Duyuru

Collapse
No announcement yet.

herşeyin nedeni:bakış açısı

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• herşeyin nedeni:bakış açısı

arkadaşlar bütün sorunlarımızın nedeni bana göre bakış açımızın yanlışlığı

biz toplum içine girdiğimizde utanırız,dikkat çekmek istemeyiz,ilgi odağı olduğumuzda sıkılırız,yüzümüz kızarır
    bazı karakterler ise bunun tam tersi dikkat çekmek ister,herkes ondan bahsetsin ister(halbuki baktığımızda sinifta v.s. biz ondan daha yakışıklı,güzel,akıllıyız ama kendine nasıl bir bakış açısı yakalamışsa dikkat çekmek ister)

kimisi toplum içinde konuşmaktn sıkılır,kimisi illa ben konuşlayım herkes beni dinlesin diye uğraşır(halbuki baksan sıkılan üniversite mezunu, diğeri üniversite mezunu değil)

kimisi çok zor durumda ama mutlu,kimisi ondan daha iyi durumda ama mutsuz

bir insan normal zamanda çok nazik konuştuğu birine,kızdığı zaman çok farklı konşur(kişiler aynı ama değişen bakış açısı)

yolda yürüken tek başımıza isek herkesin bize baktığını düşünüp sıkılırız,ama aynı yolda bir arkadaşımızla geçerken bir olayı hararetli birşekişlde konuşursak ordan geçtiğimizin bile farkında olmayız(biz aynı biz,toplum aynı toplum deeişen tekşey bakış açısı)

eğer olaylara bakış açımızı değiştirirsek iyileşebiliriz.bizden daha az özelliklere sahip insanların sosyal fobi olmadan rahatça davranması bakış açılarından kaynaklanıyor
    Yalnız biri iste; başkaları istenmeye değmiyor.
    Biri çağır; başkaları imdada gelmiyor.
    Biri talep et; başkaları lâyık değiller.
    Biri gör; başkalar her vakit görünmüyorlar, zevâl perdesinde saklanıyorlar.
    Biri bil; mârifetine yardım etmeyen başka bilmekler faydasızdır.
    Biri söyle; Ona âit olmayan sözler, mâlâyânî sayılabilir.

17.Söz

...............
    Last edited by stolz; 22-08-2013, 08:53 PM.

Yorum

Bakış açısı çok önemli ama depresyondaki birininde bunu tek başına destek almadan değiştirmesi çok zor..
      3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verirsen 2 kuruşa seni satar.

When you lose small mind, you free your life..

Yorum

aynen çok önemli ama shondes in dediği gibi yardımsız zor oluyor yol-yöntem geliştirmek bir uzman yardımıyla mümkün oluyor yada bir ilaç tedavisi gereken gücü sağlıyor...

KuzuZade
        Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
        BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
        Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

ben hastalığa yakalanırken nasıl yanlış düşünmüşsem onları tersine sarıyorum.
          şu konudaki http://www.psikoloji.gen.tr/showthre...a-iyileşiyorum gibi yazıyorum ve hergün okuyorum.çok faydasını gördüm.uygulaması basit okuyorum,beyin ona göre düşünmeyi başlıyor,ona göre olaylara bakıyor.o şekilde tavrı almaya başlıyor

17.Söz

Yorum

Bir insandaki bakış açılarının toplamı kaç derece olduğunda herşey yolunda demektir...? Bilen biri hatırlatabilir mi?
            Aynasıdır insan insanın. . !

Yorum

Orjinal yazı sahibi: "ahenk"
              bazen bakış açınızı değiştirdiğinizde çok şey değişiyor.
              mesela; durduk yere canınız sıkılıyor,sebebi bilmiyorsunuz.
              kendinize "gerçekten bir sorun var mı?" diye sorun. Mutlaka başka bir bakış açısına göre "yok" cevabı çıkar.
              O bakış açısı olmazsa başka bir bakış, ama sonunda mutlaka olur
              hani bir olay anlatırlarya
              Afrika'ya giden iki ayakkabı satıcısı herkesin ayakkabısız olduğunu görüklerinde,ayakkabı satıcılarından birisi;burada kimse ayakkabı giymiyor hiç ayakkabı satamayız demiş.diğeri ise;burada kimsenin ayakkabısı yok herkese ayakkabı satarız demiş.

kimisi topluluk onünde konuşmayı çok sever,kimisi hiç sevmez.bakış açısı işte

17.Söz

Yorum

İşleniyor...
              X