Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sosyal fobik miyim yada başka birşeyim mi var

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sosyal fobik miyim yada başka birşeyim mi var

Küçüklüğümden beri kardeşimi markete gönderirken arabanın içinde saklanırdım gitmezdim kendi işimi kendim göremezdim.şu yaşıma geldim bu hala böyle hiç bi işimi kendim yapamıyorum çekiniyorum herşeyden yapsam bile sanki 1 ton bi cisimi kaldırırmışcasına kendimi kasıyorum.otobüse bindiğimde herkes bana bakıyormuş gibi hissediyorum.yolda yürürken düzgün yürüyemiyorum gibi karşı cinsten birini görünce ayaklarım kendi kendine hareket ediyor sanki.herşeyde kendimi kasıyorum yemek yerken , sınavdayken ve bir çok şey yaparken gidip bi sosyal aktivite yapamıyorum çekiniyorum hata yapmaktan korkuyorum.hiç birşeyden zevk alamıyorum kızlarla dolaşmaktan veya bi arkadaşımla dışarı çıkıp dolaşmaktan onların yerine eve gidip bilgisayarda dizi izlemeyi seçiyorum.en önemliside kendim olamıyorum başkalırını taklit ediyorum.şöyle diyim hoşuma giden bi konuşma şeklini sürekli kullanıyorum.hareketlerim tavırlarım kendimin değil gibi bi başkasının yürüş şeklini benimsiyorum öyle yürümeye başlıyorum ben kendim değilim.daha bi önemli konuda kendi kendime konuşmam ama bunu dışımdan değil içimden yapıyorum.kötü biri olduğumu düşünüyorum hep ama değilim çok iyi bi insanım normalde yumuşak huyluyum sert biri değilim içim öyle ama dışarıya bunu yansıtamıyorum beni tanımayan insanların dışardan gördükleri böyle.çok farklı şeyler yaşıyorum arkadaşlar biri bu konuda bana yardım edebilir mi ?

Sosyal fobilisin bariz...Ne yapılabilir bilmiyorum,öğrenirsen bana da anlat...
    Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

Yorum

SF ye hoşgeldin...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sosyalhobik24
        sosyal fobilisin demek az olur,,, sosyal fobinin kralısın hacı sen

Hacı gamzeli bende sohbet bölümüne gel anlatayım
        Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

Yorum

yokmu bi ilaç bişey faydası olan böyle mi sürcek bir ömür boyu bazen intihar edesim geliyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kademli View Post
            yokmu bi ilaç bişey faydası olan böyle mi sürcek bir ömür boyu bazen intihar edesim geliyor.
            ilacı var, terapisi var, doktoru var

ne duruyorsun, gidip görünsenee

Yorum

yardımı oluyormu gerçekten bi arkadaşım gitme hiç yardımı olmuyor dedi

Yorum

yardımı oluyormu gerçekten bi arkadaşım gitme hiç yardımı olmuyor dedi
                ben psikologa gitmedim, terapi konusunu bilemiycem ama ilaçların faydası oluyor. tabi iş sende bitiyor. ilaç kullandığın dönemde ilacın verdiği destekle kendini ve yaşam tarzını değiştirmen ve bunu kalıcı hale getirmen gerekiyor ki ilacı bıraktıktan sonra eski haline dönme.. ben kısa süredir kullanmama rağmen ciddi bir değişim yaşadım.. ama ilaçsız da halledebilirim diyorsan önce bir psikologa gidebilirsin, o seni yönlendirir zaten.

Yorum

derinn peki psikoloğa gitmeden hangi ilacı kullanacağını nerden öğrendin veya ben doktor kontrolunde olmadan ilaç kullanabilirmiyim. hangi ilacı kullanmaya başladın da iyi geldi söyler misin bide yan etkileri varmı

Yorum

SF li gibi görünüyorsun.25-30 yaşına geldiğinde artık yeter diyeceksinÇıldıracaksın.Bazı kötü alışkanlıklar edineceksin bunu unutabilmek için.Buunla beraber yaşayamam yeter artık deyip patlayabilirsin.Bu sancılı süreci herkes yaşayıp u toplumda kendine bir yer ediniyor.Aynı şeyleri yaşadım, yaşıyorum hala ama yenilmek, kaybetmek inanılmaz ağırıma gidiyor.Bu insanlardan asla eksiğim yok diyorum ve hırsla yaşamaya çalışıyorum.Fazla büyütme bu durumu.Pc den kendini kurtar.O2 al, gökyüzü gör, insan gör.Git bir kıza sesin titreye titreye, ellerin terleye terleye teklif et.Kendin için bunu yap.İletişimde kalalım.

Yorum

derinn peki psikoloğa gitmeden hangi ilacı kullanacağını nerden öğrendin veya ben doktor kontrolunde olmadan ilaç kullanabilirmiyim. hangi ilacı kullanmaya başladın da iyi geldi söyler misin bide yan etkileri varmı
                      ben psikologa gitmedim, psikiyatriste gittim... ilacı o yazdı..
                      doktor kontrolünde kullan tabiki.. doz ayarlama noktasında önemli..
                      efexor depresyon için kullandım, şimdi paxili sosyal fobi için kullanıyorum.. bende ikisi içinde pek yan etki olmadı ama kişisine göre değişir. bazıları ciddi yan etkiler yaşayabiliyor ama bende nerdeyse hiç olmadı.

Yorum

İşleniyor...
                      X