Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yutma Fobisi / Yutma Güçlüğü / Yemek Yiyememe !!!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: barmen123 View Post
    Evet tam yutarken yutamıcakmışım gibi oluyor.iyicene çiğnemden yutamıyorum.ilkten çiğniyorum iyice sonra yutkunmaya çalışıyorum.bazen bir kerede yutabiliyorum bazen yarım yarım.
    aynı benim gibi. ağzımda geviş getiriyorum resmen.. korkudan oluyo bütün bunlar ama bi yenebilsekk...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sezeryaslak View Post
      aynı benim gibi. ağzımda geviş getiriyorum resmen.. korkudan oluyo bütün bunlar ama bi yenebilsekk...
      Her istediğini yiyemiyor insan canım dürüm çekiyor lavaş ekmeği yutamadığım için yiyemiyorum.içindekileri yemek zorunda kalıyorum.korkudan oluyor evet.

Yorum

aslında karşıdan kolay gibi gözüksede zor bir durum aslında.evdekilere anlattım korkucak ne var yut gitsin diyorlar.

Yorum

Her istediğini yiyemiyor insan canım dürüm çekiyor lavaş ekmeği yutamadığım için yiyemiyorum.içindekileri yemek zorunda kalıyorum.korkudan oluyor evet.
          ben mesela nefes boruma kaçıcak nefes alamıcam diye korku yapıyorum hep

Yorum

ben mesela nefes boruma kaçıcak nefes alamıcam diye korku yapıyorum hep
            bendede yutamıcam bozağımda kalıcak korkusu oluşuyor.kahvaltı bile yapamıyorum genellikle yemek yemeyi tercih ediyorum.

Yorum

bendede yutamıcam bozağımda kalıcak korkusu oluşuyor.kahvaltı bile yapamıyorum genellikle yemek yemeyi tercih ediyorum.
              allah hepimize şifa versin. başkaları yemek yerken onlara bakmak ; bunu yaşamayan bilemez.

Yorum

allah hepimize şifa versin. başkaları yemek yerken onlara bakmak ; bunu yaşamayan bilemez.
                amin cümlemize....

Yorum

yokmu başka bu sorunu yasayan
                  Last edited by sezeryaslak; 21-03-2013, 08:09 PM.

Yorum

evet arkadaşlar yokmu başka bu sorunu yasıyan yasamıs olan

Yorum

yemın ederim ki aynen benım gibi olmussun..

okudum sasırdım bende üniversitede bu yuzden baya devamsızlık yaptım

bende bişi yesem sanki akciger ve yemek borumda birikiodu gibi ama iyiyim su an paxil risperdal kullanıyorum..seni dinlediğimde o zor gunlerım geldı aklıma..

yemek yee korkma ve nefes al kasılan boğazındaki sinir sistemleridir..yoksa boğazında hiçbişe kalmamıs..

cok cok geçmiş olsun

Yorum

keşke senle detaylı bu konuda konusabilsem belkı ayrdımcı olurum..
                        bende yemek yiyemıodum bana hasas mideli lakabını koyuyolardı çevrem..sürekli geyirme ihtiyacı duyuyordum..

Yorum

gecmis olsun @sezeryaslak ve @ inanc22 yazdiklarinizi okuyunca aklima belki cok alakasiz gelicek ama ben kekemeyim eskiden neden bnde akici ve guzel konusamiyorum diye kendimi sorardim

Yorum

kekemelikten ötürü ben sıkıntılıydım konusurken asla cümlemi bitiremezdim..çünkü boğazım sanki kapanmıs gibiydi..teredütle konusurdum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: inanç.22 View Post
                              kekemelikten ötürü ben sıkıntılıydım konusurken asla cümlemi bitiremezdim..çünkü boğazım sanki kapanmıs gibiydi..teredütle konusurdum
                              evet @inanc 22 bnde oyleydim hala da cok heyecanlandinmi kekeliyorum peki tedavi mi gordun yoksa zamanla duzelme mi oldu

Yorum

hepsi bu olumsuz düsüncelerden oluyor.
                                stres öyle bişeyki insanı yerle bir edebiliyor..neye tam odaklasırsan onu his edersinn..asla olumsuz düsüncelerin esiri olmayın...asinir sistemi bunu fiziksel gösterge olarak his ettiriyor..

saklıklı bi insan dahi teredutlu olsa oda bu yutkunamama hissine kapılır emin ol

Yorum

İşleniyor...
                                X