Duyuru

Collapse
No announcement yet.

sosyal fobiyi yenmek adına...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• sosyal fobiyi yenmek adına...

Arkadaşlar lafı fazla uzatmadan konuya giriyorum.Yıllardır sosyal fobi hastasıymışım meğer.Ben değişmez karakter özellikleri sanıyordum yaşadıklarımı.Neler çektim neler özellikle askerde.Herkesler tekmil veriodu ben veremiyordum.Bir gariplik var diyordum bu işte.Meğer sosyal fobiliymişim.Bu zamana kadar ne öyle çok sevgilim oldu ne geniş bir arkadaş çevrem yaşadığım yerli yersiz korkular da çabası bir de mükemmellik takıntısı başladı son 2 yılda.herşeyde aşırı bir düzen arıyordum.Hayatım nasıl gitcek böyle diye düşünüodum.İnsanın hasta olduğunu bilmesi bile rahatlatıor.Daha hasta olduğunu bilmeyenler var. 6 ayda baya yol kat ettim kendimi tanıyamıyorum.Mesela önceleri adres soramazken Antalyada tam 20 kişiye adres sordum.Ortamlarda konuşom güldürüyom herkesi.Bazen gülmüyorlar rezil oldum diye düşünüom sosyal fobi giriyor devreye sıkıntı basıyor.Sonra ben mükemmel değilim diyerek kendimi telkin ediyorum rahatlatıyorum kendimi.Deneye deneye zorlaya zorlaya anlıyorum ki kimse benden farklı değilmiş.Ben neden ezileyim ki diyorum.Böyle böyle motive ediyorum kendimi.Ama herşey bitmedi henüz bu sosyal fobi denilen illet sürekli pusuda oluyor.inanırmısınız buraya yazarken bile çekingenlik oluyor sosyal fobi yüzünden ister istemez elimde değil.Sonra ben mükemmel değilim diyorum telkin ediyorum kendimi rahatlatıp yazabiliyorum.Her seferinde böyle kendimle konuşmak zorundayım.Bu benim sistemim sizde deneyebilirsiniz.Psikolok ilaç verdi misol diye bir hap.Sosyal fobiyi yencem diye uykusuz kalıodum bu ilaç yüzünden gene sinirli karamsar oluodum,ne anladım ben bu işten diyip telkin almaya karar verdim.Özgüven depolaması yaptı bana 2-3 seans.Kimse senden üstün değil dedi zamanla göreceksin dedi dene yani dedi.Ben de deniyorum sürekli baya yol kat ettim...
    Last edited by unforgiven_54; 16-10-2012, 01:22 PM.

Sosyal fobiyi yenmek diye bir şey yok. Öncellikle anlamamız gereken bu. Hepimizin bu dünyada bir sınavı var, biz böyle sınanıyoruz. Bize düşen sitem etmemek ve hastalığımızı iyiye götürmek için tedavi almak. Daha iyisi için mücadele etmek. Her insanın yaşadığı kaygılar yüzünden yapamayacağı şeyler vardır, bizdekiler daha fazla işte hepsi bu.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sosyalfobik24
      denemelerine devam et, vazgeçme, ümitsizliğede düşme,, adım adım sosylfobili oldun. adım adımda kurtulacaksın...
      aynen öyle savaşan kaybedebilir,savaşmayan çoktan kaybetmiştir...Zihnimin verdiği korkuları çekingenlikleri ne olacaksa olsun artık diyip zorla yaptırıyorum.Bu zamana kadar sosyal fobi beni esareti altına aldı şimdi ben onu esaretim altına alacağım.Ne olursa olsun asla vazgeçmeyeceğim ve gelişmeleri bendeki değişiklikleri buraya yazacağım...

Yorum

İşleniyor...
      X