Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sevilememek - hor gorulmek. dayanamiyorum sf ye

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: beneklitavuk View Post
    arkadaşım sana bir kitap önersem okur musun ? ben aslında kişisel gelişim kitaplarını sevmeyen biriyim sırf meraktan aldım elime ama kitaba bayıldım okurken.ve orada ki karakter biraz sana benziyor belki sen okurken daha fazla şey bulacaksın bilemiyorum ama orada ki yöntemleri deneyebilirsin..kitabın adı tanrı daima tedbil i mekan gezer diye bir kitap..
    Kitabin ismini not aldim. Yariyil tatinde okucam.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Mmerve View Post
      Şu an bulunduğum evde internet olmadığı için konuyu ben de telefondan okudum ve telefondan cevap veriyorum. Başka kimse yok mu benim gibi demişsin. En azından senin gibi bir kişi daha olduğunu bil. Lisedeyken öğretmenin ben gripken kitaptaki bi yazıyı okumamı istemesiyle çok heyecanlandım nefesimin yetmeyeceğini düşündüm ve o günden sonra sosyal fobim ortaya çıktı. Sosyal fobinin senin yazını okuyana kadar "sadece topluluk önünde konuşma korkusu" olduğunu zannediyordum. Ama farkettim ki aynı şeyleri yaşıyoruz seninle. Bu sene üniversiteden mezun oldum öğretmenim ama atanamadım kardeşimin okulu nedeniyle 5 aydır hiç bilmediğim küçük bir şehirde yaşıyorum. Eve kapandım en son ne zaman evden çıktığımı hatırlamıyorum. Biriyle konuşurken çok çekiniyorum. Hatta açık sözlü annem niye ezik ezik duruyorsun der arada. Doğal olarak okuyan herkes düşünebilir e nasıl öğretmenlik yapacaksın diye... Sınıfta durum başka kendimi o kadar rahat ve mutlu hissediyorum ki sınıfta. Doğru mesleği seçtiğimi düşünüyorum(bi de atanma derdi olmasaydı ) öğretmenliğe başladığımı hayal ettiğimde beni korkutan şey: öğretmenler odası Sadece aynı durumda olduğumuzu söyleyecektim hayatımı anlatmışım. Kusura bakmazsın umarım. Silmiyorum da bundan sonra yazıcam derken baş parmağım acıdı haksızlık etmiyim ona
      Silmemekle iyi etmissin. İnsallah atanirsin. Herseye ragmen kendini mutlu hissedecegini dusundugun bi yer olmasi cok guzel. Ben de psikoloji okuyorum ve psikolog oldugumda dertlilere yardim edecek olmam beni mutlu edecek. Ama daha yolun basindayim uc bucuk senem var bunun icin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Olric View Post
        Ah sf vah sf...Yedin bitirdin bizi be!
        Yedi ama bitiremedi, bitiremicek. Buna olan inancim bazen korelse de inaniyorum ki bitecek. Dua edelim birbirimize.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mahmut749 View Post
          arkadaslar surekli sevilmedigimi yalniz oldugumu dusunuyorum. benim gibi kimse yokmu. yoksa yok deyin bari.
          bendede ayni sorun war zamaninda konusma tarzmla yuruyusumle dalga geciliodu surekli suane yeni bi ortama grdigmde cok gerekmedkce hc kmseyle knusmuyorum yanls anlaslcagmdan alay knusu olacgmdan etrafme kmse olmayacgndan falan oysa eskiden susmazdm hc herkezle konusurdm rahatca guler eglenrdm .(

Yorum

bir dönem bende de vardı bu. sonra tedaviyle ve kendi çabalarımla atlattım sanırım. ama nasıl geçtiğini bile çok hatırlamıyorum şimdi.
            inan ben senden çok daha vahim durumdaydım. otobüslerde durakta ineceğimi söylemeye veya düğmeye basmaya bile çekinirdim yapamazdım.
            ama zamanla geçti işte. hatta aksine umursamaz biri oldum.herkesle bazen hiç tanımadığım kişilerle bile rahatça konuşuyorum şimdi.içimden nasıl gelirse öyle davranıyorum. kendim gibiyim yani.
            tabi ki benden hoşlanmayan eleştiren hatta alay eden insanlar vardır tahmin edebiliyorum. ama bunun pek bi önemi yok benim için. çünkü ben de çoğu zaman çoğu kişiyle hatta kendimle dalga geçiyorum. benim de eleştirdiğim sevmediğim kişiler var.
            inan mükemmele çok yakın bi insan olsan bile seni sevmeyenler olacaktır.
            sen kendin ol, içinden nasıl geliyorsa öyle davran, rahat ol. yorumlarda bi arkadaşın da dediği gibi daha bakımlı olmak, şık giyinmek iyi görünmek de özgüvenini artıracaktır.
            önemli olan mutlu huzurlu olmak.zaten bi kere geliyoruz dünyaya ölüp gideceğiz sonuçta insanlar bizi sevse de sevmese de.
            bu arada ben de seni sevdim çok samimi içten konuşmuşsun
            unutmadan bi psikiyatrdan yardım almak da durumu kolaylaştıracaktır.

Yorum

bende sevilmediğimi dşünüyorum aslında düşünce değil öle kimse benle arkadşalık etemz arayıp soranım yok arkadaş olarak görenim yok ne yatıysam olmadı sf yüzünden okkuyamadım bile acıkörğetim yazdım sen en azından bi ortamdasın ve okuyosun ben onu bile yapamadım
              Düzelecek dediler, yirmi yıl geçti
              Açan arayı daha da açtı
              Bugün sordum düzelecek deyorlar
              Gemi de gemiymiş hani, yolcu da yolcu

Özdemir Asaf

Yorum

Takma kafana insanlar dışardan gorundugu gibi değil. kötü arkadaşların olacağına hiç cevren olmasın daha iyi. sana sadık olmayacak bi sevgilin olmasindansa sevgilinin olmaması daha iyi seni anlıyorum kendini keyiflendiricek biseyler yap daha iyi hissedersin
                push push. you. can do it!

Yorum

Once kendınızı sevmeyı denesenız. Sonra baskalarının sızı sevecegını goreceksınız

Yorum

İşleniyor...
                  X