Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yutma Fobisi / Yutma Güçlüğü / Yemek Yiyememe !!!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

kekemelikten ötürü ben sıkıntılıydım konusurken asla cümlemi bitiremezdim..çünkü boğazım sanki kapanmıs gibiydi..teredütle konusurdum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: inanç.22 View Post
      kekemelikten ötürü ben sıkıntılıydım konusurken asla cümlemi bitiremezdim..çünkü boğazım sanki kapanmıs gibiydi..teredütle konusurdum
      evet @inanc 22 bnde oyleydim hala da cok heyecanlandinmi kekeliyorum peki tedavi mi gordun yoksa zamanla duzelme mi oldu

Yorum

hepsi bu olumsuz düsüncelerden oluyor.
        stres öyle bişeyki insanı yerle bir edebiliyor..neye tam odaklasırsan onu his edersinn..asla olumsuz düsüncelerin esiri olmayın...asinir sistemi bunu fiziksel gösterge olarak his ettiriyor..

saklıklı bi insan dahi teredutlu olsa oda bu yutkunamama hissine kapılır emin ol

Yorum

ben kesinlikle özgüvenım yüksek ve hayatı seven biriyim..ama psikolojik hasta olduğum için engel oluyordu sosyal hayatıma..

ben yutkunma problemım oldugunda cevredden herkesten kaçardım asosyal sanıyolardı beni..

çünkü yediğim yemekler su sanki boğazımda düğümleniyordu ondan muhabet imkansız zor geliyordu..

ilaç kullandım 3 ay geçti düzeldi biraz

Yorum

bişi dicem bu hastalık bizi güçlendiriyormu..yani psikolojik hastalıklar.. bence dahada korkutuyor..bi gun gerçekten fiziksel bi hastalık yasasakk kalpten gideriz korkudan

Yorum

inan en iyi tedavi yöntemi benim yanımda olsaydınız bişiyiniz kalmazdı inanki

Yorum

bişi dicem bu hastalık bizi güçlendiriyormu..yani psikolojik hastalıklar.. bence dahada korkutuyor..bi gun gerçekten fiziksel bi hastalık yasasakk kalpten gideriz korkudan
                bence psikilojik hastaliklar eger erken tedaviyle onlem alinırsa kesinlikle bizi guclendiriyor ,ben mesela spora ve kitap okuma aliskanligi edindim ki belki yasamasaydim bu hastaliklari hic kitap okumucaktim

Yorum

bu hastalıklar benı çok kötü şeylerden uzaklaştırdı inancım kuvvetlendi hayatı daha farklı algılamamı sağladı...ama güclendirdimi zayıflastırdımı bilemem orayı

Yorum

bu hastalıklar benı çok kötü şeylerden uzaklaştırdı inancım kuvvetlendi hayatı daha farklı algılamamı sağladı...ama güclendirdimi zayıflastırdımı bilemem orayı
                    valla bence kisiyede bagli tabi ama suda gercek biz yine sansliyiz dusunsene tıp bu kadar gelismemisken acaba insanlar ne yapiyordu,nasil tedavi oluyordu

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bymhrrm View Post
                      valla bence kisiyede bagli tabi ama suda gercek biz yine sansliyiz dusunsene tıp bu kadar gelismemisken acaba insanlar ne yapiyordu,nasil tedavi oluyordu
                      gerçekten bende çok düsünüyorum bunu...gene şanslıyız bizim önemde gene gelişmiş , eskilerde asla bi mudahale yapılamıyomus hocalarımız üni de anlatıyor..ve sebeb olarak olagan seylerden oldugunu savunuyolarmıs ruhsal hastalıkları..ve su anki modern tıp ruhsal hastalık demiyo akıl hastalığı olarak değiştirdi..çok şükür gene varya..dermansız bi hastalık değil..

Yorum

gerçekten bende çok düsünüyorum bunu...gene şanslıyız bizim önemde gene gelişmiş , eskilerde asla bi mudahale yapılamıyomus hocalarımız üni de anlatıyor..ve sebeb olarak olagan seylerden oldugunu savunuyolarmıs ruhsal hastalıkları..ve su anki modern tıp ruhsal hastalık demiyo akıl hastalığı olarak değiştirdi..çok şükür gene varya..dermansız bi hastalık değil..
                        evet kesinlikle sukur etmek lazim valla ilk zamanlarda yerimde duramiyordum,surekli endileseliydim eger ilaclar olmasaydi o zaman ne olurdu bilmiyordum ama sunu biliyorum psikilojik hastaliklari yasamayan hic kimse bizi anlayamaz bunu anca yasayan bilir

Yorum

arkadaslar yazdıklarınızı okudum ve yalnız olmadıgımı anladım. suan sorunumu yüzde 70 oranında yendim diyebilirim. eskiye oranla daha iyiyim. risperdal, prozac ve ativan kullanıyorum. yan etkileri cok oluyo üniversiteyi bıraktım hatta bu hastalıktan. ama yalnız olmadıgını bilmek iyi hissettiriyo. umarım sizde iyisinizdir. saolun desteginiz için. inanç okula devam ediyomusun yoksa sendemi bıraktın benim gibi ?

Yorum

bu arada geğirme sorunu bendede sık oluyo. sanırım yemek yerken cok nefes aldıgımız için hava yutuyoruz ve o yuzden oluyo. onun içinde gaviscon surubu kullanıyorum faydası oluyo.

Yorum

bende yaklaşık 2 yıldır aynı şeyi yaşıyorum ara ara düzeliyor ama şu an neredeyse hiç yiyemiyorum biliyorum psikolojik birşey ama bu fobiyi birtürlü yenemiyorum

Yorum

ilaç kullanıyomusun ? ben 3 aydır kullanıyorum yüzde 85 90 düzelme var.

Yorum

İşleniyor...
                                X