Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ilkkez psikiyatriste gittim

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• ilkkez psikiyatriste gittim

geçen gün hayatımda ilkkez psikiyatriste gittim. son günlerde baya bunalım takılıyordum. depresyona girdiğim düşüncesi ile doktorun yolunu tuttum. bir saat kadar konuştuk. geçmişi geleceği vesaire.
    doktor sosyal anksiyete bozukluğu teşhisini koydu. bu sosyal fobinin klinikteki adıymış. beraberinde depresyon da var tabiki.
    losiram ve norodol verdi. losiram bir antidepresan, norodol ise aksiyete ve depresyonun bir arada görüldüğü durumlarda ve anksiyetik nevroz, psikoz gibi hallerde kullanılıyormuş
    işin aslı bu terimlerin çoğunu yeni duyuyorum. ilaç prospektüsüne baktım sadece. norodolu oldukça düşük dozda (çocuklara önerilen dozun yarısı kullanmamı önerdi.
    ilaç kullanmaya pek alışkın değilim ama tedaviye başlayacağım. :?

let me go

geçmiş olsun nörodol bende kullanmıştım sabah 2 yada 3 damla anksiyete durumları için vermişti doktorum
    ilk başlarda tedirgin olmuştum ama o kadar kötü bir ilaç değil hatta anksiyete sebebiyle oluşan endişe durumuna çok iyi geliyor
    fakat iştah açma özelliği yüzünden doktorum tarafından kesildi
    geçmiş olsun tekrar

Yorum

teşekkürler eflin.
      yan etkilerini okudum biraz önce ilacın. ilk başta tırstım bende ama doz düşük olduğu için bilemiyorum endişelenecek bir durum yoktur heralde.
      iştah açma konusuna gelince, iştah konusunda zaten iyiyim. depresyonda olsam bile iştahım kesilmiyor.
      ilerde birde kilo sorunuyla uğraşmak istemem doğrusu :roll:

let me go

Yorum

Doktora gidip de teşhiş almamış ve ilaç verilmemiş bir kişi bile görmedim/duymadım.....

Teşhis de "Sosyal anksiyete"

Çöz çözebilirsen bu teşhisi şimdi......

Deprasyon elbetde var ..bu sitede gerçekden deprasyonda olan insanlarda var onlara saygım sonsuz ama ......

Yaşadığımız şu çağda bunalım sıkıntı kimde yokki.....

En fakirinden en zenginine herkesde sıkıntı bunalım var ...

Ama bunların adı bu yazdıklarınız teşhisler olamaz.....

Sıkıntı bunalım olucak ama onları çözdükden sonraki ferahlık yaşamın ta kendisidir.....

Ufak tefek sıkıntı,bunalımlar için doktora gitmeyin....
        Gidipde kendinize sahte...ilaç satmak için konulmuş satılık hastalıklardan edinmeyin.....

Psikiyatrik ilaçlar sağlıklı bünyeleri bile darmaduman edebilen ve kurtulmak için yalvarabileceğiniz türden ilaçlar....

Herhangi bir nedenden dolayı psikiyatriste giden ve teşhis konmadan..ilaç yazılmadan dönen bir insan bile varsa tüm yazdıklarım için özür dilerim....

Yorum

sosyal anksiyeteyi ve depresyonu küçümsüyorsun yazdıklarından anladığım kadarıyla. majör depresyonun birçok insanı intihara sürüklediğini biliyormusun peki?
          elbette her insanın derdi var ve bu dertler kişinin gözüne dağ gibi görünüyor.
          biliyorum yaşadığım sorunların büyük bir kısmı ilaç kullanmadan terapi ile de çözülebilir ama terapi seansları benim bütçemi aşıyor. seanslara katılan kişiler de aylarca devam etmek durumunda. bir seansa katılıp sıkıntılarını çözebilen var mı bilemiyorum işin aslı.

let me go

Yorum

Sen benim yazdıklarımı okumamışsın kamil....
            Neyse....sağlıklı günler dilerim sana....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mavipatik
              okudum ve gayet iyi anladım. ilaç kullanımı dışında senin çözüm önerin nedir?
              bizim insanımız -hastalık hastası olanları saymıyorum- belli bir kırılma noktasına ulaşmadan doktora gitmez. illede rahatsızlığı ciddi bir noktaya kadar ilerleyecek ve gündelik yaşamını aksatacak seviyeye gelecek ki ondan sonra doktor aklına gelsin. bende bu kırılma noktasına ulaştım ve bir şekilde uzman desteği almam gerektiğini düşündüm.

let me go

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kamiloglu
                Orjinal yazı sahibi: mavipatik
                okudum ve gayet iyi anladım. ilaç kullanımı dışında senin çözüm önerin nedir?
                bizim insanımız -hastalık hastası olanları saymıyorum- belli bir kırılma noktasına ulaşmadan doktora gitmez. illede rahatsızlığı ciddi bir noktaya kadar ilerleyecek ve gündelik yaşamını aksatacak seviyeye gelecek ki ondan sonra doktor aklına gelsin. bende bu kırılma noktasına ulaştım ve bir şekilde uzman desteği almam gerektiğini düşündüm.
                3 yıl boyunca hastalığımla kendi kendime savaştım,hep kendim halledebilirim diye düşündüm,türlü şeyler denedim,ama 3 sene sonunda dediğiniz gibi kırılma noktasına geldim ve sonunda psikiyatriye gitmeye karar verdim.bende 6 gündür ilaç tedavisi görüyorum.geçmiş olsun şimdiden..

Yorum

Geçmiş olsun kamiloglu , tedaviden de inşallah fayda görürsün

Yorum

Tedaviye başlaman gerekiyor zaten.

Geçmiş olsun.
                    Düşlemek bilmekten daha önemlidir.

Yorum

tedavide ilk adımı ne zaman atacagını iyi belirlemişsin..gerisi teferruat.ben de 1 aydır terapi+ilaç yardımı alıyorum depresyon ve anksiyete bozukluguyla ilgili.cok yol alamadım ama deniyorum.geçmiş olsun

Yorum

geçmiş olsun kamiloğlu,umarım yakında sağlığına kavuşursun ...
                        Olmadığın insan olarak sevilmektense, olduğun insan olarak nefret edilmek iyidir.

Yorum

İşleniyor...
                        X