Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İlaç kullanmadan yenen var mı?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• İlaç kullanmadan yenen var mı?

Sosyal fobiyi ilaç kullanmadan yenenler(varsa tabi) nasıl başardınız?

asosyalliği kast ediyorsun galiba ilacı var mı ki onun?
    Hayatta tek pişmanlığım , pişman olurum diye yapmadıklarımdır.

Yorum

bende sosyal fobi ve o.k.b var.Misol adlı ilaç kullandım uykusuzluk yaptı ilk 1 haftada bıraktım.Ben sosyal fobi ve o.k.b hastası olduğumu yaklaşık 6 ay önce öğrendim.İlaç fayda etmeyince savaşmaya karar verdim.Ben kendimi motive ederek bu hastalıklar zincirini yenmeye çalışıyorum.Öncelikle facem vardı onu bir kapattım çünkü facebook ankstye arttırıyor kaygı arttırıyor mesela ben sürekli mesaj bekliodum arkadaşlarımdan mesaj gelmeyince moralim bozuluyordu arkadaşlık tekliflerim kabul edilmeyince sosyal fobi artıyordu pc başından kalmıyordum öncelikle bilgisayrı ve interneti ortadan kaldırdım...ben mükemmelliyetçi zihnimin verdiği korkuları çekingenlikleri zorla yaptırıyorum canıma yetti artık ne olacaksa olsun diyorum hiçbirşeyde olmuyormuş valla kimse benden üstün değilmiş sürekli deniyorum asla vazgeçmiyorum rezil olduğumu düşünsem bile.bence iş ilaçta değil zihinde motivasyonda bitioyr.Ben de yolun başında sayılırım sürekli deniyorum işte gittiği yere kadar gidecek...

Yorum

bilişsel terapi ile.. hiç ilaç kullanmadan sadece terapi ile yendim. ancak biraz yatırım gerekiyor.
        Sahte kalabalıkların olacağına, kaliteli bir yalnızlığın olsun..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: adnankemal
          İlaçla yenen var mı diye sorsaydın keşke
          doğru diyosun ilaç sadece askıya alır, etkisi geçince devam eder..
          Sahte kalabalıkların olacağına, kaliteli bir yalnızlığın olsun..

Yorum

İşleniyor...
          X