarla konusmakta daha cok zorlanıodum ve okulun ılk gununde bı erkegn yanına oturdum muhabbet etmeye basladım. Tabı bu ısımı daha da zorlastırdı. bı kac grupla kantınde oturdum gayet ıyıydım sonra yoruldum devam edemedım zamanla hepsı yakınlastı ben uzak kaldım sımdı tek basıma takılıyorum ogle aralarında tuvalete gıdıp zamnın gecmesını beklıyorum aglıyorum işkence gibi cok fazla acı cekıyorum... Normaldede zaten mutsuzum kendımden nefret edıyorum yasamak ıstemıyorum bıde bu zorluklara katlanıyorum cok agır gelıyo. Bolumumu acıktan da okuyamıyorum.. Benım yerımde olsanız napardınız? Lutfen yardım edin...

Okurken kendimi gördüm, çok benzer şeyler yaşamışız, tek farkımız benim üniversitede hazırlık hariç 4.senem olması ama hala 2.sınıfta olmam...
    3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verirsen 2 kuruşa seni satar.

When you lose small mind, you free your life..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selinsys View Post
      Merhaba ilkokul 4.sınıfta kılo alma ergenlıgın getırdıgı cırkınlık mükemmelıyetçi bir baba ve sahip oldugum hassas kişiliğin etkısıyle sosyal fobim basladı.O zamandan berı kendımı gorunus kısılık olarak kabul edemıyorum benımseyemıyorum.kabullenemedıgım ıcın karakterımın de oturmadıgına ınanıyorum zevklerım muzık tarzım hatta sesim bıle cok deişken olabılıyo.Ya da ben boyle hıssedıyorum.Lise sıvarlarına hazırlanmak ıcın dershaneye gıttıgımde yıne ıcıne kapanık bı durumdaydım gorunusumle cok dalga gectıler hatta bana en cok takılan cocuk herkesın ıcınde 'gargamel' dıye bagırdı.Şaun etrafımdan hoş kız diye anılıyorum aşırı kotu durumda degilim bır estetık yaptırdım devamının da gelmesını kesınlıkle ıstıyorum. universiteye bu sene basladım fobık durumumdan dolayı kızlarla konusmakta daha cok zorlanıodum ve okulun ılk gununde bı erkegn yanına oturdum muhabbet etmeye basladım. Tabı bu ısımı daha da zorlastırdı. bı kac grupla kantınde oturdum gayet ıyıydım sonra yoruldum devam edemedım zamanla hepsı yakınlastı ben uzak kaldım sımdı tek basıma takılıyorum ogle aralarında tuvalete gıdıp zamnın gecmesını beklıyorum aglıyorum işkence gibi cok fazla acı cekıyorum... Normaldede zaten mutsuzum kendımden nefret edıyorum yasamak ıstemıyorum bıde bu zorluklara katlanıyorum cok agır gelıyo. Bolumumu acıktan da okuyamıyorum.. Benım yerımde olsanız napardınız? Lutfen yardım edin...
      *Burada yazdıklarınızın tam tersini yapardım...!

Mesela:
      Uzak durmak yerine yaklaşmayı
      Ağlamak yerine gülmeyi
      vb vb ....
      Aynasıdır insan insanın. . !

Yorum

nedenlerimiz çok aynı okulu bu yüzden bırakıp açıktan okumaya başladım insanlar yaklaşsada bende uzaklaşıyordum irtibart kuramıyordum bunu yenmek ne kadar mümkün bilemiyorum
        Ya İslamda yükselirsin, Ya inkarda çürürsün, Yol mezarda bitmiyor, Gittiğinde görürsün.

Yorum

Biraz free takılmakta fayda var...

Yorum

sosyal fobi de en basit çözüm sosyal fobili bir arkadaş edinmek mümkün olduğunca beraber bulunmanızda fayda var ... bir zaman sonra bir birinizden güç almaya başlayacaksınız bazen o fobinizle yüzleşecek bazen siz böylelikle olay çözülecek

KuzuZade
            Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
            BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
            Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

selinsys sana tavsiyem insanların acizliğini düşün

2-3 dakika sonrasını bilememelerini

bir damla sudan gelip,bir hendeğe yuvarlancaklarını

insanların aslında yürüyen cenazeler olduğunu yani fani olduklarını,geçici olduklarını

bundan engeç 100-150 sene sonra toprak altında çürüyecek olmalarını,kurtlanacaklarını

yediği yemeği,içtiği suyu bile boğazından geçtikten sonrasına hakim olamamalarını

bunun gibi şeyleri düşün.zaten insanların sonsuz acziyetleri var bakma öyle havalı havalı konuştuklarına.tek başına insanlarıda bırak, yağmur yağmasa bütün dünya biter amerikaymış,rusyaymış hikaye.

insanların aczini düşününce ister istemez rahatlarsın onları gözünde büyütmezsin ve onlarla konuşurken rahat olursun

birde sende olan özellikleri düşünüp şükredersen kendinden emin olursun ve sevinirsin
              hergün; sakat olsaydım ne yapardım,iyiki sakat değilim,gözüm görmeseydi ne yapardım,iyiki gözlerim var,afrikada aç olan insanlar gibi olabilirdim iyiki burdayım,böyleyim diye şükret
              bence senin temel sorunun bu.bolca şükret ve insanların acziyetlerini düşünki onları büyük görme.sana gargamel diyenlerin acizliklerini düşün

şu sözler sana ilaç gibi gelebilir.insanlara bak ve içinden onlara şöyle seslen;
              Hangi güzel yüz ki toprak olmadı,

Hangi tatlı göz ki yere akmadı

bunlar acizane benim tavsiyem.belki şimdi olmasada günün birinde bu dediklerime hak verirsin.
              Last edited by yağız; 07-02-2012, 03:33 AM.
              Yalnız biri iste; başkaları istenmeye değmiyor.
              Biri çağır; başkaları imdada gelmiyor.
              Biri talep et; başkaları lâyık değiller.
              Biri gör; başkalar her vakit görünmüyorlar, zevâl perdesinde saklanıyorlar.
              Biri bil; mârifetine yardım etmeyen başka bilmekler faydasızdır.
              Biri söyle; Ona âit olmayan sözler, mâlâyânî sayılabilir.

17.Söz

Yorum

İşleniyor...
              X