Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Benim Fobim

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Benim Fobim

arkadaşlar bende tuvalet fobisi var.şöyle açıkliyim evdeyken hiçbir sorunum yok.ama dışarı çkcağım zamanlarda,seyahate çkcağım zamanlarda,sınavlara gireceğim zamanlarda,kısacası kendimi biraz sıkıntılı hissettiğim zamanlarda,tuvalet sorunu yaşıyorum.kafamda acaba yoldayken aniden sıkışır mıyım,ya tuvalet bulamazsam gibi sorularla acaip sıkıntı yaşıyorum.birkaç kez yoldayken bu tip sorunlar yaşadığım için bende fobi oldu bu.bu yüzden bunu düşünmenin verdiği korku aniden bağırsaklarımı uyarıo ve çok fazla mide bağırsak sorunu yaşıyorum.doktorum bunun basit durum fobisi olduğunu söyledi.4 gün önce tedaviye başladım.sabahları 1 doz paxil,akşamlarıda 1 doz dideral kullanıyorum.benim gibi sorun yaşayanlar var mı?

umarım çabuk atlatırsın...

doktorun her tavsiyesine uy mutlaka...aksatma olurmu...

geçmiş olsun...

Yorum

Re: Benim Fobim

Orjinal yazı sahibi: dawn
      arkadaşlar bende tuvalet fobisi var.şöyle açıkliyim evdeyken hiçbir sorunum yok.ama dışarı çkcağım zamanlarda,seyahate çkcağım zamanlarda,sınavlara gireceğim zamanlarda,kısacası kendimi biraz sıkıntılı hissettiğim zamanlarda,tuvalet sorunu yaşıyorum.kafamda acaba yoldayken aniden sıkışır mıyım,ya tuvalet bulamazsam gibi sorularla acaip sıkıntı yaşıyorum.birkaç kez yoldayken bu tip sorunlar yaşadığım için bende fobi oldu bu.bu yüzden bunu düşünmenin verdiği korku aniden bağırsaklarımı uyarıo ve çok fazla mide bağırsak sorunu yaşıyorum.doktorum bunun basit durum fobisi olduğunu söyledi.4 gün önce tedaviye başladım.sabahları 1 doz paxil,akşamlarıda 1 doz dideral kullanıyorum.benim gibi sorun yaşayanlar var mı?
      Geçmiş olsun arkadaşım..

Umarım seninkine benzer problemi olan arkadaşlar başlığını görüp sana yardımcı olacaklardır.
      Düşlemek bilmekten daha önemlidir.

Yorum

en yakın zamanda doktora başvurmanızı tavsiye derim keyifle kalın
        imza

Yorum

saolun arkadaşlar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: boyakalemleri
            inanmıyorum ya..benim bir yakınım da bu fobiye sahip..hem de fazlasıyla..tam anlattıkların gibi..evde sorun yok..dışarıya çıkma konusu olunca ilk düşündüğü tuvalet..takıntı olmuş artık..seyahat,gezme,okul,snv misafirlik gibi şeylerde çok tedirgin oluyor..ya tuvalet yoksa,ya zamanında gidemessem gibi şeyler.panikliyor fln.özelikle seyahate çıkacağı zmn kötü oluyor.diyelimki otobüsle gidecek.ya tuvalet sorunu yaşarsam otobüs durmassa fln gibi.aynen o da bağırsak sorunu yaşıyor sıkıntıdan öyle zamanlarda..ama doktora gitmedi..yani psikiyatr a gitmedi..psikolojik olduğunu biliyor ama fiziksel açıdan doktora gitti.pek işe yaramadı çünkü sorun psikolojik..taktığı için sorun oluşuyor..
            evet bende bununla baş etmek için ilk önce dahiliyeden başladım olaya.bazı ilaçlar kullandım.belli bi süre idare etti beni.ama tamamen psikolojik etki ypmış doktorum öyle söylüo.psikolojik olduğunu biliodum.çünkü fiziksel bir sorun olsa aynı sorunu evdede yaşardım ama ben evde olduumda sorun yaşamıodum.bu yüzden psikiyatriye gittim ve 4 gündür tedavi görüyorum.

Yorum

İşleniyor...
            X