Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Merhaba aranıza yeni geldim sosyal fobiliyim

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Öğretmensin demek sırf merakımdan soruyorum ya bu yeni sistem hakkında ne düşünüyorsun?
    Sussak ölüm, konuşsak intihar...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sorun
      rahatsızlığının ne derece olduğunu anlatsan iyi olur. sosyal fobi tanısını biri mi koydu sen mi? ve neye göre belirlendi?
      Sorun;
      gerçekten bu soruna daha uzun bi şekilde ve daha sakin bir zamanda ufak biyografig tarzda bir cevap versem daha iyi olur.
      Cenab-ı Hak Hz.Yakub'a sual eyledi

"-Sana Yusuf'u niçin geri verdiğimi biliyor musun?"

''-Bilmiyorum Ya Rabbi'' dedi Hz.Yakub

Ve Allah (cc) buyurdu:

"ÇÜNKÜ SEN BÜTÜN ÜMİDİNİ BANA BAĞLADIN!"

Yorum

Orjinal yazı sahibi: omen
        işte bunu sevmiyorum elimde modluk silahı var da onu kullanıyorum gibi bir hava estirmesen olmaz mı? Sen daha birkaç gündür üyesin ben 8. yılımdayım kime nasıl davranacağımı çok iyi biliyorum. Zaten sana bir şey öğreteyim demedim ki kalkıp o lafı ediyorsun. Kaldı ki ben SFden kurtulmuş biriyim..modluğu kullanıp kimseye üstten davranmıyorum bi sen öyle görüyorsun sanırım.
        Sen iyi bir moderatorsün. Verdiğin emekler boşuna değildir. Allah her daim seninde mutlu ve sağlıklı olmanı nasip etsin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: imparator View Post
          Sen iyi bir moderatorsün. Verdiğin emekler boşuna değildir. Allah her daim seninde mutlu ve sağlıklı olmanı nasip etsin.
          360 derece dönmek bu oluyor sanırım.
          ''People who don't know me think I'm quiet, people who do wish I was.''

Yorum

Orjinal yazı sahibi: laviinya View Post
            Anladım..
            Dediğim gibi ben abartılacak bir kabirlık naziklik durumu göremiorum ama böle olsa bile bu benim seçimim.
            Gerçekten de bu benim üye odluğum ilk piskoloji forumu deil ve gerçekten bi üyenin yazdığı azarlayıcı tersleyici mesajdan ötürü giden çok insan gördüm.
            Bu derece hassas olmak doru deil elbet ama bu eminim onların elinde olan da bi şey deildi.
            Bi de her şeyin bi yeri bi zamanı vardır emin ol.Bunu nerden çiakrdin bilmiorum ama avm'ye gittiğimde de nalbura gittiğimde de nasıl davranacağimi biliyorum.
            Sosyalfobiliyim deiynce zombi gibi bi şey canlanıor sanırım insanların gözünde

Son soruna gelince öğretmenim.
            Tanıştığımıza yeniden memnun oldum. Güzel bir meslek. Kendinize iyi bakın.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Lacrymosa. View Post
              360 derece dönmek bu oluyor sanırım.
              İstediğiniz gibi algılayabilirsiniz. Benim açımdan sorun yok.Ben kendimin , neyi neden yazdığımı , davrandığımı , konuştuğumu biliyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yasi View Post
                Öğretmensin demek sırf merakımdan soruyorum ya bu yeni sistem hakkında ne düşünüyorsun?
                Yasi gerçekten bu sistemi kimse henüz tam olarak bilmiyor.
                Kafa karişikliği olan soruları bakana soruyorlar o da cevap veremiyor.
                Okula başlama yaşinin düşmesi,Kuran'ı Kerim-Kürtçe gibi bazı seçmeli derslerin konulması,fabrika ve sanayilerle iş birliği içinde mesleki okulların açılması,İlkokulun 4 yıla düşmesi,ortaokul ve liselerin bir araya getirilimesi gibi durumlar var.
                Bence özellikle gerçekten ülkemizde adam gibi bi mesleki eğitime çok ihtiyaç var.
                Diğer konularsa gerçekten çok tartışmaya açık şeyler.
                Bu konuyla yazacak çok şey var aslında ama kısaca şunu söyleyeyim gerçekten bu işin içine öğretmenleri öğrencileri velileri üniversiteleri katmadan onları dinlemden ben yaptım oldu mantığıyla hareket etmek iyi sonuçlar doğurmaz bence:/

Ve Allah (cc) buyurdu:

Yorum

Yasi gerçekten bu sistemi kimse henüz tam olarak bilmiyor.
                  Kafa karişikliği olan soruları bakana soruyorlar o da cevap veremiyor.
                  Okula başlama yaşinin düşmesi,Kuran'ı Kerim-Kürtçe gibi bazı seçmeli derslerin konulması,fabrika ve sanayilerle iş birliği içinde mesleki okulların açılması,İlkokulun 4 yıla düşmesi,ortaokul ve liselerin bir araya getirilimesi gibi durumlar var.
                  Bence özellikle gerçekten ülkemizde adam gibi bi mesleki eğitime çok ihtiyaç var.
                  Diğer konularsa gerçekten çok tartışmaya açık şeyler.
                  Bu konuyla yazacak çok şey var aslında ama kısaca şunu söyleyeyim gerçekten bu işin içine öğretmenleri öğrencileri velileri üniversiteleri katmadan onları dinlemden ben yaptım oldu mantığıyla hareket etmek iyi sonuçlar doğurmaz bence:/
                  Bu calışmaları, öğretmenlerle işbirliği içerisinde mi yürütüyorlar, anket uyguluyorlarmı mesela?
                  Bu projelerin gercekliği var mı okullar hayat olsun ıvır zıvırları :S
                  Köydeki ayşe teyzeler, şoför osmanlar sosyalleşecekmiş :S : )

