Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sosyal Fobiden Kurtuldum Utangaçlıktan Kurtuldum Gir içeri

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sosyal Fobiden Kurtuldum Utangaçlıktan Kurtuldum Gir içeri

Evet bu konuyu açmamın sebebi burda çoğumuzun yaşadığı ortak bir sorunu herkezin aşabileceğini insan isterse herşeyi başarabileceğini anlatmak istediğim için açtım bunu şöyle söyleyim insan öyle bir varlıktır ki %0 umut varken bile umudu ortaya çıkartabilecek güçte çok güçlü inanılmaz güçlü bir varlıktır allah (c.c) İnsana diğer canlılardan farklı düşünme , akıl gibi önemli şeyler vermiştir demekki insan okdr önemli güçlü bir varlıkkki ... birde şunu duymadınızmı hiç allah hiçkimseye kaldıramayacağından fazla yük vermez bunlar size bir çağrışım yapmıyormu hepimiz kurtulabilirz yeterki inanın başarının %99 u terlemektir %1 i ise şans yani o %1 demek istediğim belkide bazılarımızın çevresinde onu anlayanların çıkıpta hep arkadaş kalmak istemeleri onu ezmemeleri içine alıp onu kendileri mutlu etmeleri gibi birşey bunu beklemeyelim terlemeden bişeyi başaramayız nasıl bir erkek kas yapmak için kendini zorlaması gerekir ter akıtması gerekirki vucudu gelişsin bizde öyle gelişiriz durduğumuz yerden buraya dertlerimizi açarak fazla ilerleyemeyiz hadi biraz ter dökün yarından itibaren başlayın belki sizi zamanlardır tanıyan insanlar bile olsa değişim yapın utanmayın bbu zamandır böyleydi bu çocuk kendi çapındadeğiştirmeye çalışıyor kendini hahahah diye güleceklerini düşünmeyin farz sayınki düşünün nasolsa onlardan bir zaman sonra uzaklaşcaksınız ne o sizi tanır bir zaman sorna ne siz onu rezil olun ama olsanız bile dediğim gibi birbirlerinizi birgün unutmayacakmısınız boşver bu zaman içindede kendinizi geliştirirsiniz siz ona bakın zaten hep böyle düşünürseniz işte odur sosyal fobi bırakın içinizden aklınızdan gelen ilk şeyi ortama aktarmakla başlayın şahsen ben bu foruma katıldığım gün depresyondaydım nedeni 17 yaşındayım 17 senedir toplumda pasif ezig hep konuşan sevgilileri olan sınıfta espiri yapanları imrenen birydim oysaki psikoloksuz azimle değiştim süper bi duygu bu sanki şuna benziyor bi oyunda level atlamak gibi sonra hep o düzeyde devam edersiniz buda böyle bişi hep öyle kalıyorsunuz değişiyorsunuz ben artık çevresi olan hatta şöyle bakıyorumda benim eski halimde olanların bana bakıp keşke şunun gibi olsaydım dediği kişi oldum artık toplu giderken hep bana laf gelir hep beni oranın asıl sahibi kişisiymiş gibi ben konuşunca susarlar ve aaa evet öyle deyip gözüme girmeye çalışıyorlar istediğim kadar sevgilim var ben başardım ve nasıl başardım gittim önce tek yapmanız gereken konuşurken salak gibide olsa hep konuştuğunuz kişilerin gözlerine bakın ve hep bakın o anda herşeyiniz açılır ve o kişi utanır o utanınca gözünü çevirincede size güç gelir ve düzelmeye başlarsınız toplumda aklıma gelen ilk şeyi söyleyip gülerdim zamanla kaale aldılar zamanla böle yaparak düzeldim saçmada olsa bişiler söledim sonrada güldüm kendi kendime dedilerki bunda iş var ve düzeltim artık bunu başarınca utangaçlıkta kalmıyor her zaman aynı şeyi yapıyorsunuz sınıfta espiri yapıp hocayı dahi güldürüyorum artık süperim ama tek bir şart daha var oda en az 3 aylık bir zaman çok iyi azimle başarsanız 3 ayda değişirsiniz !!

