Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Psikiyatriye gitmeli miyim?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Psikiyatriye gitmeli miyim?

Merhaba,Daha öncelerdende konu açmıştım şimdi de açıyorum. Tek sorunum sosyal fobi. Aslında sosyal fobi değil, arkadaşımın olmaması, çünkü birisiyle anlaştıgımda kimseyi umursamayıp herkesin içinde delice hareketler yapabilecek potansiyeli taşıyorum, yada yapıyorum. Ama sorun işte burda ki arkadaşım yok, evde sürekli olmam derslerimide etkiliyor, doğru düşünemiyorum bazen, çok kararsız oluyorum bilmiyorum neden. Arkadaşım olsa 1 tane bile, herşeyimi paylaşabilsem ama yok. Sizce psikiyatriye gidebilir miyim? Annem köpek istemediği için evde alamıyorum, acaba almak istesem herşeyi unutabilir miyim, bazı ınsanlardan daha iyi dostlardır en azından. Yorumlarınızı bekliyorum okuduğunz için teşekkür ederim.

Orjinal yazı sahibi: hypnos34 View Post
    .... Tek sorunum sosyal fobi.
    Emin misiniz?
    Aslında sosyal fobi değil, arkadaşımın olmaması,
    *Hımmm! Pek de emin değilmişsiniz... Peki tek sorununuzun arkadaşsızlık olduğundan ne kadar eminsiniz...?
    *
    ... Ama sorun işte burda ki arkadaşım yok, evde sürekli olmam...
    Sürekli evde oluyorsanız; arkadaşınızın olmaması normal gelmiyor mu size de...? Yoksa yatılı bakıcı gibi; yatılı arkadaş mı bekliyorsunuz...?
    evde sürekli olmam derslerimide etkiliyor,
    Tabii etkiler... Böylece ders çalışmak için daha fazla zamanınız oluyordur...
    *
    doğru düşünemiyorum bazen, çok kararsız oluyorum bilmiyorum neden.
    Doğrusunu isterseniz ben de bilmiyorum bunun nedenini...

*
    Arkadaşım olsa 1 tane bile, herşeyimi paylaşabilsem ama yok.
    Sanırım bu konuda da yardımcı olamam size... Evde oturarak arkadaş edinme becerileri hakkında yeterli bilgim yok...*
    *
    Sizce psikiyatriye gidebilir miyim?
    Bi evden çıkabilseniz... O zaman tiyatroya bile gidebilirsiniz...
    Hem psikiyatriye gitmekten kasdınız nedir? Kan yapıcı, kas yapıcı hap gibi; arkadaş yapıcı hap yazdırmayı mı düşünüyorsunuz...?*
    *
    Annem köpek istemediği için evde alamıyorum,
    Köpek alamadığınız için; onun yerine arkadaş almaya karar vermiş gibi konuştunuz...*
    *
    acaba almak istesem herşeyi unutabilir miyim
    Almak istediniz ya...! Anneniz izin vermiyor... Hem köpeklerin, insanlara herşeyi unutturmak gibi bir özelliği olduğunu sanmıyorum... Varsayalım ki herşeyi unuttunuz... Sonra ...??? Unutkanlık size ne kazandırır ne kaybettirir...? Hesabını yaptınız mı?*
    bazı ınsanlardan daha iyi dostlardır en azından.
    Ne bir arkadaşınız var ne de bir köpeğiniz... Merak ettim; köpeklerin bazı insanlardan daha iyi dost olduğunu nasıl biliyorsunuz?
    *
    Yorumlarınızı bekliyorum okuduğunz için teşekkür ederim.
    *Cevabımı okurken bu sözünüzü hatırlayın lütfen...

Aynada ne gördünüz?
    Aynasıdır insan insanın. . !

Yorum

sen sosyal fobiden daha fazlasına sahip gibisin... sosyal fobiyi öncelik meselesi yaptığın için diğer belirtileri göz ardı ediyorsun kanısı var bende farklı belirtilerde varsa onlarıda yazarmısın

KuzuZade
      Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
      BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
      Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

@Şaf_ak saol çok yardımcı oldun. @Beyzade. Ne gibi daha fazlası mesela anlamadım :/ eğer şunu diyosan yeterince çirkinim belki etken olabilir buna. Omen, teşekkür ederim ilgilendigin için, insanlarla ilişki kurabilsem zaten bu durumda olmazdım ben, yinede denemeye çalışıyorum

Yorum

Git doktorun yardımı olacaktır köpek alma sakın .

Yorum

Teşekkürler.

Yorum

Eğer normal biri olsaydın yada sosyal ilşikilerini ve gelişimini bugüne değin normal olarak geliştirebilseydin şu anda birkaç tane arkadaşın olurdu.Demek ki bir yerlerde eksik, fazla yada ayarsızlık var.Ama gittiğin yolun yanlış olduğunu geç de olsa anlamış ve bir arkadaşın eksikliğini hissetmeye başlamışsın, en azından bu güzel.Evden çıkmıyorum diyorsun.Evden çıkmazsan hayatın akışını yakalayamazsın, sokakları, insanları göremezsin.Hayatla savaşacak bilgi birikimi ve deneyimi edinemezsin.Acilen ev dışında da vakit geçirmelisin.Henüz yaşın gençken bunları çöz.Nasıl mı?.Okulundan, dersanenden, işyerinden, apartmanından, sokağından birileriyle birkaç kelimelik giriş faslından sonra bir çay içerek arkadaş olabilirsin.Bence zor olan kız arkadaş yapmak.Senin yaşlarındayken ben de arkadaş eksikliği hissettim ve yeterince evden çıkmadım.Seni anlıyorum.Bol şans.

Yorum

Gitmelsiin bence, sonuçta kaybediceğin birşey olmaz, her hastalığın olduğu gibi sosyal fobininde psikiyatride tedavisi var. İlaç ve terapi sfyi atlatmanda sana yardımcı olabilir...
                3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verirsen 2 kuruşa seni satar.

When you lose small mind, you free your life..

Yorum

İşleniyor...
                X