Duyuru

Collapse
No announcement yet.

insanların arasına karış,biraz sosyalleş,korkularının üzerine git v.b.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• insanların arasına karış,biraz sosyalleş,korkularının üzerine git v.b.

bu tarz nasihatleri çok duyduk,okuduk.ama bana göre toplantılara, v.b. karışmak "zamansız olursa" insana yarar değil zararda verebilir.bende böyle oldu.

kişi topluluk karşısında heyecanlanır,yüzü kızarır v.s. ama ona denirki toplantılara katıl,böyle böyle iyileşirsin.
    kişide şöyle düşünür:dün toplantıda heyecanlandım,yarında heyecanlanıcağım büyük ihtimalle.ama aklında"toplantıya katıldıkça iyileşirsin" olduğu için yine katılır belkide katılmak zorundadır.toplantıda yine heyecanlanır,yüzü kızarır v.s. ve moralmen dahada kötü olur.

insanlar zaten insan içine mutlaka çıkar.işte çalışmıyorsa,dışarı çıkmıyorsa evlerine misafir gelir yine insan içine çıkar.belki az olabilir ama mutlaka çıkar.işte çalışıyorsa veya okulda ise zaten insan içindedir.

dün ile bugün arasında düşüncelerimizde değişiklik yoksa yarın yine toplantıda,insanlar içinde heyecanlanıp,yüzümüz kızarıcaktır,sesimiz titreyecektir.bakış açısını değiştirmedikçe aynı şeyler olucaktır.bu yüzden evde iken,toplantı öncesi düşüncelerimizi değiştirmeliyiz.sadece "toplantıya katıldıkça iyileşirsin" düşüncesi ile olmuyor.

ben istemedende olsa birçok toplantıya katıldım,sunum yaptım ama iyileşmedim.bazı zamanlar hastalığım dahada kötü oldu,moralim daha bozuldu.
    aynı şeyleri yaşayanlar varmı,tecrübelerimizi paylaşalım
    Yalnız biri iste; başkaları istenmeye değmiyor.
    Biri çağır; başkaları imdada gelmiyor.
    Biri talep et; başkaları lâyık değiller.
    Biri gör; başkalar her vakit görünmüyorlar, zevâl perdesinde saklanıyorlar.
    Biri bil; mârifetine yardım etmeyen başka bilmekler faydasızdır.
    Biri söyle; Ona âit olmayan sözler, mâlâyânî sayılabilir.

17.Söz

Züğürt tesellisi bunlar...

Yorum

Yazdıklarını takip ediyorum, bu yazında gayet güzel olmuş. İnsanın sosyalleşebilmesi için iletişime geçmesi lazım, toplantıya gidip orda herkes konuşur sende dinlersen bunun sana olumlu değil olumsuz etkisi olur... Malesef sfyi bilmeyen kişiler böyle tavsiyelerde bulunuyorlar...
      3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verirsen 2 kuruşa seni satar.

When you lose small mind, you free your life..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: shondes View Post
        Yazdıklarını takip ediyorum, bu yazında gayet güzel olmuş. İnsanın sosyalleşebilmesi için iletişime geçmesi lazım, toplantıya gidip orda herkes konuşur sende dinlersen bunun sana olumlu değil olumsuz etkisi olur... Malesef sfyi bilmeyen kişiler böyle tavsiyelerde bulunuyorlar...
        teşekkür ederim.
        evet.toplantılara katılmak,insanların arasına katılarak sosyalleşmek önemli ama insna hazırlıklı olmalı,düşüncelerini değiştirmeli ondan sonra sosyalleşmeli.dediğin gibi sosyal fobiyi bilmeyenler sürekli bu tavsiyeleri verirler.

Orjinal yazı sahibi: ayılırsınveanlarsın View Post
        Züğürt tesellisi bunlar...
        burada teselli olan ne.sen yanlış konuyu okuyup,oraya yazıyorum diye buraya yazdın galiba

17.Söz

Yorum

anksiyete ve fobilerde alışamama durumu söz konusudur. bu problemi yaşamayan bir insan ilk heyecanlanır çekinir, sonra duruma alışır ve rahat eder. anksiyete ve fobi yaşayanlar duruma alışamazlar. istediği kadar maruz kalsın bir rahatlama oluşturamazlar. dediğim gibi devreye otonom sinir sistemi giriyor ve bu sisteme bilinçli müdahale söz konusu değil.

her ortama girmek yerine güvenli ortamlarda kaygı deneyimlemeden olumlu yaşantıları kendinize yaşatmanız gerekiyor. güvenebileceğiniz bir kaç arkadaşınızın bulunduğu ortamlarda rahat davranmayı deneyimledikçe bu sorun azalır.
          ... ve ruhunun ilhamını dinledi insan. Sonuçlara razı olmak şartı ile istediğini seçmekte ve şeçtiğini yapmakta özgürsün....

Yorum

işin garip tarafı ben orta okulda tahtada ders anlatan,sürekli derse katılan biriydim.ne olduysa sonradan oldu.

17.Söz

Yorum

İşleniyor...
            X