Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kendini ifade edememe

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Kendini ifade edememe

Merhaba nedenini anlamadığım bir sorunum var. İnsanlarla iletişimim çok zayıf, kendimi ifade edemiyorum cümle kuramıyorum. Sesim çok ölü gibi çıkıyor . Sizce bunun sebebi nedir ? kitap filanda okuyorum ama sorunum çözülmüyor. Artık düşündüklerimi ifade edememekten çok rahatsız olmaya başladım. Yani şöyle söyleyeyim, benim konuşmamı dinleseniz 'Bu çocuk Türkçeyi yenimi öğreniyor ?' filan dersiniz. Ne yapabilirim bu konuda ? Bu arada yaşım 16

etrafında konuşacak çok insan yoksa evde sesli olarak bol kitap oku

ya da diksiyon kursuna yazıl bence

Yorum

social phobia. doktora git ve ilac kullan.

Yorum

yaşım itibariyle okulda konuşacak pek çok insan oluyor veya konuşamayacak. Büyük ihtimal doktora gidicem :/

Yorum

Doktora falan gitme, bu sebepten dolayı psikiyatrik ilaçlara başlaman yanlış olur, ilaçların olumlu etkisi olduğu gibi bir sürü yan etkileri de var. Kendini ifade edememenin en büyük sebeplerinden birisi özgüven eksikliği.
          Her şey güzel olacak...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: enerji528 View Post
            Doktora falan gitme, bu sebepten dolayı psikiyatrik ilaçlara başlaman yanlış olur, ilaçların olumlu etkisi olduğu gibi bir sürü yan etkileri de var. Kendini ifade edememenin en büyük sebeplerinden birisi özgüven eksikliği.
            yazacagi dandik bir antideprrsan. onun da yan etkisi fazla uyutmak olur hepsi bu.

Yorum

ilaçlar en etkili tedavi aracıdır ama çok genç olduğun için ben de ilaç tavsiye etmiyorum. problemi ilaçsız çözmeye çalış.
              spor ve sanat etkinkileri çok olmulu etkiler yapabilir.
              ağaç yaşken eğilir ama 30 yaşına geldiğinde hala sıkıntılar geçmemişse ilaca başlamakta fayda var.

Yorum

İşleniyor...
              X