Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Toz fobisi

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Toz fobisi

Herkeze merhaba, foruma yeni katıldım.Ben ellerimin tozlanmasına dayanamıyorum,sanki kemiklerim törpüleniyor.Aynı hissi karton kağıt vb esyalara dokununcada yaşıyorum.Heleki ellerim tozlu iken kağıda hiç dokunamıyorum.Psikolojik olduğunu hatta sosyal fobiyle ilgisi olduğunu duydum,hiçbir fikrim yok ve bazen beni çok zorluyor.Bir fikri,bilgisi olan yardim ederse sevinirim...

Gerçekten inanılmaz takıntılar var.Kimsenin aklına gelmeyen birşey , başka birinin hayatını zehir edebiliyor.Yemekten kıl çıkması fobim var.Her yemeği korkarak yiyorum.annem sağolsun kılını düşüre düşüre bozdu psikolojimi.

Yorum

obsesiflik diye düşünüyorum bendede 4 sene önce vardı devamlı el yıkardım ayrıca bir yere oturacağım zaman çarşaf sererdim üstüne öyle otururdum ayrıca otobüste bir erkek kalkar kalkmaz hemen oturduğu yere oturup o sıcaklığını hissettiğim zaman bütün tüylerim diken diken olurdu. şimdi geçti ama...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
        Gerçekten inanılmaz takıntılar var.Kimsenin aklına gelmeyen birşey , başka birinin hayatını zehir edebiliyor.Yemekten kıl çıkması fobim var.Her yemeği korkarak yiyorum.annem sağolsun kılını düşüre düşüre bozdu psikolojimi.
        Yemekten kıl çıkması çok kötü birşey bende başka bir yerde yediğim zaman bakarım ama takıntı şeklinde değil benimki ... yemeğinden kıl çıkan birinin de yaptığı diğer yemekleri kolay kolay yiyemem bir daha ....
        GİDENE DUR DEMEM ....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Ynusemre View Post
          Herkeze merhaba, foruma yeni katıldım.Ben ellerimin tozlanmasına dayanamıyorum,sanki kemiklerim törpüleniyor.Aynı hissi karton kağıt vb esyalara dokununcada yaşıyorum.Heleki ellerim tozlu iken kağıda hiç dokunamıyorum.Psikolojik olduğunu hatta sosyal fobiyle ilgisi olduğunu duydum,hiçbir fikrim yok ve bazen beni çok zorluyor.Bir fikri,bilgisi olan yardim ederse sevinirim...
          bu en sık görülen okb şeklidir. psikiyatriste git.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fincan View Post
            bu en sık görülen okb şeklidir. psikiyatriste git.
            OBSESİF-KOMPULSİF BOZUKLUK.Biraz arastirdim bu durumun taniminda tamamen kendimi buldum.Psikologa gorunucem.Çok çok teşekkür ederim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Ynusemre View Post
              OBSESİF-KOMPULSİF BOZUKLUK.Biraz arastirdim bu durumun taniminda tamamen kendimi buldum.Psikologa gorunucem.Çok çok teşekkür ederim
              rica ederim ama öncelikle psikiyatriste gitmek daha doğru olur, o gerektiğinde psikolog'a da yönlendirir.

Yorum

İşleniyor...
              X