Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sorunum ne ya

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sorunum ne ya

Merhaba arkadaşlar hemen durumumu anlatıyım.

Geçen sene farklı bi şehirde oturuyordum şimdi taşındık ve yeni bir okulum var.Alışma dönemindeyim işte.Ya anlamıyorum bendeki sosyal fobimi yoksa değilmi.Milletle çok rahat konuşabiliyorum,dışarda yemek yiyememe gibi bi sorunum yok,Ve her gün dışarı çıkıyorum geziyorum ancak okula geldiğimde bi şey oluyor.Psikolojikte değil.Fiziksel sadece.İnsanlarla konuşuyorum ama bedenimi sanki kontrol edemiyorum.Bi titreme oluyo hep.Yüz kızarması falanda yok.Anlamıyorum neden böyle oluyo.1 hafta sonra sınıfta bi sunum yapmam gerekiyo ve ben şuan o günü düşünüyorum.Umarım yine titremem.Lütfen yardım edin tavsiyelerinize ihtiyacım var. :RpS_rolleyes:

Senin hastalığın tembellik (: Derslerine çalış sıkıntın kalmaz

Yorum

belki de fiziksel bir sorundur sadece psikolojik degildir ve titremeye karsi ilaclar var

Yorum

Orjinal yazı sahibi: * Trip View Post
        belki de fiziksel bir sorundur sadece psikolojik degildir ve titremeye karsi ilaclar var
        Bende fiziksel olduğunu düşünmeye başladım artık çünkü sosyal fobideki gibi aklımdan böyle beni izliyolar falan gibi düşünceler geçirmiyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sf&sf
          mesela 30 kişi seni izliyor. o an rahatça dertlerini anlatabilirmisin onların karşısında?? yoksa titremek seni her türlü engellermi? birde titremek derken heycandanmı oluyor?

bir arkadaşm vardı yüzlerce kişinin karşısına çıkıp rahatça şarkı söylerdi konserlere çıkardı, ama eli hep titrerdi. heycandan değil, onunki sadece fizikseldi. yazı yazarkende eli titrerdi.
          30 kişi de olsa anlatırım dertlermi rahat bi şekilde ama titrerim diye düşünüyorum.Garip bişey anlayamıyorum yani aklımdan sosyal fobiklerin düşüneceği tarzda şeyler geçmiyor ama oluyo işte

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sosyalf View Post
            30 kişi de olsa anlatırım dertlermi rahat bi şekilde ama titrerim diye düşünüyorum.Garip bişey anlayamıyorum yani aklımdan sosyal fobiklerin düşüneceği tarzda şeyler geçmiyor ama oluyo işte
            zaten sosyal fobiklerin çoğu heyecanlanmasının mantıksız olduğunun farkındadır ama heyecanlanır..
            ayrıca sosyal fobik olmadığı halde 30 kişinin önünde titreyenlere de çok rastladım..
            bende anlamıyorum bu işin ölçütünü tam olarak..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: derinn. View Post
              zaten sosyal fobiklerin çoğu heyecanlanmasının mantıksız olduğunun farkındadır ama heyecanlanır..
              ayrıca sosyal fobik olmadığı halde 30 kişinin önünde titreyenlere de çok rastladım..
              bende anlamıyorum bu işin ölçütünü tam olarak..
              Peki bu durum için ne yapabilirim? İlaçmı almalıyım ?

Yorum

Peki bu durum için ne yapabilirim? İlaçmı almalıyım ?
                Daha sosyal fobik olup olmadığın bile belli değilki..
                En doğrusu doktora gitmen, doktor karar versin..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: derinn. View Post
                  Daha sosyal fobik olup olmadığın bile belli değilki..
                  En doğrusu doktora gitmen, doktor karar versin..
                  Yok sosyal fobi için değil titreme için ilaç almalımıyım demiştim sosyal fobik olduğumu düşünmüyorum zaten sadece bu sorun var.

Yorum

Yok sosyal fobi için değil titreme için ilaç almalımıyım demiştim sosyal fobik olduğumu düşünmüyorum zaten sadece bu sorun var.
                    Anladım. Ama o konudada yine doktora gitmen gerekmez mi

Yorum

nefesini kontrol et yada öğren nefes kontrolü hızlı soluma yavaş solunum yap ve solunumuna odaklan ama yavaş solunum yap geçer inş. en azından dene

Yorum

Arkadaşlar sunumu yaptım geçen hafta ve çok iyi geçti hiç titreme olmadı neredeyse arada sırada oldu ama önemli değildi düzgün nefes almakta önemliymiş bunu anladım teşekkürler

Yorum

Titremeyi her yerde yaşasaydın fiziksel diyebilirdim ama sadece yeni okulunda yaşıyorsan bunun altında psikolojik bi şey yattığı bariz.Sosyal fobinin de zaten dereceleri vardır.Hafif olabilir,başlangıç olabilir, farkında olmayabilirsin.Hayatını etkilemeyebilir. Fakat aklından geçen ufak bi düşünce ya da bi davranış seni ele verebilir. İlla çekingen olman gerekmiyor.Toplumda süper dahi olsan içinde bozukluklar başlamış olabilir ve bu titreme de bunun göstergesi olabilir.

Yorum

Vayyy be lise yıllarım.İnsan nasıl da tedirgin oluyor.Yüreği kuş gibi atıyor.Yok titrer miyim, kızarır mıyım.Alışıldık telaşlar.
                            Şunu bilmen yeterli dostum.Bir gün, o sunumda titreyip titremediğinin hiçbir önemi olmayacak.Mesela 10-15 sene sonra.İşte ben o gündeyim.Ne ilk titreyen sen olacaksın, ne son kızaran sen....
                            Merhaba arkadaşlar hemen durumumu anlatıyım.

Geçen sene farklı bi şehirde oturuyordum şimdi taşındık ve yeni bir okulum var.Alışma dönemindeyim işte.Ya anlamıyorum bendeki sosyal fobimi yoksa değilmi.Milletle çok rahat konuşabiliyorum,dışarda yemek yiyememe gibi bi sorunum yok,Ve her gün dışarı çıkıyorum geziyorum ancak okula geldiğimde bi şey oluyor.Psikolojikte değil.Fiziksel sadece.İnsanlarla konuşuyorum ama bedenimi sanki kontrol edemiyorum.Bi titreme oluyo hep.Yüz kızarması falanda yok.Anlamıyorum neden böyle oluyo.1 hafta sonra sınıfta bi sunum yapmam gerekiyo ve ben şuan o günü düşünüyorum.Umarım yine titremem.Lütfen yardım edin tavsiyelerinize ihtiyacım var. :RpS_rolleyes:

Yorum

İşleniyor...
                            X