bide şöyle bir not vereyim bu zman zarfında şunu anladımki hepimiz aynıymışız o en yüksek tuttuğunuz insanlar bile benmişim aslında onu anladım aslında onlarda bizim gibiymişte bunları yapıptıkları için böyle görünüyorlarmış bide bunu farkettim bende artık dünyadan bir varlığım artık bunu hissetmeye başladım eskiden olsa insanlardan başka bir boyuttaymış gibi gelirdi ama bunları deneyince anladımki hepsi benden bile ezig dedim ve şuan mutluyum allahıma şükürler olsun böyle giderse üniversitede rahatlıkla toplum karşısında sunum yaparım hatta espirili bir şekilde ne varki diyorum artık eskiden olsa o zor diye bakarıdım şimdi artık ne varki diyorum bide şunu anladım her an biri bizi gözetlemiyor insanlar kendi havalarında kimse bizi aramıyor dikkatle sezmiyor rahatça dolaşın kimse size bakmıyor herkez bizi dinlemiyor kötü bişey oluncada bişey olmuyor... düzelmek isteyen iletiişime geçebilir

Yorum

Hiç sanmıyorum dostum bence geçici bir durum seninki inşallah iyileşirsin temennimiz bu yönde ama gerçekten sf hastasıysan önceden bu kadar kolay kurtulamazsın =)
      Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

Yorum

kendinize güvenmiyorsanız hipnoterapi alın kurtulursunuz en azından hayattan zevk almaya bşlarsınız

Yorum

keşke bu kadar basit olsaydı. anlattığın kadar basit olsaydı
          ATEŞİ TEKRAR ALEVLENDİRMEK İÇİN KIVILCIMLARIN OLMASI GEREKMEZ Mİ? KIVILCIMLAR OLMADAN ATEŞ NASIL ALEVLENİR?

Yorum

bu kadar kolaymıymış bundan kurtulmak ,vallahi helal olsun kurtulabilene!!

Yorum

senin sosyal fobi değil sadece utangaçlıkmış
              Before you diagnose yourself with depression or low self esteem, first make sure you are not, in fact, just surrounded by assholes. -W.G

Yorum

evet kurtuldum ama herşey gibi ağaç yaş iken eğilir beyler gene izleri kalıo o izler bile hayatı bazen zindan edebilio en iyisi hipnoterapi almalıyım yada biri söylesin psikoterapimi alsak yada başka bi terapi gibi bişeyler vardı ??

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sertralin
                  Kurtulmuşsun da hala kafanda yanlış inanışlar var. Zannediyorsun ki, sınıfta espri yapan vs. olunca bir şey oluyor. Kafanda çok yanlış düşünce var. Hocayı güldürdüm diye seviniyorsun falan bunlar çok boş şeyler.
                  bence sen hala sosyal fobiksin sen anlamazsın sana göre yapamadığın için bunları boş geliyor bende zamanında öyleydim insan dediğin öyle olur hayvanmısında suscan sınıfta töbe töbe

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sertralin
                    Benim ne demek istediğimi vakti gelince anlarsın.
                    en kısa zamanda hipnoterapi merkezine seninde gitmen gerek !!

Yorum

Selam

Ne kadar sürede kurtuldunuz sosyal fobiden? Sosyal fobiniz sona erdikten sonra iletişiminiz nasıl oldu?

Yorum

titreme kasılma ve sosyal dikkat dağınıklığı korku oluyor buna bir çözümün var mı

Var Tabi benimde yaslı sözlerim
                        Akar Kanı cennetin bekledikleri
                        Atar Gibi kalbime girmek İstedi
                        Kendimi Kabrime Gömmek İstedim...

Yorum

İşleniyor...
                        X