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sorun
                    sana tavsiyem, bu başlığın selam verme başlığı olsun, sorunların için ayrı bir tane aç. çünkü 6 sayfa olmuş ve çoğunluğu boş lafla geçmiş, sıkıntılarına dair pek birşey konuşulmamış. şimdiden sonra burada anlatırsan arada kaynar gibime geliyor. yine de sen bilirsin. ve insanlara gerçekten "insan" gibi muamele edip, saygı duyarak konuştuğun için de teşekkürler. bunu herkes anlayamaz.
                    Evet sorun inş. yarın yeni bi başlık açıp düzgünce,uzun uzun ordan anlatmak daha mantıklı burası hem çok karıştı hem vakit geç oldu..

Ve Allah (cc) buyurdu:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yasi View Post
                      Bu calışmaları, öğretmenlerle işbirliği içerisinde mi yürütüyorlar, anket uyguluyorlarmı mesela?
                      Bu projelerin gercekliği var mı okullar hayat olsun ıvır zıvırları :S
                      Köydeki ayşe teyzeler, şoför osmanlar sosyalleşecekmiş :S : )

Yasi gerçekten çok iyimsersin
                      Bu projenin içinde ne biizm ne öğrencilerin ufak bi fikrimiz bile sorulmadi öle anket falan hak getire.
                      Bi de okullar köylüler sosyalleşmeli mi?
                      Gerçekten her yerin toplumsal durumu farklıdır ama ben doğu görevini yapıorum şu an meslekte ilk yılım.
                      Ve gerçekten burada şu kısacık zamanda yaşaiklarımı gördüklerimi anltsan oturur ağlarsın.
                      O ayşe teyzeler osman amcalar artık o kadar da masum şirin köylüler deiller.
                      En azından benim yaşadiğim yerde öyle deil.
                      Buralar batıdan bi 50 yıl geride rahat.Daha çok fırın ekmek yenmesi lazım buraların kalkınması için malsef:/

Ve Allah (cc) buyurdu:

Yorum

Arkadaşlar gerçekten yarattığım gerginlikten dolayı kusura bakmayın.
                        Yarın inş. daha ayrıntılı bir biçimde durmumu anlatan bir yazı yazarım.
                        Şimdilik iyi geceler..

Ve Allah (cc) buyurdu:

Yorum

Yasi gerçekten çok iyimsersin
                          Bu projenin içinde ne biizm ne öğrencilerin ufak bi fikrimiz bile sorulmadi öle anket falan hak getire.
                          Bi de okullar köylüler sosyalleşmeli mi?
                          Gerçekten her yerin toplumsal durumu farklıdır ama ben doğu görevini yapıorum şu an meslekte ilk yılım.
                          Ve gerçekten burada şu kısacık zamanda yaşaiklarımı gördüklerimi anltsan oturur ağlarsın.
                          O ayşe teyzeler osman amcalar artık o kadar da masum şirin köylüler deiller.
                          En azından benim yaşadiğim yerde öyle deil.
                          Buralar batıdan bi 50 yıl geride rahat.Daha çok fırın ekmek yenmesi lazım buraların kalkınması için malsef:/
                          anket yapıp yapmadıklarını sormam iyi niyetliymiş evet..
                          Ama köylülern sosyalleşmesi, okullara hiçbir yatırım, futbol topu göndermeyen milli eğitime kinayeydi.
                          Kolaylıklar ve sabır diliyorum mesleğinizin ilk yıllarında idealistliğinizi elinizden alıp sizi caresizlik duygusuyla sınadıkları icin.

Yorum

- SOSYAL FOBİ - YARDIMLAŞMA GRUBU

: : AMAÇ : : Sosyal Fobi sorunu yaşayan insanların bir araya gelmesi, deneyim ve sorunlarını paylaşmalarını sağlamak, çözümler üretmek birbirimize yardımcı olmak.

Kendi yalnızlığınızı büyütmeyin, birbirimize destek olalım. Yaşadıklarımızı, kattettiğimiz yolları, kırgınlıklarımızı, korkularımızı, hayattan ne beklediğimizi ve Sosyal Fobi'nin üstesinden nasıl gelebileceğimizi tartışalım.
                            Burası herşeyi paylaşabileceğiniz bir ortam, siz de birşeyler yazarak bir adım atabilirsiniz. İşe yaradığını göreceksiniz.

Grubumuz : http://www.facebook.com/groups/ozgurhayat/ Sohbetler burada yapılmaktadır..

Sayfamız : http://www.facebook.com/sosyalfobiyeson

Yorum

İşleniyor...
                            X