Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Mide gurultusu yüzünden okulu bırakıyorum...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

bunun için okul mu bırakılırmış.

Yorum

bu sorun bendede var ne yapacam bilmiyrm

Yorum

Mide gurultusunu kesen bir ilaç olsa varımı yoğumu dökmeye hazırım

1 aydır kola ve çay dışında kafeinli içecek içmiyorum.

Doktorun yazmış olduğu 28 tableti gün kaçırmadan kullandım.

Yemeklerimi belirli saatlerde yemeye dikkat ediyorum, daha çok sebze ve gaz yapmayacak sulu yemek yemeye özen gösteriyorum.

Sonuç:

Hala gurulduyor.. Bazen geceleri gurultu sesiyle uyanıyorum
        Last edited by grltu; 10-03-2013, 12:40 AM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dertli biri
          gazlı içecekler midenize karbondioksit gönderir ve guruldamasına sebebiyet verir. gazlı içecekleri kesin bir süre... ayrıca mide guruldaması dediğiniz şeyin asıl yeri kalın bağırsak olabilir... kalın bağırsakta da biriken hava guruldamaya sebebiyet verir, yani sadece mideyi ele almayalım.
          haklısınız, öyle alıştığım için mide guruldaması diyorum.. aslında guruldayan yer bağırsaklarım.. bi gün sol taraf gurulduyor öteki gün sağ taraf

Yorum

Orjinal yazı sahibi: grltu View Post
            haklısınız, öyle alıştığım için mide guruldaması diyorum.. aslında guruldayan yer bağırsaklarım.. bi gün sol taraf gurulduyor öteki gün sağ taraf
            bugün doktora gittim ilaç verdi geçeceğini pek zannetmiyrm fakat geçerse ilaç adını yazabilrm

Yorum

Orjinal yazı sahibi: krngrlts View Post
              bugün doktora gittim ilaç verdi geçeceğini pek zannetmiyrm fakat geçerse ilaç adını yazabilrm

ben 28 gün protech diye bir ilaç kullandım, fayda etmedi.. sonraki türkiye macerasına kadar böyle idare edecem

Yorum

Belkide psikolojiktir.Sürekli mideni düşünmekten oluyor olabilir.Örneğin ben korku filmi izlerken aynı şey bana olursa diye kafamda canlandırıyorum olan yere ağrı giriyor durduk yere.Beynin vücuttaki etkisi büyüktür.
                Kafandaki her şeyi yapabilirsin.

Yorum

Bendede var aynı sorun ve işin kötüsü geçen ygs sınavında sınavı resmen içine etti. 3. yılım oluyor mezun olalı ve sınava son 1 ay kala bu durum belirdi bende.Son hafta yapılan seri dersane denemelerinde hep sınavın ortasında bırakır çıkardım .ve malesef öyle görünür ki tüm umutları bağlamış olduğum lys sınavındada beni rahat bırakmıyacak bu illet.

Yorum

Yıllardır yaşadığım bişey,başka bi yere gidip kaldığımda,strese girdiğimde çok fazla oluyor,zaten tüm mide ve bağırsak hastalıklarının hepsi stres kaynaklıdır.Eğer sessiz bi ortamdaysam ve guruldamaya başladıysa derin derin nefes alıyorum çok faydası oluyor denemeni tavsiye ederim,biçok doktora gittim biçok ilaç kullandım artık ilaç kullanmıyorum karaciğerim ne durumda kim bilir,zaten psikolojik kaynaklı,mutlu olduğumda çok olmuyorum.Benim toplum içindede çok olmuyo.5 -6 senedir hiç bi gazlı içeceği kullanmıyorum arada bir canım isterse soda,baklagilleri pek tüketmem,genelde sebze ağırlıklı beslenirim bu benim beslenme alışkanlığım bilerek yaptığım şeyler değil ama hiç bi faydasını görmedim,o yüzden ne yerim ne içerim diye kendini kasma,açlıkla toklukla da alakası yok.Tamamen psikolojik o yüzden psikolojini düzeltmeye bak,tahminim mezun olduğunda zaten sorun ortadan kalkar.

Yorum

Türkiye'ye geldiğinde doktora görünmekten başka çaren yok.
                      ona anlatırsın, burada olmuyor ama okulda şunları yaşıyorum vs. diye iyice anlatırsın.
                      hatta şimdiden günlük tutabilirsin. günlüğünden okursun doktora.
                      eğer fırsatın varsa 1 hafta kaç gel türkiyeye aileni görme bahanesiyle psikiyatriste de gidersin.
                      bir de internetten hizmet veren doktorlar var, parasını ödeyip webcam da derdini anlatıyorsun.

Yorum

çoktandır kola içmemiştim bu günlerde kolasız geçen onca zamanın tadını çıkardım ve ne hikmet gurultu murultudan eser yok

Yorum

o kadar çokmu gurulduyor be bi bak traktör olmasın midende.

Yorum

İşleniyor...
                          X