Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sosyal Fobi , Çekingenlik , Kızarmak Tedavisi Hakkında ÖNEMLİ

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Hatri
    adlı üyemiz Sosyal Fobi , Çekingenlik , Kızarmak Tedavisi Hakkında ÖNEMLİ konusunu başlattı

Sosyal Fobi , Çekingenlik , Kızarmak Tedavisi Hakkında ÖNEMLİ

Merhabalar başlıktada söylediğim gibi kısa ve öz bişi sorucam bende sosyal fobi utangaçlık utanınca kızarmak bu özellikler var Sorum şu bundan kurtulmak için nereye gitmem mantıklı kurtulmak istiyorumda ÖRN: hipnoterapi psikiyatr psikolog falan filan NE yaparsam Hayatım kurtulur
    * BEnde MEsela toplu ortamdayken hele karşı cinslerinde olduğu bi ortamda ve o karşı cinsleri fazlada tanımıyorsam mesela aynı sınıfta ama fazla tanışmamak gibi o anda herkez bişiler derken ben nedesem diye düşünürüm diyecek bişi bulamam bulsamda cesaret edemem saçma olur diye düşünürüm kimse gülmez bari mal olacağıma susarım gibi şeyler olur hep susarım sonra kankalarımla konuşurum 3-5 arkadaşım var ama sadece 1 veya 2 tanesiyle çok yakınım onlarda aynı cinsim karşı cinsten ezig olanlarla birazda olsa konuşabiliyorum ama oda az diğerleriyle mesela arkadaşım kankamın yanına onun çok tanıdığı karşı cinsle konuşur ben ise bakarım bişi desem olmaz bi kere dedim derken saçma oldu heralde bi kızardım olayı toparlamya falan çalıştım utandım bunela böyle sınıf ortamında susarım dolaşacak arkadaşım bile az üniversitede sunum fobiside çıkar kesin ne bok yicem kesin kurtulmam lazım
    * bi ortamda herkez bana bakıyormuş gibi oluyor herkez beni dinliyor
    * toplu ortamlarda söz sahibi söz liderliği gibi bi karakterim hiç olmadı hep susarım konuşsamda arka planda
    * anca kankalarım arklarım olursa hayat güzel ama ben kurtulmam lazım ne tedavi almam gerek
    * okuldanda nefret etmeye başladım canım sıkılıyor ezig gibi olduğum için herkez benle dalga geççek gibi hissediom derslerde hocalarla ilgim az
    ÖZET: Hayatta çok ciddi olmaktan bıktım bende hocalarımla başkalarıyla tanımadıklarımla hoş beş muhabbet yapmak espiriyi arya katmak muhabbeti açmak ortamda yaramaz dedikleri ben olmak istiom normal bi insan olmak istiyorum mesela tanımadığım biri gelse hemen ciddi ciddi olurum fazla konuşamam utanırımda espiri bile yapamıom çok yetenekliyim bu konuda ama yapamam bana tedavi yönetemleri nelerdir onları açıklarmısınız hatta hangisine gitmeliyim
    ÖZET2: birde ben bişi yaptıkdan sonra çok kafayı takarım o ana ya hata yaptıysam ya kalbi kırıldıysa ya öyle olduysa böyle olduysa mesela birine bişi derim kalbi kırıldıla tüh dert ederim sonra o bana yapar çok rahat beni iyice deli eder sonra bide buna acıdım kahretsin durumu olur bu durumda var bende çok vicdanlıyım mı desem nedir bu
    Last edited by Hatri; 22-02-2012, 05:47 PM.

• Hatri
    replied
    Orjinal yazı sahibi: karavana View Post
    Arkadaşım öncelikle yazılarını okunaklı yazmaya çalışırsan çok çok ii olur , inan bana yazını okumak tam bir işkence .. İkincisi bir an önce bir psikiyatriste başvur ve ilaç tedavisine başla ,artı psikoterapi almanıda tavsiye ederim.. Sağlıcakla kal...
    psikoterapiyle psikiyatris arasında ne far var

Leave a comment:

• Hatri
    replied
    tavsiye etmiştim bunla kurtulunuyormuş dedim ancak sizlerden bilgi almam gerek bunları olan bir insan hangisine gitmeli die

Leave a comment:

• shondes
    replied
    Hipnoterapiyle kurtulmamışmıydın sosyal fobiden?

Leave a comment:

• karavana
    replied
    Arkadaşım öncelikle yazılarını okunaklı yazmaya çalışırsan çok çok ii olur , inan bana yazını okumak tam bir işkence .. İkincisi bir an önce bir psikiyatriste başvur ve ilaç tedavisine başla ,artı psikoterapi almanıda tavsiye ederim.. Sağlıcakla kal...

Leave a comment:

İşleniyor...
X